Google AdWords ile Para Kazanmanın En İyi Yollarını Öğrenin

AdWords’e çok fazla para mı harcıyorsunuz? Şanslar bir avuç yaygın ve aptalca AdWords hataları suçlanıyor. Müşteri edinme maliyetlerinizi iki katına çıkarıyor, hatta dört katına çıkarıyorlar. Bu tür maliyetlerle Google AdWords ile nasıl para kazanabilirsiniz? Ne yazık ki, birçok iş lideri bu artan maliyetlerin kurs için eşit olduğunu düşünüyor.

İşte gerçek. Basit ve basit reklamlar için çok fazla ödeme yapıyorsanız Google AdWords ile para kazanamazsınız. YG’niz, harcanan zamanı ve parayı haklı çıkarmaz.

Ama harika haber şu ki, bu hataları, yaygın yaptığınız halde, bunları yaptığınızı öğrendikten sonra düzeltmek kolaydır.

YG’nizi en üst düzeye çıkarırken Google AdWords ile para kazanmanın en iyi yollarını keşfedelim.

Google AdWords ile Para Kazanmanın En İyi Yolları

1. Kalite Puanını Artırın

Google AdWords ile para kazanmanın en iyi yolu, Kalite Puanınızı mümkün olduğunca yükseltmeye odaklanmaktır. Bu makale boyunca bunu yapmak için uygulanabilir adımlara bakacağız.

Ama önce Kalite Puanı nedir. Bütçeniz için ne anlama geliyor?

Kalite Puanı Nedir?

Kalite Puanı, Google’ın aramalarda gösterdikleri reklamların dikkatini dağıtmak yerine müşteri deneyimini artırmasını sağlamanın yoludur.

Google’ın müşterileri kimlerdir? Onlar cevap arayan insanlar. Arama yaparken görünen sayfalar alakalı değilse Google iki büyük şekilde para kaybeder:

1) Kullanıcılar reklamları tıklamaz. AdWords, reklamın ödeyeceği işletmeyi gösteren bir TBM (tıklama başı maliyet) ödemesini kaçırır.

2) İnsanlar sonunda başka bir arama motoru seçer. Bing, Yahoo veya başka bir arama motoru daha alakalı içerik sağlayabilirse, kullanıcılar oraya gidecektir.

Google, sizden daha fazla para kaybetmeyi sevmez. Kalite Puanı onları bu kayıptan korur.

Kalite Puanı = Reklamınızın göründüğü aramalarla ne kadar alakalı?

AdWords quality score

Bu puan, anahtar kelimelerinizin “durum” sütununda yorumlanması kolay 1-10 ölçeğinde görünür. 10 harika. 1, anahtar kelimelerinizle, açılış sayfanızla ve nihai hedefinizle uyumlu olduğundan emin olmak için reklam metninizi yeniden değerlendirmeniz gerektiği anlamına gelir.

Kalite Puanını Nedir?

Google, puanınızı nasıl hesapladıklarını hayal etmeniz için sizi bırakmaz. Reklamlarınız arama ile ne kadar alakalı olursa puanınız o kadar yüksek olur.

Ancak AdWords, alaka düzeyini nasıl ölçer? Yine çok açıktırlar. Şunlara bakarlar:

 • TO (tıklama oranı). Kullanıcılar göründüğünde reklamınızı tıklama oranının yüzde kaçı? Kullanıcılar anahtar kelimelerinizi VEYA reklam metninizi tıklamıyorsa ilgili değildir.
 • Hemen çıkma oranınız. Bir kullanıcı reklamı tıkladığında, web sitenizde ne yapar? Hızlı bir şekilde veya hiçbir şeyi tıklamadan ayrılırlarsa AdWords, açılış sayfasının alakasız olduğunu belirler. VEYA web sitenizin deneyimi kötü (yavaş, mobil uyumlu değil, kafa karıştırıcı vb.)
 • Kampanya geçmişi. Zaman içinde veri topluyorlar. Bir şeyi düzeltirseniz, bu nedenle puanı geri almak biraz zaman alacaktır. Bu başka bir neden. Kaliteniz düşüyorsa ve nedenini bilmiyorsanız, bir AdWords yönetim ajansına danışın.

Yüksek Kalite Puanına sahip olmak için reklamların aramalarla alakalı olması gerekir. Ve web sitesi deneyimi kişi aradıklarını bulduğunu göstermek gerekir. Bu kaliteli sayfa SEO’su alır.

Kalite Puanı Bütçenizi Nasıl Etkiler?

Kalite Puanınız ne kadar yüksek olursa, bir tıklama için o kadar az ödeme yaparsınız.

Bir rakip, bir anahtar kelime için yaptığınızdan daha fazla teklif verir. Ama puanınız daha yüksek. Zaten o noktayı kazanıyorsun

Birkaç kuruş daha az olabilir. Bir dolar veya daha fazla olabilir. Bunu, reklamlar için ödediğiniz tıklama sayısıyla çarpın. Bu önemli bir para.

Kalite Puanı sadece sizin için çalışmaz. Size karşı çalışabilir. 6 veya daha düşük bir değeriniz varsa, AdWords, daha yüksek puanı olan diğerlerine kıyasla ne kadar ödemeniz gerektiğine dair bir prim verir. Google’ın umudu, daha fazla ödeme yapmanız gerekirse iki şeyden birini yapmanızdır:

1) Kalite Puanınızı yükseltin

2) Reklam yayınlamayı durdurun çünkü bunu yapmak çok pahalı

Ne yazık ki, bazıları bu mesajı almaz ve bunun normal olduğunu düşünerek reklamlar için çok fazla ödeme yapmaya devam eder.

Yazılım şirketi WordStream’den dağılım grafiği grafiğine bakın.

make money with Google AdWords

Kapsamlı araştırmalar yoluyla, puanınıza göre ne kadar ödeme yaptığınız konusunda aşağıdaki artış ve düşüşleri buldular:

 • 1 =% 400 artış
 • 2 =% 150 artış
 • 3 =% 67,3 artış
 • 4 =% 25 artış
 • 5 =% 16,7 azalma
 • 7 = 28,2 azalma
 • 8 = 37,5 azalma
 • 9 = 44.2 azalma
 • 10 =% 50 azalma

AdWords’ü kullanan birçok kişinin yaptığı yaygın bir hata, 5’in iyi olduğunu varsayar. Bu rakamlara dayanarak, AdWords’te tasarruf etmeye başlamak için 6 veya daha yüksek bir süreye ihtiyacınız vardır. Google AdWords, 5 yaşındaki bir kişinin iyi durumda olduğunu düşünmektedir. Ama hala daha fazla para ödüyorsun.

Reklamların Google AdWords ile para kazanması için daha az ödeme yapın.

2. Her Sektörün Farklı Olduğunu Fark Edin

İnternette araştırma yaparken, geniş genellemelerin işletmeniz için geçerli olduğunu düşünmek kolaydır. Çoğunlukla genellemeler, çalışmak zorunda olduğunuz şeylerdir. Elinden geleni yap. Ancak genelleştirilmiş verilere aşırı güvenmek, Google AdWords ile nasıl para kazanılacağı değildir.

Örneğin, ortalama tıklama başına maliyetin (TBM) 3 ABD dolarının altında olduğunu görebilirsiniz. Bir tıklamanın maliyeti olan zihinsel bir beklenti ayarlayabilirsiniz.

Daha sonra, rekabet seviyesi nedeniyle ortalama TBM’nin iki katı olduğunu fark edersiniz. Endüstrilere göre işleri parçalamak, ne bekleyeceğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinmenize yardımcı olur. Sektörünüz için “normal” nedir?

Çok fazla para ödüyor olabilirsiniz. Çok az ödeme bekliyor olabilirsiniz. Kampanyalarınızı incitebilir.

Başlamak için bazı tıklama başına maliyet verilerine bakalım.

AdWords average cost per click

Ecomm’un ortalama TBM’si 1,16 ABD doları kadar düşüktür. Kampanyalarınızı planlarken, e-ticaretin türüne bağlı olarak beklenen bazı farklılıklarla bu aralıktaki anahtar kelimeleri arayın. Elektronik veya mutfak eşyaları mı satıyorsunuz? Maliyetler değişecektir.

Yelpazenin diğer tarafında, yasal hizmetler tıklama başına 7 dolara yakın olabilir. Bu artan maliyet sadece rekabeti yansıtmamaktadır. Hizmetlerin maliyetini yansıtır. Bazen tek bir tıklama başına maliyet 75-100 ABD dolarına mal olabilir, bu nedenle işletmenizin tek bir dönüşümdeki değerini bilmek önemlidir.

Fazlası var.

Tıklama oranları (TO), dikkate alınması gereken bir diğer sektör farkıdır. Nasıl gidiyorsun?

AdWords click through rates

Ortalama TO yaklaşık% 3’tür. Ancak işletmeniz tanışıyorsa ve personeliniz varsa, çok daha yüksek bir TO’ya sahip olmalısınız. Teknolojideyseniz, yaklaşık% 2’lik bir TO’ya sahip olmak sektörle eşittir. AdWords kalite puanınızı belirlerken, büyük olasılıkla reklamlarınızı sektör ortalamanızla karşılaştırır.

Bu endüstri farklılıklarını not etmekte fayda var. Parkurda mı yoksa parkurda mı olduğunuzu bilin.

3. Anahtar Kelime Araştırması Bir Hafta Sonu Görevi Değil

Yüksek bir Kalite Puanı elde etmek için, anahtar kelimelerinizin arayanın hedeflerini iyi yansıtması gerekir. Bu yalnızca ilk anahtar kelime araştırmasını almakla kalmaz. Devam eden araştırmalar gerektirir. Başka bir deyişle, uzun bir hafta sonu boyunca bunu yapmayacak ve ardından kampanyanızı otomatik pilotta bırakmayacaksınız.

Google AdWords ile para kazanmamanın yolu budur.

Kampanyanızı başlattıktan sonra, belirli bir sorguya giren kullanıcıların reklamlarınıza nasıl tepki verdiğini izleyin. Olumlu yanıt vermiyorlarsa, bu anahtar kelime de yaptığınız işe uygun olmayabilir. Veya reklam kopyanız onları tıklamaya zorlamıyor.

Kullanıcılar sitenizi tıklayıp ardından siteden ayrılıyorsa, sitenizde bir sorun var. Ancak, reklamınızı tıkladıklarında, arama kutusuna girdikleri için bunun başka bir şey olduğunu düşündüklerini de söyleyebilir.

AdWords hesabınızdaki anahtar kelimeler altındaki arama terimlerine bakarak, kullanıcıların ne aradıklarını ve nasıl tepki verdiklerini izleyebilirsiniz.

Hem ilk hem de devam eden anahtar kelime araştırmaları aşağıdakileri içerecektir.

Rakip analizi

Rekabetin ne yaptığına bir göz atın. Hangi anahtar kelimeleri hedefliyorlar? Açılış sayfalarını nasıl tasarlıyorlar? Reklam kopyaları neye benziyor?

Başarılı oluyorlar mı?

Yarışmak için neye karşı olduğunuzu bilin. Bu tıklamaları ve dönüşümleri kazanmak için kendinizi rakiplerinizden nasıl ayıracaksınız? Belirli bir anahtar kelime çok rekabetçi ise, başka bir şeyi hedeflemek ister misiniz?

Rekabetin ne yaptığını anlayın. Daha iyi yap.

Kampanyaları başlattıktan sonra bu değişebilir. Rekabetçi manzara değiştikçe ayak parmaklarınızın üzerinde durun. TO’nun düştüğünü veya haftalar veya aylar süren sağlam performanstan sonra artan tıklama başına maliyeti görmeye başlarsanız, şehirde yeni bir rakip olabilir.

En İyi Kelimeleri Seçmek

En iyi anahtar kelimeler, insanların sunduğunuz bir şeyi ararken kullanacakları kelime öbekleridir. Daha uzun olma eğilimindedirler (3-6 kelime). Bir kişinin aramada girdiği ortalama kelime sayısı 4’tür.

Daha uzun kelime öbekleri, yalnızca tıklama başına daha az rekabete sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda tıklama başına daha az maliyete neden olur. Ayrıca, reklamınızla alakalı olma olasılıkları daha yüksektir.

Hizmetlerinizin reklamını yapan bir ev denetçisiyseniz, AdWords anahtar kelime planlayıcısına “ev denetçisi hizmetleri” gibi bir şey yazarak başlayın.

Google Anahtar Kelime Planlayıcı, bunun hedeflenmesi için iyi bir kelime olup olmadığını belirlemek için bilmeniz gereken bilgileri verecektir. Bu içerir:

Yüksek / Orta / Düşük – Anahtar kelime ne kadar rekabetçi. Rekabet ne kadar düşük olursa genel kural olarak o kadar az ödersiniz.
Ort. Aylık aramalar – İfadeniz sizin zamanınıza değecek kadar trafik alıyor mu? Bu genellikle bir yargılama çağrısıdır. İfade, ne yaptığınızı mükemmel bir şekilde açıklıyorsa, düşük rekabete sahipse, düşük bir TBM’ye sahipse de ortalama trafiğin altındaysa, elde ettiği küçük trafiği hedeflemeye değer olabilir.
Benzer Seçenekler – Belirli bir kelime öbeği girerek işe başlayabilirsiniz. Ancak, diğer anahtar kelime öbeklerinin size daha iyi sonuçlar verebileceğini görüyorsunuz. Bu bilgilere dayanarak listenizi oluşturmaya başlayın.

AdWords keyword planner

Yalnızca anahtar kelimenin istatistikleriyle ilgilenmezsiniz. Doğru anahtar kelimeleri seçmek için, bunların marka bilinci oluşturma, kopyalama, hedefleriniz ve hedef kitlenize nasıl uyum sağlayacağını anlamanız gerekir. Bu, insanların kullandığı farklı anahtar kelime türlerini anlamayı gerektirir.

Anahtar Kelime Türleri

Google AdWords ile para kazanmak için doğru kişinin mesajıyla doğru zamanda doğru yerde olmalısınız. Bunu yapmak için doğru anahtar kelimeleri seçin.

Bir anahtar kelime yalnızca birinin aradıklarını temsil etmez. Niyetlerini temsil eder. Bunu bir aramaya girdiklerinde ne arıyorlar? Reklamınızda yayınlarsanız, sizinkini diğerine tıklarlar.

4 temel anahtar kelime kategorisi ve temsil ettikleri amaç vardır:

Markalı Terimler

İnsanlar markanızı arıyor. Zaten bunun farkındalar ve satın almaya hazırlar. Reklam metni bu amacı yansıtmalıdır. Kendi marka adlarınıza ve ticari markalarınıza reklam yerleştirmek için zaman ayırmaya değer. Yapmazsanız, rakipler size ait bir tıklamayı kapabilir.

Markalı anahtar kelimelerinizin reklamlarınız ve açılış sayfanızla çok alakalı olacağı için Insta-Kalite Puanınızı artıracağından bahsetmiyoruz bile. Bunu yapmak size daha düşük TBM (Tıklama Başına Maliyet) sağlar. Ayrıca, reklamlarınızı SERP’lerin en üstüne yerleştirecektir. Evet, daha fazla YG’ye dönüşecek haklısınız.

Markalı terimler, insanların adlarıyla istedikleri sattığınız markalı ürünler de olabilir.

branded ads

Generic Terms

Generic terms contain the common nouns and verbs that represent the products or services you sell. Keywords in this category suggest that someone is considering their best options. They may not know exactly what they want.

Reflect this in your copy.

generic ads

İlgili terimler

Bu tür bir anahtar kelime yakından izlenmelidir. Bu, sattığınız ürünle ilgilidir, ancak tam olarak sattığınız ürün olmayabilir. Bunlar, insanların normalde adlarıyla istemediği bir ürün veya hizmetiniz varsa özellikle etkilidir. Belki de var olduğunu bile bilmiyorlar. Ancak ilgili bir terimi aradıklarında, bunun farkında olursunuz.

Bunu, reklamınızı tıklaması muhtemel bir şey arayan birini yakalamak için de kullanabilirsiniz.

Birisi “Atlanta’daki Karate Classes” i arıyorsa, gerçekten sadece kendini savunma ipuçları arıyor olabilir. Bu reklamı önlerine koyun, bunun yerine tıklayabilirler.

related keyword ads

Rakip Şartları

Anahtar kelime olarak marka adlarını kullanarak rekabetinizin müşterilerini hedeflemenin de yararlı olduğunu görebilirsiniz. İlgili terimler gibi, biraz kumar. Kampanya izlenmelidir. Kalite puanınızı düşürmediğinden emin olun.

Online ev eşyaları mağazası Wayfair, “Yakınımdaki Home Depot” anahtar kelimesini hedefleyerek böyle bir strateji kullanıyor

make money with Google AdWords

Hedef de aynı şeyi yapar.

make money with Google AdWords

Home Depot akıllı bir şey yapar ve bu markalı reklamla her ikisinin de reklamların üstünde görünmesini engeller. Home Depot markalı bir dönemde dikkat ve teklif vermemiş olsaydı, Wayfair ve Target avantajlı olabilirdi.

make money with Google AdWords

Negatif Anahtar Kelimeler

Ne istemediğinizi bilmek önemlidir ve ne yaptığınızı bilmek de önemlidir. Negatif anahtar kelimeler, hangi aramalarda görünmek istemediğinizi belirlemekle ilgilidir.

Yanlış aramalarda görünmek, reklamınızın Google ile alakasız görünmesini sağlamakla kalmaz. Ayrıca, kullanıcıların başka bir şey olduğunu düşünerek reklamınızı tıklamasına neden olabilir (bu alakasız tıklama için size daha fazla paraya mal olur).

Negatif bir anahtar kelime, AdWords’teki ayrı bir bölüme girilir. Bunlar, birisinin sunduğunuz şeyi gerçekten aramadığını öneren kelimelerdir.

Örneğin, bir peyzaj mimarıysanız, bu “ÜCRETSİZ Çim Bakım Hizmetleri” aramasında görünmek istemezsiniz. Özel bir promosyon yapmadığınız sürece budur.

Negatif anahtar kelime olarak “Ücretsiz” değerini girersiniz. Birisi anahtar kelimelerinizden herhangi birinde “ücretsiz” kullanırsa, bu aramada görünmezsiniz. Dolayısıyla, müşteri olmayacak birisine ücretli bir tıklama yapmazsınız.

Kampanyanızı yürütürken, insanların işletmenizi temsil etmeyen anahtar kelimelerinizle kullandıkları yeni kelimelerin farkına varacaksınız. Onlara dikkat edin. Bunları AdWords’teki listeye ekleyin.

Bunu yaptığınızda, yanlışlıkla çok fazla tıklama ödemeden Google AdWords ile para kazanırsınız.

4. Bu Kopyayı Tekrar Ziyaret Edin

Kopyanızın ne zaman çalışmadığını bilin. Yapmanız gereken anahtar kelimelere tıklama almıyorsanız, kopya bir tıklama alabilecek kadar cazip olmayabilir.

Google AdWords ile para kazanmanın en iyi yolu, aşağıdaki en iyi uygulamaları uygulayan bir kopyaya sahip olmaktır:

 • Anahtar kelimelerle iyi hizalayın. Birinin neden belirli bir sorguya gireceğini düşünün. Kopyanız doğrudan o kişinin amacını temsil etmelidir.
 • Doğrudan hedef kitlenizle konuşun. Sunduğunuz ürün hakkında belirsiz olarak Google AdWords ile para kazanamazsınız. Birden fazla hedefiniz varsa, birden çok reklam grubuna ve farklı bir kopyaya ihtiyacınız vardır.
 • Mümkün olduğunda “siz” ve “sizin” terimlerinizi kullanın. Unutmayın ki bazen “Siz” ima edilir. Sorun yok. “Do you…” yerine “hızlı bir şekilde formda kalmak ister misiniz?”
 • Hedefleri hakkında konuşun. Onlarla tanışmalarına yardımcı olmak için yaptığınız şey ikincildir.
 • Duygusal bir tetikleyici kullanın. “Yorgun mu hissediyorsun?” “AdWords tarafından sinirli mi?” “Giyecek hiçbir şeyin yok mu?”
 • Sayı ve sembol kullanın. Aşırıya kaçmayın. Ancak insanların gözleri sayılara ve simgelere çekilir. İçgüdüsel olarak önemli olduklarını varsayıyoruz.
 • İtirazları önleyin. “Peşinatınız olmadığı için satın almayı mı bekliyorsunuz?”
 • Boş alan bırakmayın. Kısalık normalde metin yazarlığında bir erdemdir. Ancak AdWords’te para kazanmak için dikkat etmeniz ve tıklamalara değecek kadar bilgi vermeniz gerekir.
 • Ayırt etmek. İşte bu yüzden rekabetçi bir analiz yapmalısınız. Öne çıkmazsanız insanlar tıklamaz.
 • Bırakın yerel gösterisine izin verin. Yerel bir küçük işletme olmak bir sorumluluk değildir. İnsanlar yerel satın almayı tercih ediyor. Genellikle bunu yapmak için biraz daha fazla ödeme yapmaya isteklidirler. E-ticarette olsanız bile, ABD’de olduğunuzu belirtmek, ABD merkezli bir kitleyle size avantaj sağlayacaktır.
 • Wimpy harekete geçirici mesajlardan (CTA) kaçının. “Buraya tıklayın” çok zayıf. Bunun yerine, “Grow”, “Build”, “Get”, “Join” gibi güçlü eylem fiillerini içeren CTA’ları seçin.
 • A / B Kopyanızı test edin. Aynı reklam grubunda, kopyada küçük bir değişiklik yapın. Hangisinin daha iyi performans gösterdiğine bakın. Farklı CTA’ları, Metin konumlarını, istatistikleri,
 • URL’leri (web adresleri) deneyin. Bir şeyi farklı bir şekilde sergileyin.

5. Ana Sayfanız Bir Açılış Sayfası Değil

Açılış sayfası, bir kullanıcının web sitenize girmek için kullandığı sayfadır. Bazı durumlarda, bir blog, hizmet sayfası veya ana sayfanızdan girebilirler.

Ancak bir reklam yayınladığınızda, bir kişinin sitenize girerken ilk olarak hangi sayfayı gördüğünü kesin olarak kontrol edebilirsiniz. İlk izlenimler her şeydir. Ana sayfanız büyük olasılıkla reklamla doğrudan alakalı olmayan bilgileri ve hizmetleri içerir.

Bunlar reklamın amacından uzaklaşır. Dönüşümleri engelliyorlar.

Google AdWords ile para kazanmak için açılış sayfanız, aramanın başladığı yere sorunsuz bir şekilde devam etmelidir.

İçerdiği önemli öğeleri, iletişim formunu ve ziyaretçiyi tam olarak ne yapacağını yönlendiren birden fazla harekete geçirici mesajı görmek için açılış sayfalarımızdan birine göz atın. Bu sayfanın daha fazlasını görmek için resme tıklayın.


landing page example

Yüksek dönüşüm sağlayan bir açılış sayfasında şunlar bulunur:

 • Birincil başlık. İnsanlar doğru yerde olduklarını hemen bilmek için buna ihtiyaç duyarlar.
 • İkincil başlık, biraz daha küçük ve daha ayrıntılı.
 • UVP – Eşsiz bir değer teklifi. Kişi neden şimdi kaydolmalı veya satın almalı? Neden sizden?
 • Kanıt – Ürününüzü veya hizmetinizi gösteren bir şey paraya değer. Bu bir inceleme gibi sosyal kanıt olabilir. Bir vaka çalışmasının sonuçları olabilir.
 • Menü yok. Menüyü kaldırmak dönüşüm oranını iki katına çıkarır. Daha az seçenek, tıklanmasını istediğiniz şeyi tıkladıkları anlamına gelir.
 • Birincil CTA – kısa bir açılış sayfanız varsa, güçlü bir eylem diline sahip yalnızca bir CTA’nız olmalıdır.
 • İkincil CTA – uzun bir açılış sayfanız varsa, ikincil bir CTA’nız olsun. Birincil ile aynı yere gider. Farklı ayrıntılar kullanabilir.
 • Resim veya video – Bu, ziyaretçinin ve markanızın hedefleriyle açıkça hizalanmalıdır. Mükemmel hizalanmayan stok fotoğraflarını kullanırken dikkatli olun.
 • Potansiyel müşteri yakalama formu – Açılış sayfasında müşteri adaylarını yakalamak, daha az alan daha iyi olur. Çalışmalar, 3’ün tatlı nokta olduğunu gösteriyor. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, seçici olun.
 • Sayılarınızı çarpıtan botlarla ilgili sorun yaşıyorsanız, bir reCaptcha (ben robot değilim) widget’ı ekleyin. Bir dönüşümü kaybetmemek için mümkün olduğunca basit hale getirin.

6. Google AdWords ile Para Kazanmak için Teklif Verme Sürecini Anlayın

Google bu sistemi kapattı. 32,2 B $ kazanmalarına yardımcı oldu. Bu, Google’ın yıllık gelirinin neredeyse tamamı. Teklif verme sürecini anlamadığınızda, Google’ın size faydası olmayan cepleri vardır. Ancak nasıl çalıştığını anladığınızda, Google AdWords ile para kazanırsınız. Ve bir sürü yapın.

İkinci bölümün yüklenmesi için bir sonuç sayfası gerektirdiği perde arkasında neler oluyor.

 1. Birisi aramaya bir sorgu girer
 2. Google, herhangi bir reklamverenin (siz) bu sorguya veya çok yakın bir şeye teklif ekleyip teklif etmediğini belirler.
 3. Söz konusu anahtar kelimeye teklif veren herhangi bir reklamveren, bu arama için alakalı kabul edilir.
 4. Bir açık artırma başlar.
 5. Birkaç benzer anahtar kelimeye teklif verirseniz Google, geçmiş sonuçlara göre hangisinin en alakalı olduğuna ilişkin bir karar verir. Sorgu “gurme dondurma” ise 2 teklif almaz ve “Özel dondurma” ve “Tasarımcı dondurma” için teklif verirsiniz. Ancak, kampanya kurulumunuzda tam eşleşmeyi seçmediğiniz sürece, muhtemelen biri veya diğeri için teklif vereceksiniz.
 6. Google teklif sahiplerini toplar ve açık artırmaya başlar.
 7. Sonraki Google, tüm teklif sahiplerini “Reklam Sıralaması” olarak adlandırılan bir şeye yerleştirir. Bu sıralamada nereye düşeceğiniz, kalite puanınızın maksimum teklif süresine göre belirlenir.
 8. Google, herkesi en yüksek reklam sıralamasında en düşük sıralamaya yerleştirir. Arama sonuçlarında bu sırayla görünürsünüz.
 9. Nerede sıraladığınıza bakılmaksızın, ödediğiniz son fiyat, aşağıdaki bir sonraki teklif sahibinin reklam puanınızdır ve kalite puanınıza ve bir kuruşa bölünür. Böylece sizinle aranızdaki kişi arasında ne kadar mesafe kurarsanız o kadar az ödeme yaparsınız.

Dolayısıyla, maksimum teklifiniz 7 puanlık bir kalite puanı ile 1 TL ise, reklam sıralamanız 7 olur.

Teklifiniz, 3 TL teklif veren ancak 2 puanlık bir kalite puanına sahip olanı geçecek. Teklifleri 3 X 2 = 6 reklam sıralaması. Ancak puanları 3 ise, daha fazla para harcadıkları için daha üst sıralarda olacaklar.

Bu gerçekten haksız mı görünüyor? Olabilir.

Ancak, çok daha fazla harcama yapmak istiyorsa, kalitelerinin düşmesine izin veren bir kişinin deliğin dışına çıkmasına izin verir. Uzun vadede, kalite puanlarını sabitlemezlerse, AdWords’ü kullanmaya devam etmek için çok fazla para ödeyeceklerdir.

Google AdWords ile para kazanın ve bu sistemi inceleyerek en iyi AdWords YG’sini elde edin. Size nasıl fayda sağlayacağına bakın.

7. Doğru miktarda gayrimenkul edin

Muhtemelen sandığınızdan daha fazla reklam gayrimenkulünüz var. Kullanmamak kaçırılmış bir fırsattır. Ödediğiniz tutarı alarak Google AdWords ile para kazanın. İşte göz ardı edebileceğiniz bazı eklentiler.

callouts and sitelinks

AdWords Ek Bilgileri

Telefon uzantıları, markanızın katma değerini aşağıdaki gibi göstermenize olanak tanır:

Sorunsuz dönüş yok
24 saat müşteri hizmetleri
Ücretsiz kargo

Bunlar, masaüstü ve tabletlerdeki reklamın altında görünür. Bazı mobil cihazlarda görünmeyebilirler.

Bunları kullanmak için, reklamlarınızı oluştururken reklam uzantıları sekmesini tıklayın.

Telefon numaraları

Dijital dünyada, bir telefon görüşmesinin tercih edilen iletişim yöntemi olduğu birçok işletme hala var. Bu sizin işletmenizse, telefon numaranızı reklama ekleyin. Birinin şu anda konuşmaya hazır olduğunu göstermenin harika bir yolu.

Ek bir bonus olarak, telefon numarası mobil cihazlarda tıkla ve ara düğmesi olarak görünecektir

Bir telefon numarası için reklam alanını boşa harcamayın. Bunun yerine, reklam uzantıları sekmesini tıklayın ve telefon uzantılarını seçin. Çalışma Saatlerini ayarlamak için bu ekrandaki ilerletme bağlantısını tıklayın. Numaranız yalnızca çağrı almaya açık olduğunuzda reklamlarla gösterilir.

SiteLink Uzantıları

Site bağlantısı uzantıları, kullanıcıları doğrudan sitenizdeki belirli sayfalara yönlendirir. Bu özellikle e-ticarette veya aynı kitleye ve zorluğa hitap eden farklı hizmetlerde etkilidir.

Erkek ve Kadın Tişörtleri satıyor musunuz? “Erkeklerin tişörtleri” yazan bir metin bağlantısının yanında “Kadınların Tişörtleri” yazan bir metin bağlantınız olabilir.

Yine, bunları ayarlamak için reklam uzantıları sekmesini tıklayın.

Google AdWords ile Para Kazmak

Google AdWords ile para kazanın ve işinizi büyütün. Sık yapılan hatalardan kaçının ve bütçenizi en üst düzeye çıkarmak için bu en iyi uygulamaları uygulayın. Reklam bütçenizi en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabiliriz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.