Adsense İçin SEO Yapımı

Adsense için SEO

Sayfalarınızda Google’ın AdSense’i kullanıyorsanız, web siteniz için daha da fazla trafik oluşturma gereği duyduğunuzu, bunun sonucunda daha fazla AdSense tıklaması ve daha yüksek gelir elde edersiniz.

Ama bunu nasıl yapıyorsun? Pekala, ziyaretçilerin web sitenizi görmelerini sağlamanın en önemli yolu (diğer yandan, AdWords’ü kullanmak da teşvik edilir), bazı arama tekniklerini arama sonuçlarında yüksek sıralayarak arama motorunuzun sayfanıza doğru daha fazla kullanıcı göndermesini sağlamak için kullanmaktır.

İster inanın ister inanmayın, bu daha iyi bir arama motoru optimizasyonu veya sadece SEO olarak bilinen bir tekniktir. İşte her amatör ya da profesyonel optimizer kuşağı için kullanışlı olan birkaç ipucu.

Google Adsense Optimizasyon

Dikkat etmeniz gereken ilk şey, sayfanızın asıl kaynak kodu ve düzenidir. Bu mümkün olduğu kadar basit tutulmalıdır. Sorun, AdSense ve arama motorlarının kendilerinin, çok karmaşık bir düzen nedeniyle sitenizdeki en alakalı anahtar kelimeleri çıkarmakta zorluk çekmeye başladığında ortaya çıkar.

İkincisi, sayfalarınızın her birinin yalnızca belirli bir konuyu hedeflemesini sağlayın. Bu şekilde, düzgün bir şekilde dizine alınmaları ve AdSense reklamlarının sitenin içeriğiyle tutarlı olması çok daha kolaydır.

Ayrıca, sayfanıza da çok fazla köprü eklememeye çalışın. Bu, sayfanızda da çok fazla AdSense reklamı kullanmamaya çalışmanız gerektiği anlamına gelir.

Hedeflemek istediğiniz belirli anahtar kelimeler varsa, hedeflemek istediğiniz kelimenin başlığın içinde, ilk paragraflarda ve dosyanın adında bulunduğundan emin olun. Bulunduğunuz sırada, sayfanın son paragraflarında kelimenin yayılmasını sağlamak isteyebilirsiniz.

Ve elbette, içeriğinizin orijinal ve çekici içeriğe sahip olması çok önemlidir. Bunu nasıl yapıyorsun? Bunu yapmanın en kolay yolu, gerçekten tutkulu olduğun bir şeyi bulmak. Bu sayede, oldukça hızlı bir şekilde harika bir sayfa oluşturmak için elinden geleni yapmayı sağla.

Sitenizde kullandığınız içerik kamu malıysa (kesinlikle tavsiye edilmez), en azından orijinal bir başlık verdiğinizden emin olun ve kendinize ait bir açılış ve kapanış paragrafı ekleyin.

Bu biraz zaman alabilir, ancak bekledikten sonra sayfanızı en üste kadar bulamıyorsanız, başlığınızı ve ilk ve son paragraflarınızı yeniden yazmayı denemelisiniz. Çok fazla zaman almaz, genellikle sadece birkaç kelimeyi değiştirmek size doğru sonuçları verecektir.

Ve tabii ki, sitenize ziyaretçileri sitenize daha çok yönlendirecek iyi anahtar kelimeler bulma konusunda yardımcı olabilecek anahtar kelime araçlarının kullanımı var.

Yani bunlar arama motoru optimizasyonunda temel teknikler ile ilgilidir. Bunu yapmanıza yardımcı olacak birçok bilgisayar aracı bulabilirsiniz ve Google, elbette bu konuda araştırma yapmak için harika bir yer.

Sonunda, SEO’nun karmaşık bir konu olduğunu ve tüm kitapların da konuyla ilgili yazılmış olduğunu göreceksiniz. Sitenize giderek daha fazla ziyaretçi almak ve bu değerli AdSense banner’larını tıklamak için yapmanız gereken birçok optimizasyona sahip olduğunuzu fark edebilirsiniz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.