Black Hat SEO Yapımı | Black Hat SEO Nedir ?

Black Hat SEO Nasıl Yapılır ?

Black Hat SEO, arama sonuçlarının bir arama motorunun doğal algoritmasına karşı manipülasyonudur. Temel olarak, Black Hat SEO arama motorlarında konumunuzu geliştirmek için doğal olmayan ölçütlere sahip bir websitesi konumda gibi diyebiliriz.

Bu, birçok yolla yapılır. Bunu yapmanın modern ve popüler yollarından biri PBN bağlantıları satın almak.

PBN özel bir blog ağıdır. Özel bir blog ağı, otoriteyi tekil (veya bazen birden fazla) web sitelerine iletmek için birbirlerini işaret eden web siteleri topluluğudur. Bağlantınıza içerik eklemek, PBN bağlantı suyunun bir kısmını web sitenize geçirir (Yani güçlü sitelerin otoritelerini kullanarak güçlenme sanatı).

Bu nasıl çalışıyor? PBN’nin içindeki her web sitesi farklı IP adresleri ve farklı hesaplarla ayrı bir barındırmadadır.

İnsanlar PBN’ler için tüm içeriği nereden alıyorlar? Ya da:

A. İçeriği yazdırmak için bir yazara ödeme yapın. (Tavsiye edilen)

B. İçeriği translate edin, benzersiz bir düzeye çevirin ve dil bilgisi sorunlarını düzenleyin.

C. Kendin yaz. (Zor kısım)

B seçeneğini seçtiyseniz, gereksinimlerinize en uygun makale çeviriciyi bulmak istersiniz.
Makale çalan programlar listesi:

Scrapebox Plugin/Addon
SEO Content Machine
WP Automatic

Yazı Spinner listesi:

Small SEO Tools Article Rewriter
Spin Rewrite
Word AI
Chimp Rewriter
Spinner Chief

Özgünlük kontrolü:
Small SEO Tools Plagiarism Checker
Grammarly Plagiarism Checker (Kaydolmak Gerekli)
Copyscape (Önerilen, ücretli ama ucuz)
Duplichecker

Proxy Nedir?

Yukarıdaki araçların bazıları (çoğu için) proyx’e ihtiyacınız olacaktır. Proxy nedir, diye mi soruyorsunuz?

Proxy, IP adresinizi maskelemek ve konumunuzu belirtmeden bilgi göndermenizi ve iletmenizi sağlar. Proxy’ler internet üzerinde bulunabilir veya doğrudan satın alınabilir.

Proxy Listesi:

ScrapeBox Proxy Scraper (Scrapebox ile geliyor)
Proxy Broker

İnternet üzerinde çok fazla proxy sağlayıcısı var bu konuda endişelenmeyin. İstediğiniz zaman Google üzerinden bulabilir ve satın alabilirsiniz. Ücretsiz Proxy listeleri diye bir aratın isterseniz bir sürü seçenek karşınıza çıkacaktır.

Anahtar Kelime Araştırma

Anahtar kelime araştırması nedir? Anahtar kelime araştırması, belirli anahtar kelimelerin arama hacmini kontrol etme ve bu anahtar kelimeler için zaten sıralanan web sitelerini analiz etme uygulamasıdır. Bu, web sitenizin bu anahtar kelimeler için ilk sayfada olmasının ne kadar çaba gerektirdiğini görmek için yapılır. Yeterince basit görünüyor, değil mi?

Hadi içine girelim.

Not: Bu, kısa bir rehber olacaktır. Bu, başlangıçta anahtar kelime araştırma ve rekabet analizi hakkında bilgi edinmek isteyenleri hedeflemektedir.

Buradaki benim tarafımdan tavsiye edilmek üzere olan birkaç araç vardır:
SEOQuake – Görüntülediğiniz veya bir Google / Bing aramasında listelenen web siteleri için birden çok ölçüm içeren bir çubuk ekleyen kullanışlı bir tarayıcı eklentisi.

SEOMinion – On-Page SEO analizi ve diğer birçok faktörün analizine yardımcı olan başka bir tarayıcı eklentisi.

MozBar – Bu tarayıcı eklentisiyle, arama motoruyla özel aramalar yapabilir, sayfa metriklerini görüntüleyebilir, SERP verilerini bir CSV’ye aktarabilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz.

AHrefsBar – Anahtar kelime araştırması için harika. Ülkeye özgü, ayrıntılı arama sonuçları ve bireysel site ölçümleriyle rekabet analizi SEOQuake’e benzer.

Keywords Everywhere – Arama hacmi, alakalı anahtar kelimeler ve metrik analizörü. Ücretsiz anahtar kelime aracı, kullanımı çok kolay.

Arama Hacmi Neden Önemli?

Bir kelimeye çalışmaya başlamadan önce ne kadar değerli olup olmadığını bilmeliyiz, bunun için UberSuggest, LongTailPro ve Ahrefs kombinasyonunu kullanacağım.

Bu araçlarda kullanacağınız arama hacmi numaraları, 1 yıllık arama verilerinden oluşur ve ardından 12 parçaya bölünür. Bu nedenle, temel olarak, bu araçlar her bir anahtar kelimenin aylık olarak kaç arama aldığını gösterir.

Öyleyse, bunun söylenmesiyle, burada ne istiyoruz?

Orta ila düşük rekabet miktarıyla iyi miktarda arama yapmak istiyoruz. Şimdi, iyi arama hacminin ne olduğu açık, ancak anahtar kelimeyi orta – düşük rekabet yapan nedir?

Anahtar kelime için üst düzey web sitelerinin birkaç faktörünü analiz ediyoruz. Analiz ettiğim faktörler:

 • Geri bağlantıların sayısı / Backlink Kalitesi / Yönlendirme alan adları.
 • Sayfaların sıralaması için içerik / Sayfa İçi SEO uzunluğu.
 • Etki alanının yaşı (her zaman% 100 önemli değil, ancak olabilir).
 • Etki Alanı Yetkilisi (DA), Sayfa Yetkilisi (PA) ve Güven Akışı (TF).
 • SERP Tarihçesi

 

İlk önce UberSuggest’in Anahtar Kelime Fikirleri aracına gideceğiz. Genel olarak, bu aracı belirli anahtar kelimeler için hızlı arama hacmi toplamaya, anahtar kelimeleri birlikte gruplandırmaya yardımcı olmak ve bu anahtar kelimeler için sıralanan web sitelerinin sosyal medya etkinliğini görmek için kullanırım.

Not: Bu kısa kılavuz için, neyin aranacağını göstermek ve aynı zamanda başka birinin anahtar kelimelerinden / web sitesine denk gelmemek için zor anahtar kelimelere bakacağım.

Bu ilk resimde Ubersuggest Anahtar Kelime Fikirleri var. Ekranın sol tarafında anahtar kelimeler, arama hacmi, TBM, Ücretli Reklam Zorluğu ve Arama Zorluğu (Sıralama zorluğu ne kadar ona bakmamız gerek):

Black Hat SEO

Yani, burada görebilirsiniz “Art Painting Famous” anahtar kelimesine bakmayı seçtim. 1.300 arama, 0.90 $ CPC, 83 PD ve 38 SD. Fena değil, ama yine de ağır bir rekabet olacak. Genellikle, bu ölçekte 25’in üzerindeki herhangi bir şey benim deneyimim / görüşüme göre orta zorlukta bir anahtar kelimedir.

Ekranın sağ tarafında, tıkladığınız anahtar kelimenin SERP sonuçlarını göreceksiniz. “Art Painting Famous” na tıkladım ve şunu gösterdi:

Black Hat SEO Yapımı

Bu anahtar kelimeyle ilgilenmeniz gereken ilk şey, görüntünün sağ tarafındaki sosyal paylaşımların sayısıdır. Bu önemli bir sosyal faaliyettir. Bu resim, anahtar kelime için sıralama yapan sayfaların, bu sayfa için tanınan bağlantıların sayısını, etki alanı puanını ve sosyal paylaşımların sayısını tahmin edilen ziyaretleri gösterir.

Zaman aşımı ve biyografi gibi web siteleri sıralamada daha fazla çaba ve para harcayacak.

Ahrefs’in anahtar kelimesinin kolay olduğunu ve ayrıca diğer anahtar kelime önerilerini de sağladığını gösteriyor:

Black Hat SEO Ahrefs

Burada görebileceğiniz gibi, alakalı birçok anahtar kelime var. Ahrefs’in bu anahtar kelimenin sözde zorluğunu göstermek için de gerekli bir araç olduğunu göstermek için yukarıdaki resmi gönderiyorum. Yukarıdaki ekran görüntüsü için bilgi yeterli değil ve daha fazlasına ihtiyacımız olacak. Yani, LongTailPro’ya gidiyoruz. Sağladığı analiz nedeniyle LTP’den zevk alıyorum.

SEO

SEO Black Hat

İlk sonuç, 84 başvuru alan, 4k + dizinlenmiş URL’ler ve 200+ dahili bağlantı içeren BrushWiz’dir. 2. ve 3. sonuçların her ikisi de 5k + indekslenmiş URL’lere sahip olan 4k üstü alanlara sahiptir.

Bu bilgiyle, ilk URL’yi alıyoruz ve AHREFS’in ücretsiz backlink aracına gidiyoruz:

Ahrefs SEO

Bunun için geri dönüşler tahmin ettiğim kadar iyi değil, ancak yine de oldukça iyi. Bu nedenle, bu anahtar kelimenin # 1 sıralaması uzun sürecek. Bekle, peki ya diğer noktalar?

UberSuggest’tan ilk ekran görüntümüz, bu anahtar kelime için 4. ve 5. sonuçların bu anahtar kelime için ayda yaklaşık 250-355 ziyaret aldığını gösteriyor.

Böylece, 4. sonuç için URL’yi alıyoruz ve bunu AHREFS’in backlink checker’ından geçiriyoruz:

BH SEO

Bu ekran görüntüsü diğerlerine göre çok daha az geri bağlantı olduğunu gösteriyor. Hala güçlü bir etki alanı, ancak listedeki diğerlerine göre daha az harici SEO yapıyor. 5. sonuçta 600 sosyal pay var ama bu rakamlar, muhtemelen gösterilen rakamlardan biraz daha fazladır.

Şimdi bu noktada, Ahrefs’in içine bakacağız ve sonuçları karşılaştıracağız. HERHANGİ bir SEO aracı satın almak isterseniz Ahrefs’in Lite Paketini tavsiye ederim.
İşte Ahrefs’in göre SERP sonuçları:

SEO

Kırmızı renkle daire içine aldığım üçüncüsü, Ahrefs’in haberine göre, “Sanat Resimlerinde Ünlü” anahtar kelimesi için 4., 5. ve 6. sonuç. Gördüğünüz gibi, bir sonuçta 150’den fazla geri bağlantı yok. Alanların kendileri göreceli olarak güçlüdür.

Şimdi, benzer sonuçları ve ölçümleri gösteren birden fazla araç gösterdiğimize göre, ilgili bir anahtar kelime için SERP geçmişini kontrol edelim. SERP geçmişini kontrol etmek, Google’ın o anahtar kelime için gösterdikleri sonuçlarla ne kadar rahat olduğunu gösterir. Bakalım:

Geçerli anahtar kelime için SERP geçmişi yok, çünkü Ahrefs bana göstermiyor. Bu yüzden, alakalı bir anahtar kelime için yapacağız: “Famous Art”:

Black SEO

Anahtar Kelime Araştırma Sonuç

Burada görebileceğiniz gibi, bu anahtar kelimenin sıralaması zaman, emek ve para alacaktır. Ancak, bu araştırmanın bazılarını böyle yapar. Orta ve yüksek rekabetin görünüşü budur. Yukarıdaki bilgiler, bir anahtar kelimenin sıralamaya değer olup olmadığını nasıl anlayacağınızla ilgilidir. Yeni başlayanlar olarak hemen daha büyük web sitelerine karşı çıkmak istemezsiniz.

Burada gösterildiği gibi büyük otorite web sitelerinin altını çizmek mümkündür: https://www.authorityhacker.com/site-architecture/

Ancak, daha yeni yeni başlıyorsanız, daha az rekabete sahip uzun kuyruklu veya LSI anahtar kelimeler için gitmeniz önerilir.

Longtail Keyword: Uzun kuyruklu bir anahtar kelime, arama trafiği belirli, genellikle 3+ kelime arama sorgusundan çekmeyi amaçlayan bir anahtar kelimedir. Uzun kuyruklu anahtar kelimeler, kitle kitleleri yerine niş demografisini hedeflemek için kullanılır.

LSI: LSI (Latent Semantic Indexing) Anahtar kelimeler, arama motorlarının bir web sayfasındaki içeriği derinlemesine anlamak için kullandıkları kavramsal olarak ilişkili terimlerdir.

Anahtar Kelime Araştırma Araçları:

UberSuggest – Ücretsiz
Anahtar Kelimeler Her Yerde – Ücretsiz
Anahtar Kelime Gönderici – Ücretsiz
Anahtar Kelime Planlayıcı – Ücretsiz

ScrapeBox – Ücretli
Ahrefs – Ücretli
SEMRush – Ücretli

Backlink Nedir ?

Backlink, başka bir web sitesinin bir alanına web sitenize köprü olarak yerleştirilmiş bir bağlantıdır. Bunun amacı, web sitenizle ilgili arama motorlarının içinde bir “vızıltıya” benzetmektir. Web siteniz için farklı bir bağlantı portföyü istiyorsunuz. Bu, web sitenizin birden fazla kaynaktan bağlantısı olması gerektiği anlamına gelir.

Geri bağlantıların da katmanlı olması gerekir. Bunun anlamı:

1. Kademe backlink: Doğrudan web sitenize bir köprü ile işaret eder ve yüksek bir metrik alandan olmalıdır. (Facebook / Twitter / Diğer Web 2.0’ları / Yüksek metrikli Güçlü Misafir  Blogu).

2. Kademe backlink: Kademe 1 backlink’ine işaret eder.

Bir backlink örneği:

Tumblr backlink

Bu, Tumblr bloğuna yerleştirilmiş bir Youtube videosuna doğrudan bağlantıdır. Para sitenize geri bağlantılar yerleştirirken bağlantı metni kullandığınızdan emin olun. Birden fazla tür metin kullandığınızdan emin olun.

Bağlantı metni nedir? Bağlantı metni, köprünün içindeki vurgulanan metindir. Aşağıya bakınız.

 

Yorum Backlink

Bu bir blog yorumu backlink ve “Toptan gıda ambalajı” bağlantı metnidir.
Aşağıda, onları oluşturmanıza yardımcı olacak geri bağlantı ve yazılım türlerini listeleyeceğim.

Backlink Türleri

 1. Web 2.0.
 2. Blog yorumları.
 3. Sosyal yer imleri.
 4. İçeriğe dayalı geri bağlantılar.
 5. Editör backlinkleri.
 6. Konuk yazılar.
 7. Misafir sonrası biyografik bağlantılar.
 8. Web semineri geri döndü.
 9. Forum profili bağlantıları

Web 2.0 Backlink Kaynakları

 • Tumblr.com
 • WordPress.com
 • Blogspot.com
 • Sites.Google.com
 • LiveJournal.com
 • Xing.com
 • Web.com
 • Wix.com
 • Medium.com

Sosyal Medya Backlink Kaynakları

Backlink oluşturma araçları

Bu tür geri bağlantıların bazıları yazılımla otomatik olarak oluşturulabilir. Bunun için proxy’lere ve içeriğe ihtiyacınız var, bu yüzden bununla ilgili kaynaklar için yukarıya bakın.

Backlink oluşturma araçları:

 • Scrapebox
 • Ranker X
 • AutoFill Magic
 • Kontent Machine
 • Senuke TNG (Yukarıdaki kadar iyi değil ama yine de kullanılabilir).

Backlink Kontrolü

 • Ahrefs (Ücretsiz)
 • Small SEO Tools (kullanımı ücretsiz)
 • Moz (kaydolduktan sonra ayda 10 ücretsiz bağlantı sorgusu)
 • NeilPatel
 • SEMRush
 • CognitiveSEO
 • Majestic SEO
 • SEO SpyGlassSEO SpyGlass

Backlink İndexletme

Geri bağlantı oluşturuyorsanız, geri bağlantıların dizine eklenmesi önceliklidir, çünkü değilse, zamanınızı boşa harcıyorsunuzdur. İndekslenen geri bağlantılar, teorik olarak ‘link suyunu’ web sitenize veya diğer backlink katmanlarına iletir.

İlk önce, benim için çalışan backlink endeksleme stratejisini listeleyeceğim.

Yöntem 1: Endeksleme hizmetleri / Sosyal medya.

1. Adım: Speed-links.net sitesine link gönderin.

Bu indeksleme servisi benim için en iyisiydi. Aynı zamanda oldukça ucuz. Geri bağlantılarınızı Speed-Links’e götürün ve bir hesap açtıktan sonra gönderin.

Yeni hesaplar 50 link ücretsiz gönderebilir. Dolayısıyla, hizmetlerinin ücretini ödeyemiyorsanız, sürekli olarak yeni hesapları farklı e-postalarla kaydedebilirsiniz.

Çalışan diğer indeksleme hizmetleri:

gindex.me
Index Inject
bulkaddurl
eliteindexing

Daha sonra, sosyal medyaya göndermenin faydalı olduğu kanıtlandı. Facebook, Twitter ve bazen Pinterest.

Backlink’leri gönderdikten sonra AddMefast, FollowLike, Like4Like, TraffUp veya benzeri herhangi bir sosyal medya paylaşım web sitesine gidin ve backlink’inizi içeren sosyal medya yayınınız için bir kampanya başlatın.

Bu, Reddit’te de yapılabilir. Yine de, spam amaçlı geri bağlantılar çalışmaz ve büyük olasılıkla subreddit moderatörleri tarafından silinir ve üst sıradaki sosyal medya sitelerinden daha yüksek olanı / çapraz alt kredi gönderme maliyetleri daha düşük olur.

2. Adım: Google Arama Konsolu’na bağlantılar gönderin.

Bu adım web 2.0’ler için daha fazladır (Tumblr, Blogger / Blogspot, vb.), Ancak işe yarıyor ve bende çalıştı.

Yöntem 2: Medium.com’a gönderme

İlk adım
1. Adım. Medium.com’a kaydolun
2.Adım  Geri bağlantılarınızla ilgili gönderiyi kopyalayın.
3. Adım: Hikayeye tıklayın ve medium.com’da yeni hikaye ekleyin ve ardından makalenizi yapıştırın
Not: Makale uzunluğu, linklerinize göre olmalıdır, 8 bağlantınız varsa 800-1000 kelimelik yazı güzel olacaktır. Bir gönderiye 8’den fazla bağlantı koymamanızı öneririm.
4. Adım: Bağlantınızı bir paragraf bırakarak, Ayrıca okuyunuz diyerek yapıştırın.
5.Adım : Şimdi, bazı kelimeleri kalın ve diğer otorite sitelerini birbirine bağlayarak veya bir resim ekleyerek doğal hale getirin
6.Adım: Yayınlayın ve bağlantı dizininizi daha hızlı hale getirmek için popüler olan bazı etiketleri ekleyin.

Fakat süreç burada bitmiyor.

Şimdi, İkinci Adım (basit ve kolay)
1. Adım: Google’a gidin ve site: https://medium.com [anahtar kelimeniz] ve ardından bir yayın seçin
2. Adım: Gönderinin Yorum bölümüne gidin ve bağlantılarınızı buraya yapıştırın (İlk Adım’a yapıştırdığınız bağlantıdan bahsediyorum). Bağlantınızı kaldırmazlar, olduğu gibi yapıştırın.
Not: Bir yayının yorumuna 4’ten fazla bağlantı yapıştırmayın. başka bir makale kullanın ve buraya yapıştırın.
Adım 3: Bazı etiketler ekleyin, Popüler etiketler. Ve Yayına hazır!

Yöntem 3: Site haritası video numarası

Bunun için SEO hosting‘de barındırılan bir WordPress sitesine ihtiyacınız olacak.

1. Videolar için eklenti olan Google XML Site Haritası yükleyin.

2. Rasgele YouTube videosu yerleştirme ile bir yayın yayınlayın. (YouTube embedleri olan yayınlarınız varsa bunu yapmanız gerekmez)

3. Araçlar -> Video Site Haritası’na gidin

4. Site Haritası Oluştur’u tıklayın.

5. Google’a ping (henüz) ve sayfa kapatmayın.

6. Kullandığınız cPanel’inize veya sunucunuzun arka tarafına gidin ve dosyayı bulun (yeni sekmede): sitemap-video.xml

7. Dosyanın içeriğini düzenleyin

– bunun gibi bir veya daha fazla <url> bloğu göreceksiniz.

Code:
<url>
 <loc>http://yourweb20site.com/awesome-web20-page/</loc>
 <video:video>
 <video:player_loc allow_embed="yes" autoplay="autoplay=1">http://www.youtube.com/v/u8qFAGLBJfE</video:player_loc>
 <video:thumbnail_loc>http://i.ytimg.com/vi/u8qFAGLBJfE/hqdefault.jpg</video:thumbnail_loc>
 <video:title>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:title>
 <video:description>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:description>
 <video:duration>619</video:duration>
 <video:publication_date>2014-05-07T17:10:36+00:00</video:publication_date>
  <video:category>General</video:category>
 </video:video>
 </url>

-ilginizi çekecek şey <loc> URL </loc>

– blog URL’lerinizi orada göreceksiniz. Web 2.0 sayfanıza değiştirin

Code:
<loc>http://yourweb20site.com/awesome-web20-page/</loc>

– Birden fazla URL göndermek istiyorsanız, tüm <url> bloğunu kopyalamanız ve URL’yi <loc> etiketinde değiştirmeniz gerekir. Gibi:

Code:
<url>
 <loc>http://yourweb20site.com/awesome-web20-page/</loc>
 <video:video>
 <video:player_loc allow_embed="yes" autoplay="autoplay=1">http://www.youtube.com/v/u8qFAGLBJfE</video:player_loc>
 <video:thumbnail_loc>http://i.ytimg.com/vi/u8qFAGLBJfE/hqdefault.jpg</video:thumbnail_loc>
 <video:title>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:title>
 <video:description>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:description>
 <video:duration>619</video:duration>
 <video:publication_date>2014-05-07T17:10:36+00:00</video:publication_date>
  <video:category>General</video:category>
 </video:video>
 </url>
<url>
 <loc>http://yourweb20site.com/awesome-web20-page-22222/</loc>
 <video:video>
 <video:player_loc allow_embed="yes" autoplay="autoplay=1">http://www.youtube.com/v/u8qFAGLBJfE</video:player_loc>
 <video:thumbnail_loc>http://i.ytimg.com/vi/u8qFAGLBJfE/hqdefault.jpg</video:thumbnail_loc>
 <video:title>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:title>
 <video:description>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:description>
 <video:duration>619</video:duration>
 <video:publication_date>2014-05-07T17:10:36+00:00</video:publication_date>
  <video:category>General</video:category>
 </video:video>
 </url>
<url>
 <loc>http://yourweb20site.com/awesome-web20-page-33333/</loc>
 <video:video>
 <video:player_loc allow_embed="yes" autoplay="autoplay=1">http://www.youtube.com/v/u8qFAGLBJfE</video:player_loc>
 <video:thumbnail_loc>http://i.ytimg.com/vi/u8qFAGLBJfE/hqdefault.jpg</video:thumbnail_loc>
 <video:title>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:title>
 <video:description>A Variety Of Tips And Tricks To Make Working With Lawyers Easy</video:description>
 <video:duration>619</video:duration>
 <video:publication_date>2014-05-07T17:10:36+00:00</video:publication_date>
  <video:category>General</video:category>
 </video:video>
 </url>

– Hepsi </urlset> etiketine sarılıdır, sonunda kaldırmamaya dikkat edin.
– YouTube videosu ve diğer içerikler aynı olabilir , ancak hardcore olmak istiyorsanız ilgili olanlarla değiştirebilirsiniz.
– Aynı URL’deki tüm URL’lerin aynı kökten gönderilmesiyle ilgili herhangi bir sorun olmamalıdır (her zaman yaparım) – ancak, maksimum güvenlik için onları birkaç siteye daha yaymak isteyebilirsiniz.

8. WordPress Video Site Haritası sayfasına geri dönün

9. Site haritanızın önizlemesini görüntülemek için, XML Site Haritası vurgulanan bağlantısını tıklayın.
– Videonuzun küçük resimlerini görmeli ve bunların üzerine geldiğinizde web 2.0’larınıza bağlanmalısınız.

10. Eğer bir şeylerin düzeltilmesi gerekmiyorsa Site haritanızı gönderin – Google’ın vurguladığı ping bağlantısını tıklayın

5 site ile denemeni ve nasıl sıralama yükseldiğini görmeni öneririm. O zaman gerisini hemen hallet.

Süresi Dolmuş Domainler ve 301 Yönlendirmeleri

Süresi dolmuş bir etki alanı nedir? Süresi dolmuş bir etki alanı, orijinal 1 yıllık etki alanı kaydının ötesine geçen (veya bununla birlikte uzun süre kayıtlı olduğu) ancak etki alanını yenilemenize izin vermek için hala ödemesiz süre içinde olan bir etki alanıdır.

Silinen bir etki alanı adı, süresi dolmuş ve yenilemek için ödemesiz sürenin ötesine geçen ve şimdi yeniden kaydedilebilen bir etki alanı adıdır.

Bırakılan bir alan adı süresi dolmuş, ödemesiz sürenin ötesine geçen ve kayıt memuru tarafından bırakılan bir alandır. Bunları bir domain backorder ile edinebilirsiniz. Godaddy ve diğer alan adı sağlayıcıları bu hizmeti veriyor.

Açık artırma yapan etki alanı adı, satıcının değerinin olduğuna ve açık artırmaya hazır olduğuna inandığı bir etki alanı adıdır.

Ama kardeşim, hangi alanların bir değeri olduğunu ve hangi alanların bir değeri olmadığını biliyor musun? Basit.

Araştırmanı yapıyorsun. Yaşlı, yüksek bir etki alanı yetkilisi / derecesi (DA / DR), yüksek sayfa yetkilisi (PA) satın almak istiyorsunuz ve bu Google tarafından cezalandırılmıyor.

Adım 1: Süresi dolmuş bir alan adı bulun.

Süresi dolmuş alanları satın alabileceğiniz yerler:

 • auctions.godaddy.com
 • ExpiredDomains.net
 • DomCop.com
 • SnapNames.com
 • Dropcatch.com

Adım 2: Alan adınızın satın alınmaya hazır olup olmadığını kontrol edin.

Adım 3: Ahrefs free backlink checker veya Majestic kullanarak bazı geri bağlantıları veya alan adı olup olmadığını kontrol edin. Görünen geri bağlantıları analiz edin. Spam bir backlink’i bir km öteden görebilirsiniz, bu yüzden kontrol ettiğinizden emin olun.

Ardından, bu geri bağlantıların bağlantı metnini kontrol edin. Spam metin bağlantı metni olmadığından emin olun. Herhangi bir Çince, Japonca veya Rusça bağlantı metni kötü bir işarettir ve bu etki alanını satın almamalısınız.

Adım 4: Google’ın arama motorundaki etki alanı adını, herhangi bir sayfanın hala arama çubuğuna “site: alaniniz.com” yazarak dizine eklenip eklenmediğini görmek için kontrol edin.

Ayrıca, arama çubuğuna “Alanınız.com” yazarak Google’da spam herhangi bir şey olup olmadığını kontrol edin.

Adım 5: Belirli bir alanda daha önce ne tür içeriğin barındırıldığını görmek için Archive.org verilerini kontrol edin.

Ayrıca, bir etki alanının içerik geçmişini kontrol etmek için research.domaintools.com adresini kullanın. Her ikisini de kullanın, eksiksiz olmak asla zarar vermez.

Adım 6: Etki alanının kayıt şirketlerini kaç kez değiştirdiğini görmek için WhoIS bilgilerini kontrol edin ve bunun neden satış / kullanım süresi olduğunu belirlemeye çalışın. Park edilmiş alan adları veya “Alan park yeri” tamam.

Bu yapmanız gerekenlerin temel bir versiyonudur.

Not: Bu domain’leri seçerken dikkat etmeniz gereken tek şey spam backlink’i var mı veya daha önce ne olarak kullanılmış. Bunlara dikkat ettiğiniz sürece gerisinin pek bir önemi yok.

301 Yönlendirmeler

Bir 301 yönlendirmesi, bir URL’yi yazan bir kullanıcıyı seçtiğiniz bir URL’ye yönlendirmektir. Bunun arkasındaki fikir, bazı “meyve suyu” almak için, yüksek metrikleri olan alanları başka bir alana işaret etmek. 301 yönlendirmesi için iyi bir etki alanını nasıl belirlersiniz?

Temel olarak, satın almaya değer süresi dolmuş alanları bulmak için yukarıda açıklanan şekilde. Çok sayıda yüksek kaliteli geri bağlantı arayın. Her birinin spam olmadığından ve spam amaçlı bağlantı metni olmadığından emin olmak için her birini kontrol edin.

Etki alanı için WhoIS geçmişini ve Archive.org geçmişini kontrol edin.

Yukarıdaki her adımı geçerse ve etki alanı yeterince yüksek kalitede görünüyorsa, etki alanına erişiminiz varsa yeniden yönlendirme oluşturabilirsiniz.

SEO Hosting Nedir ? Adlı yazımızı okudun mu ?

Gri Şapka SEO Nedir?

Gri Şapka SEO, Beyaz Şapka SEO ve Siyah Şapka SEO’nun bir kombinasyonudur. Esasen, makalelerinizi yazmak için bir servis sağlayıcıya ödeme yapmak esasen gri bir şapkadır. Google, web sitenizde temsil edilen konular hakkında bilgi sahibi olmanızı istiyor. Gri şapka ve beyaz / siyah arasındaki çizgiler biraz bulanık ve kişiden kişiye değişir.
Yinelenen içerik ve spinlenen içerik siyah şapka kadar gri şapka olarak kabul edilebilir.

Terimler ve Tanımlar:

SERP: Arama Motoru Sonuçları Sayfaları.
Örnek: “Bu anahtar kelimenin SERP’lerinde bir numarayım”.

Sıralama: Web sitenizin bir anahtar kelime için bir veya daha fazla sayfa içindeki konumu.
Örnek: “Web sitem bu anahtar kelime için 2. sayfada yer alıyor”.

Anahtar Kelime Doldurma: Anahtar kelimenizi bir makaleye, söz konusu anahtar kelimenin aramalarında görünmek için olağan dışı olmayan zamanlarda ekleme.

Örnek Anahtar Kelime: Masa
“Bu şekilde bir masa inşa edersiniz. Şimdi size bir masa inşa etmeyi öğreteceğim. Bir masa inşa etmeyi öğrendiğinizde, o zaman bir inşa edilmiş masa olacak.”

Bu anahtar kelime doldurma.

Link Suyu: Otoritenin değeri bir web sitesinden diğerine bir köprü aracılığıyla iletildi.

Gizleme: Arama motorlarına bir sayfa ve kullanıcıya farklı bir sayfa gösteriliyor.
Örnek: Anahtar kelimeler ve diğer metinleri, web sitesi tasarımı boyunca, arka planla aynı rengi kullanarak koymak.

İçeriği Besleme ve Değiştirme: Bu, alakalı içeriğe göre sıralanacak bir sayfa elde etmeyi içerir ve daha sonra sıralandığında, içeriği başka bir şeyle (reklamlar, Clickbank, vb.) Değiştirin.

Proxy’ler: Proxy, esasen IP adresinizi maskelemek ve gerçek konumunuzu belirtmeden bilgi göndermenizi ve iletmenizi sağlar.

Metin Bağlantısı: Metin metni, köprü içindeki vurgulanan metindir.

PBN: Otoriteyi bir gerçek web sitesine geçirmek için birbirlerini işaret eden web siteleri topluluğu olan özel bir blog ağı.

Backlink: Başka bir web sitesinin bir alanına web sitenize köprü olarak yerleştirilen bağlantı

Son düşünceler

Blackhat SEO ile ilgili gerekenleri yapın ve soru sormaktan çekinmeyin. Hepimiz aynı yerde başladık ve şimdi bildiklerimizi öğrenmek zorunda kaldık. Ellerini kirletmek ve bu Kara Şapka parasının bir kısmını almaktan korkma. Dışarıda, inan bana.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.