Blog Nasıl Açılır ? | İnternetten Blog İle Para Kazanmak

İçindekiler

Blog Nasıl Açılır ?

Blog nasıl açılır öğrenmek ister misiniz?

Bir blogun nasıl açılacağını takip etmek için ücretsiz, kolay ve adım adım bir rehber arıyorsanız, o zaman doğru yere geldiniz. Size bu konuda rehberlik etmek için buradayım.

Bir blog nasıl açılır öğreneceksiniz. 8 kolay adımda, bloglamaya başlamanız yaklaşık 10 ila 15 dakika sürer.

“Bu kılavuzu, bugün bir blog açma ve ilk yayınınızı bugün burada yayınlama sürecinde size yol gösterecek özlü bölümlere ayırdım. Peki, bir blogu nasıl açarsınız?

Bir Blog Nasıl Açılır (ve Para Kazanılır) 8 Kolay Adımda

Endişelenmeyin, teknik deneyiminiz olmasa bile bir blog açmak kolay olacak; ve ben size her adımda rehberlik etmek için buradayım. Bundan yaklaşık on dakika sonra, kendinizinkini aramak için yepyeni bir blogunuz olacak.

Yaptığım en iyi kariyer seçimlerinden biri, bir blog nasıl açılacağını öğrenmekti (bu blog).

Bir bloga nasıl başlayacağımı ve ondan para kazanmaya başlamayı (tam zamanlı işimin yanında) öğrenmeye kararım, altı rakamlı bir serbest yazarlık işi kurmamı ve serbest kalmamı sağlayan şeydi. Ve bugün, bir blog başlatmak için adım adım yönergeleri takip etmek için benim adım adım ilerleyeceğiz.

Yeni başlayanlar için ücretsiz olan bu kılavuzda, bir blog nasıl açılır ve nihayetinde kâr elde etmeyi öğrenirken bilmeniz gereken her şeyi size göstereceğim. Ama önce…

Blog nedir?

Blog, genellikle okuyucuların ilgisini çekmek ve çevrimiçi bir gelir elde etmek amacıyla, genellikle içeriğin genellikle resmi olmayan veya sohbet tarzında yazılmış, yeni içeriğin sıklıkla yayınlandığı, düzenli olarak güncellenen bir web sitesidir. Bu rehberde, hem blog nasıl açılır hem de ondan nasıl para kazanacağını konuşuyoruz.

Bir blog açmalı mıyım?

Bugün bir blog açmak, kendi işinizi kurmanın ve çevrimiçi olarak (dünyanın herhangi bir yerinden) bir gelir elde etmenin en kolay yollarından biridir. En iyi kısım? Bir blog açmak için profesyonel bir yazar olmanıza gerek yok; çünkü blog okuyan insanlar bir blog yazarının daha hoş ve konuşma tonunu arzu ediyor.

Bir blog açmak ve başarılı olmak için alanınızdaki herhangi bir sertifikaya, yılların deneyimine veya okul derecelerine ihtiyacınız yoktur.

Yaşınıza, bulunduğunuz yere ve deneyim seviyenize bakılmaksızın bir blog açarak gerçekten başlayabilirsiniz. Bu hedeflerden herhangi birine kendiniz sahipseniz, bir blog açma konusunu düşünmelisiniz:

 • Online Para Kazanma. 2020’ye yaklaştıkça, dünya çapında milyonlarca insan geleneksel 9’dan 5’e kadar bir işi sürdürmek yerine evden para kazanmaya yöneliyor. Blog, doğru şekilde yaparsanız, çok düşük maliyetli, en karlı çevrimiçi işletmelerden biri olabilir. Ve en iyi yanı, bugün bir blog yazısı yazmak için harcadığınız saatin bir avuç dolusu geleceği uzun süre sizin için para kazandırabilir. Bu kılavuzda daha sonra blog ve para kazanmak hakkında çok daha fazla konuşacağız. Siz de tam gün blog yazmanıza gerek yok. Part-time blogcular bile, yıllarca yaptığım gibi, her yıl bloglarından aldıkları altı rakamdan faydalanabilirler.
 • Bir işletme veya kişisel marka yetiştirmek. Zaten büyümeyi umduğunuz bir işletmeniz varsa, bir blog açmak, daha fazla müşteri çekmenin en iyi yolunu, reklamlara vakit kaybetmeden çevrimiçi veya hatta vitrininize çekmenin en iyi yoludur. Düzinelerce küçük işletme sahibine, web sitelerine her gün yüzlerce yeni okuyucu (potansiyel müşteri) getiren blog içeriği yazmalarına yardımcı oldum. Kişisel markanızı bir gün için bir kitap anlaşması yapmak, ücretli bir konuşmacı ya da danışman olmak istiyorsanız, blog yazmak, alanınızdaki liderliğinizi göstermenin mükemmel bir yoludur. İşletmenizi veya kişisel markanızı büyütmek için blog açmaya başladığınızda, asla geri dönmek istemeyeceksiniz.
 • Hikayeni anlatıyorum. Bir blog başlatmanın en önemli sebeplerinden biri, öğrendiklerinizi dünya ile paylaşmaktır. Eğer işe yarar bir beceri kazandırdıysanız, bir işte birikmiş tecrübe edindiyseniz veya belli bir mesleğe hakim olduysanız, o zaman işe yeni başlayanlar, önermek zorunda olduğunuz tavsiyelerden büyük ölçüde yararlanabilir. Blog, günlük hayatınızı belgelemek, yaşam güncellemelerine ışık tutmak veya başkalarına kariyer anlayışı sunmak için kendi kişisel yolculuğunuzdan yaşamınıza kadar her şeyi paylaşmak için mükemmel bir yerdir.

Bu nedenle, bir adım atmaya ve nihayetinde anlamlı miktarda çevrimiçi gelir elde edebilecek bir bloga nasıl başlanacağını öğrenmeye hazırsanız, yeni blogcular için bu basit, adım adım öğreticiye başlayalım.

Şimdi, yeni başlayanlar için bir blog açmanın ilk adımına dalalım.

1. Blogunuzun adını seçin

İlk önce, yeni blogunuz için bir ad seçme zamanı. Blogunuzu çevrimiçi yapmak için kullanacağınız blog platformunu ve web barındırma hizmetini de seçeceğiz.

Kişisel olarak kullandığım (ve diğer blogcuların çoğunun kullandığı) blog platformu ve web barındırma kombinasyonu, Bluehost tarafından barındırılan bir WordPress blogudur. WordPress 2003’ten bu yana yayında olan ve şu anda İnternet’teki tüm blogların% 60’ından fazlasını sağlayan bir yayın platformudur. Ve Bluehost, blog barındırma endüstrisindeki en eski firmalardan biridir. Bu kombinasyon, bu kılavuzda blog oluşturmaya başlamak için kullanacağımız şeydir.

Açıklama: Lütfen Bluehost bağlı kuruluşumu kullanarak hosting satın aldığınızda, beni tazmin ettiklerini ve bu da bir blog başlatmak için bu ücretsiz kılavuzu size ücretsiz olarak vermeme yardımcı olduğunu unutmayın. Ayrıca, Bluehost barındırma kullandığımı ve kişisel olarak kullanmadığım ve desteklemediğim bir ürünü, aracı veya hizmeti önermeyeceğimi de biliyorum.

Öyleyse, blogunuzun adını seçmeye başlayalım.

-> Buraya Tıklayın ve bluehost sitesine gidin.

How to Start a Blog in 10 Easy Steps (in 10 Minutes) on the Side with Ryan Robinson ryrob

Planını seç

Ardından bir barındırma planı seçeceksiniz. Unutmayın, web hosting gerçekten blogunuzu çevrimiçi alan ve internette canlı tutan bir hizmettir. Kişisel olarak, Seçim Artı planını (kullanacağım) seçmenizi öneririm – çünkü kişisel bilgilerinizi (tam adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve ev adresiniz) çevrimiçi olarak herhangi bir yerde yayınlanmasını önleyen Etki Alanı Gizliliği ile birlikte gelir. Bunun yerine, Bluehost bu bilgileri sizin adınıza koruyacaktır.

Planını seçmek işte burada görünecek. Seçtiğiniz plandaki yeşil “Seç” düğmesini tıklamanız yeterlidir:

How to Start a Blog Step 2 Bluehost Screenshot of Hosting Sign Up Process

Yukarıda belirttiğim gibi, Kişisel Seçiminizi çevrimiçi olarak koruyacak Etki Alanı Gizliliği özelliğine sahip olmanız için Seçim Artı planını seçmenizi öneririm, ancak bu planlardan herhangi biri blogunuza başlarken yapacağınız gibi olacaktır. etki alanı gizliliğini daha sonra ödeme sürecinde 1 $ / ay civarında ekleyin.

Blogunuzun etki alanı adını seçin

Ardından, blogunuz için alan adını seçmenin zamanı geldiği sayfaya gidersiniz:

How to Start a Blog Step 3 Bluehost web-cropped

Ödeme işleminde bu adıma geçtiğinizde, blogunuzun sahip olmasını istediğiniz alan adının adını yazmanız yeterlidir (benimki seoways.net).

Alan adı seçiminiz uygun değilse, aklınıza gelen başka bir seçeneği deneyebilirsiniz – veya (önerdiğim şey), hesabınızın kalanını ortadan kaldırdıktan ve biraz alıp götürdükten sonra alan adınızı seçmek için bu seçeneği seçin. adını düşünmek için daha fazla zaman. Ayrıca, daha sonra bu ücretsiz kılavuzda bloglamaya başlamak için, henüz karar vermediyseniz blogunuz için doğru adı nasıl seçeceğiniz hakkında daha fazla konuşuruz.

Etki alanınızı daha sonra seçmek için tıklayabileceğiniz yer burası (bu sayfada yeterince uzun süre kalırsanız veya farenizi sayfanın üstüne getirdiğinizde görünür.

How to Create a Blog and Choose a Domain Name Later if You Can't Decide

Alan adınızı seçtikten veya daha sonra seçmeyi seçtikten sonra, kayıt işleminde (hesabınızı oluştururken) son adıma geçersiniz.

Bluehost hesabınızı oluşturun

Adınız, e-posta adresiniz (güncel bir e-posta adresi kullanmak çok önemlidir, çünkü giriş bilgilerinizin ve hesap bilgilerinizin gönderileceği yer) ve adres gibi hesap bilgilerinizi girerek başlayın. Bilgilerinizi manuel olarak girmek istemiyorsanız, Bluehost hesabınızı Google hesabınıza bağlayabilirsiniz. Her ikisi de işe yarıyor!

Start a Blog Easy Today with Ryan Robinson Account Info

Doğru hosting paketini seçin

Bu, kilitlemek istediğiniz fiyata ve ne kadar önceden ödeyeceğinize bağlı olarak bir hesap planı seçeceğiniz yerdir.

How to Create a Blog Package Information

Bluehost’un yalnızca 1, 2, 3 veya 5 yıl önceden ödeme yapmanız için seçenekler sunduğunu unutmayın. Aylık ödeme seçeneği sunmuyorlar (çünkü aylık ödemeler sunan çoğu hosting şirketi çok daha fazla ödeme yapma eğiliminde). Yine de, hangi planı seçerseniz seçin, fiyat kendi blogunuzu açmanız ve bugün çevrimiçi hale getirmeniz için iyi bir sonuç olacaktır.

Bir blog açmak için hangi fiyatlandırma planı en iyisidir?

Kişisel olarak, barındırma için mümkün olan en düşük fiyatı kilitlemek istiyorsanız “Birincil 36 Aylık Fiyatı” seçmenizi öneririm. Benim kullandığım şey bu. Ve önümüzdeki 3 yıl boyunca blogunuza ev sahipliği yapmayı en düşük oranda korur (ve alan adınızın gizliliğini sağlar). Ayrıca, yeni müşteriler için bu düşük fiyatlandırma yalnızca yaptığınız ilk ödeme için geçerli olduğundan, 1 yıllık planı seçtiyseniz, fiyatlandırmanız o ilk yıldan sonra artabilir.

Bu yüzden, 36 aylık planı seçerseniz, fiyatlandırmanız 3 yıl boyunca bu oranda kilitlenecek. Bu nedenle, bütçenizin dayanabileceği en uzun süre planına devam etmenizi öneririm.

How to Start a Blog Extras

Etki Alanı Gizlilik Korumasını ekstra tutmanızı şiddetle tavsiye ederim, ancak geri kalanını atlamaktan kurtulabilirsiniz. Bir blog başlatmak için bu kılavuzun ilerleyen kısımlarında, SEO optimizasyonu gibi şeyler için kullanabileceğiniz ücretsiz ve ucuz eklentileri ve araçları göstereceğim ve bu paketlerin çoğunu gerekli kılmayacağım.

Daha önce de söylediğim gibi, etki alanı gizliliğinin fazladan olması, tüm kişisel iletişim bilgilerinizi (adınız, e-posta adresiniz, telefon numaranız ve adresiniz) gizli tutar. Şimdi, önceki ekranda Seçim Artı Planını seçerseniz, Etki Alanı Gizlilik Korumanız, yukarıdaki ekran görüntüsünün gösterdiği gibi “Ücretsiz” olarak listelenir – bu plana dahil edilmiştir.

Bir Temel veya Artı Plan seçtiyseniz, siparişinize yaklaşık 1 $ / ay tutarında Etki Alanı Gizlilik Koruması eklemek için kutuyu işaretlemek isteyeceksiniz.

Şimdi göreceğiniz toplam, bugün ödeyeceğiniz tutardır. Yine de, seçtiğiniz pakete bağlı olarak 1, 2, 3 veya 5 yıl daha ödeme yapmanız gerekmeyeceğini unutmayın. Ayrıca, blogunuzda planlandığı gibi gitmemesi durumunda 30 günlük para iade garantisi vardır.

Fatura bilgilerinizi girin

Start a Blog Payment Info Screenshot Example

Şimdi fatura bilgilerinizi gireceksiniz, Bluehost’un Hizmet Şartları’nı kabul ettiğiniz kutuyu işaretleyin ve ardından yeşil renkli “Gönder” düğmesine basın!

Woo! Küçük bir kutlama zamanı!

Bir blogu başlatmanın ilk büyük adımını resmen tamamladınız.

İlk kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, blogunuzun tamamen kurulum ve optimize edilmesinin bir sonraki aşamasına geçmenin zamanı gelmiştir.

Bir sonraki sayfada, blogunuza Bluehost aracılığıyla WordPress’i yükleme sürecinde adım adım yönlendirileceksiniz – ve daha sonra bu kılavuzda, blogunuzu optimize etmek için bir sürü yararlı ipucu buldum blogunuzun harika görünmesini sağlamak için yükleyebileceğiniz ucuz eklentiler ve daha fazlası.

Blogunuz için doğru ismi nasıl seçersiniz?

Okuyuculardan bir blogu doğru şekilde nasıl adlandıracağımla ilgili pek çok soru alıyorum, bu yüzden buna biraz daha değinmek istiyorum.

Blogunuza ne ad vereceğinizi henüz bilmiyorsanız, korkmayın. Bluehost gibi bir barındırma şirketine başladığınızda, daha sonra alan adını seçmenize izin verecekler. Yukarıda söylediğim gibi, kullanılabilir alan adını hemen görmezseniz, telefonu kapatmayın – yalnızca başka her şeyi ayarladıktan sonra seçim yapma seçeneklerini seçin (unutmayın, yürütme burada olduğunuz şeydir mükemmellik için değil).

Ancak bu, bir blog açmayı öğrenen okuyuculardan aldığım en sık sorulan sorulardan biri olduğu için, bir an için bunu inceleyelim…

Şimdi, seçtiğiniz adın blogunuzu ayarlamanın en önemli kısımlarından biri olmasına rağmen, gelecekte her zaman değiştirebileceğiniz bir şey olduğunu unutmayın; bu adımın sizi engellemesine izin vermeyin. Sadece blogda yayınlamayı düşündüğünüz konulara yakın olan bir şey seçin ya da name.com’unuzu ya da nickname.com’unuzu (burada blogumla yaptığım gibi, seoways.net) kapıp hareket etmeye devam edebilirsiniz.

Blog adınız, kişilerin arama sonuçlarında görünce ilk gördüğü şeydir ve onlara kim olduğunuzu, ne hakkında yazdığınızı ve hatta kişiliğinizi bile söyleyebiliyor.

Dediğim gibi, blogunuz için bir ad bulmanın birçok yolu vardır (kendi adınızı bile kullanabilirsiniz – ya da benim gibi bir seo adınızı kullanabilirsiniz). Öyleyse, bir bloga nasıl başlanacağını öğrenirken bir isim seçmenize yardımcı olacak birkaç eğlenceli alıştırma yapalım.

İlk önce nişinize dalın ve neden bir blog başlatmaya karar verdiğinizi ortaya çıkarın

How to Start Blogging with Hiking Niche Example

Blog hakkında bir yer seçmeyi öğrendikten sonra, yapmak istediğiniz ilk şey, sektörünüzdeki diğer insanlarla tanışmaktır (henüz yapmadıysanız).

Örneğin, yürüyüş hakkında bir blog başlatmak ve California eyaletinde yaşamak istiyorsanız… blogunuz için düşünebileceğiniz bir isim letshikecalifornia.com olabilir.

Nişinizdaki diğer blogları inceleyin ve kendilerini nasıl adlandırmalarına ve markalamalarına özellikle dikkat edin.

Öğrenebileceğiniz, oynayabileceğiniz veya altüst edilebilecek bir şey var mı? Sadece nişinizdeki en büyük blogcuları düşünmeyin, ama size ilham veren taze ilham ve şeyler arayın.

Hatta nişinizin dışına biraz girebilir ve favori firmalarınızın kullandığı kelimeleri arayabilirsiniz. Ben buna “iyi sözler” demeyi seviyorum. Hangi kelimelerle uğraşmaya devam ediyorsunuz? Bunların bir listesini yapın.

Ardından, bir blog başlatmayı seçerek iletmek istediğiniz mesajı belirleyin.

Bir nedene göre bir bloga nasıl başlanacağını öğreniyorsunuz ve blogunuz için güçlü bir isim arzunuzun özünde oturuyor olabilir. Bir blog nişi seçerek listenize geri dönün ve iletişim kurmaya çalıştığınız ana mesajı neyin temsil ettiğini araştırmaya başlayın. Cep kurucusu Nate Weiner’ın dediği gibi:

“Kendine sorman gereken ilk soru, neden yeniden markalaşmak istiyorsun? Şirketiniz ve ürününüz ne anlama geliyor? Gelecekte nereye götürmek istersiniz? Mevcut ya da yeni adınız bunu yapmanıza izin veriyor mu? ”

Bu büyük bir soru gibi görünebilir, ancak sizi felç etmesine izin vermeyin. Büyük bir ismin bir anlamı vardır, fakat sadece eğlenceli ve akılda kalıcı olan birçok iyi isim vardır.

Şimdi kendini, okuyucunun yerine koy!

İyi bir temel hazırladınız, ancak şimdi ciddileşmenin zamanı geldi. Gelecekteki blogunuzun genel konu alanını ve ideal okuyucunuzun kim olduğunu düşünün. Ne okumak istiyorlar? Dikkatlerini ne çekecek? Onlara blogunuzu okumak zorunda olduklarını söyleyecek ne olacak?

Blogunuzun hakkında olmasını istediğiniz her şeyin bir listesiyle başlayın. Derine git. Burada kötü bir fikir yok.

Çok büyük bir listeniz olduğunda, işe yarayabilecek bağlantıları ve kombinasyonları aramaya başlayın. Onları basit ve unutulmaz tutmaya çalışın.

Bazı harika blog adı örnekleri:

 • Art of Manliness
 • Smart Passive Income
 • Epicurious
 • The Huffington Post
 • Learn to Code with Me

Son olarak, blogunuzun adını yüksek sesle söyleyin ve başkalarına söyleyin

Bir blog adı seçmek söz konusu olduğunda eğlenceli bir kelime oyununa kapılmak kolaydır.

Ama yine de insanların bunu hatırlayacağı ve arkadaşlarına senden bahsedebilecekleri kadar kolay olması gerekiyor. Pratik yapmak için, adı yüksek sesle ve arkadaşlarınıza ve ailenize söyleyin. Bunun hakkında ne düşünüyorlar? Onlar için hangi duyguları ortaya çıkarır?

İdeal okuyucunuz olmayabilir, ancak yine de size her halükarda iyi bir yabancı bakış açısı verebilirler.

Ve hala blogunuz için yeni bir isim bulmakta zorlanıyorsanız, bugün blogunuzu adlandırmak için daha yaratıcı fikirler bulmaya yardımcı olabilecek bu alan adı üreticilerinden birini deneyin.

2. Blogunuzu çevrimiçi yapın (web hosting)

How to Start a Blog and Make Money Blogging Ultimate Guide by Ryan Robinson snacks example

Bir bloga nasıl başlanacağını öğrenmenin kurulum aşamasındaki son şey aslında blogunuzu çevrimiçi hale getirmektir. Hosting şirketlerinin (Bluehost gibi) sizin için yapacağı şey budur.

Tam olarak size gösterdiğim gibi 1. adımı takip ettiyseniz ve tamamladıysanız, blogunuz için zaten web barındırma ayarınız olacaktır. Doğrudan 3. adıma atlayabilir ve bu öğreticiye devam edebilirsiniz.

Ancak, blogunuzun adını ve etki alanını korumak için Bluehost dışındaki bir web barındırma sağlayıcısına gitmek istiyorsanız, ilerlemeden önce bunu ayarlamanız gerekir.

Yine, bunun çok ezici hissetmesini istemiyorum, o yüzden temelleri yoldan çıkaralım:

Web hosting nedir?

Yukarıdaki # 1 numaralı adımda buna biraz değindim, ancak web sitenizi İnternet’teki diğer kişilerin erişimine açık hale getirmek için, bir “ana bilgisayara” ihtiyacınız var. Bir bağlantıyı tıkladıklarında veya URL’nizi yazdıklarında blog yazabilirsiniz.

Her blog yazıcısına Bluehost kullanıyorum ve tavsiye ediyorum, çünkü harika (uygun fiyatlı) web barındırma ve etki alanı adınızın tek bir dokunuşta hızlı ve kolay kaydı için tek adresli bir mağaza gibi davranıyor. Daha önce yukarıdaki 1. adımdaki her şeyi takip ettiyseniz, Bluehost’u web barındırma sağlayıcınız olacak şekilde ayarladınız.

Söylediğim gibi, yukarıdaki ilk adımı zaten tamamladıysanız ve Bluehost ile kurulumu tamamladıysanız – o zaman bu adımı atlayabilirsiniz! Alan adınızı zaten aldınız ve uzaktaki kareyi barındırdınız.

Web barındırma eviniz gibi düşünün. Birisi geldiğinde (URL’nizi yazın), içinde bulunduğunuz her şeyi görebilecekler. Evet, ücretsiz blog platformlarından birinde olsanız, sahip olamadığınız bir maliyetle gelir, ancak uygun bir web sitesi barındırıcısına sahip olmak, başarılı bir blog başlatmaya yönelik en önemli yatırımlardan biridir.

En iyi web hosting hizmetleri nelerdir?

Blogunuz için birkaç harika web barındırma hizmeti var.

Hangisini seçerseniz seçin, bir web barındırma şirketinde ne aramalısınız:

 • Hız
 • Özellikler
 • Güvenlik
 • Destek
 • Kayıt takip

Yeni blogcular için tüm bu kutuları (ve daha pek çok şeyi) en iyi şekilde kontrol eden buldum servis Bluehost. Evet, bu rehberdeki web sitesi seçiminde web hosting şirketim olarak onlardan birkaç kez bahsettiğimi biliyorum ve bu çok iyi bir sebepten dolayı.

Birincisi, Bluehost, kendi kendine barındırılan bir WordPress blogunu başlatmayı çok kolay kılan basit bir tek tıklamayla WordPress kurulumu sunar. Ayrıca (eğer istediğiniz URL mevcutsa) ücretsiz bir alan adı ile birlikte gelir ve tüm sorularınıza cevap vermek ve sorun gidermeye yardımcı olmak için 7/24 destek sunar (yeni başlıyorsanız harikadır).

How to Create a Blog (in 10 Minutes) on the Side with Ryan Robinson

Sonunda para kazandırabilecek bir blog nasıl açılır konusunu öğrenmeye kararlıysanız (bunu yapmanızı önerdiğim gibi), hiçbir şey size ihtiyacınız olduğunda blogunuzun çalışacağının güvenliğini, özelliklerini ve huzurunu vermez.

Yeni blogcular için dikkate değer bir başka web barındırma sağlayıcıları vardır:

Düşünmeye değer 2 en iyi alternatif blog barındırma platformları

 • Dreamhost – Yıllar boyunca Dreamhost’ta onlarca web sitesine ev sahipliği yaptım (ve hala yapıyorum). Tek tıklamayla WordPress kurulumu, ücretsiz SSL sertifikası ve diğer güvenlik şirketlerine kıyasla Dreamhost’a gitmenin en büyük avantajlarından biri olan site güvenliği gibi tüm benzer özellikler, ödeme yapmanıza izin veren gerçek bir aylık ödeme planı sunmalarıdır. blogunuzun maliyeti için her ay hiçbir ipucu eklenmeden barındırma. İşte aylık ödeme planları sunan birkaç web barındırma şirketleri.
 • Namecheap – Namecheap’i diğer hosting firmalarından ayıran şey, alan pazarları. Halen onlarla yeni bir alan adı kaydettirebilirsiniz, ancak önceden kaydedilmiş ve şu anda satışta olan binlerce alan adı da bulabilirseniz, atlamak için mevcut bir alan adı yetkisi bulunan bir siteyi edinmenin iyi bir yolu arama motorlarında içeriği sıralama yeteneğinizi başlatın.

Şimdi, bu kılavuzda, bundan sonra her şeyin etki alanı adınızı zaten kaydettirdiğiniz ve doğru barındırma planını seçtiğiniz varsayımı üzerine kurulacağı noktadayız; Bluehost’a hızlıca başlamak için birkaç dakika.

3. Blogunuzu ücretsiz WordPress temaları ile tasarlayın

How to Start a Blog and Make Money Blogging Ultimate Guide Ryan Robinson phone

Şimdi ilk aşamadan geçtiğinize göre, bir bloga nasıl başlayacağınızın eğlenceli kısmına girmenin zamanı geldi.

WordPress blogunuzu tasarlamak, bir blog başlatma sürecinde biraz daha fazla sürtünme hissetmeye başladığınızda olabilir (bunu daha önce hiç yapmadıysanız), ancak bunun teknik olarak işe yaramayacağına söz veriyorum.

Artı … en son istediğim şey, bugünkü ilerlemenizi rayından çıkarmak için bir blog başlatmanın en küçük teknik yönü. Bu nedenle, ücretsiz kursumda 7 Günde Nasıl Blog Yapılır, bu teknik kurulum sürecini sizin için daha da işlemeli, adım adım bir kontrol listesine ayırıyorum.

Bir blog başlatmak ve ondan para kazanmak istiyorsanız, WordPress tek akıllı seçeneğinizdir.

İlk önce temel terminolojiyi hemen çıkaralım; WordPress’in neden blogunuzu yayınlamak için doğru platform olduğunu anlıyorsunuz.

CMS nedir?

Blog yayınlarınızı yazacağınız, tasarladığınız ve yayınlayacağınız bir İçerik Yönetim Sistemi (veya CMS). İyi bir CMS (WordPress gibi) kullanımı kolaydır, içeriğinizi düzenleyelim, resim ve video yükleyelim ve blogunuzun tümünün temaları veya özel tasarım öğelerini kullanarak nasıl göründüğü üzerinde kontrol edelim.

En çok duyduğunuz en popüler CMS, burada blogumda kullandığım WordPress’tir. Aslında, en yeni blog istatistikleri, Forbes, New York Gözlemcisi, TED, Düşünce Kataloğu, TechCrunch, NBC ve diğerleri için web siteleri de dahil olmak üzere, tüm blogların% 60’ından fazlasının bu CMS’de yayınlandığını göstermektedir.

WordPress’te bir blog açmalı mıyım? Ve WordPress ücretsiz mi?

Elbette, bir bloga nasıl başlanacağını öğrenirken Squarespace, Ghost ve Wix gibi bakabileceğiniz başka CMS seçenekleri de var. Bununla birlikte, blogunuz için en sürdürülebilir, uzun vadeli bir çözüm olduğundan, kendiliğinden barındırılan bir WordPress sitesi kurmanızı şiddetle tavsiye ediyorum – ve sizden en sonunda para kazanma hedefiyle bir blog başlatıyorsanız dikkate almaya değer tek seçenek. web sitesi bir şekilde, şekil veya biçimde.

Bir bloga nasıl başlayacağımı öğrendiğimden beri, blogumu WordPress’te çalıştırıyorum ve sahip olduğum esneklik, kontrol ve uzun vadeli büyüme potansiyeli ile daha mutlu olamadım.

Şimdi, dikkat etmeniz gereken bir şey, WordPress’in iki farklı platformda gelmesidir. WordPress.com ve WordPress.org. Neredeyse aynı adı taşıyorlar, ancak ikisi arasında çok büyük farklılıklar var:

How to Start a WordPress Blog WordPress dot com vs WordPress dot org ryrob

WordPress.com:

 • Kullanımı serbesttir (ağır kısıtlamalarla)
 • Özel bir alan adı seçmenize izin vermiyor (ör. Siteniz.wordpress.com)
 • Çok sınırlı para kazanma seçeneği var (kendi reklamlarınızı satamazsınız)
 • Eklentileri yüklemenize izin vermiyor (e-posta yakalama ve diğer şeyler için)
 • Sınırlı tema desteğine sahip olduğundan, çok temel tasarımlarla sıkışıp kaldınız
 • WordPress markalamasını kaldırmak ve sitenizi.com gibi kendi alan adınızı almak için ödeme yapmanız gerekiyor.
 • Sınırlı SEO ve analitik

WordPress.org:

 • Tamamen özelleştirilebilir tasarım, sınırsız eklenti seçenekleri ve marka yok
 • Kendi para kazanma çabalarınız üzerinde tam kontrol
 • Güçlü SEO özellikleri (böylece insanlar sitenizi daha kolay bulabilir)
 • Bir e-ticaret mağazası veya üyelik sitesi başlatalım veya ekleyelim
 • Küçük aylık ücret (blogunuzu barındırmayı seçtiğiniz web barındırma şirketinden)

Seçim sizin olsa da, blogunuzdan tam olarak yararlanmak istiyorsanız, onunla birlikte büyümesini sağlamak ve sonunda para kazanmak istiyorsanız, WordPress.org bir bloga nasıl başlanacağını öğrenirken gitmenin yoludur (ve bu noktaya kadar takip ettiğiniz süreç). Bu, arka planda oturacak ve blogunuzu güçlendirecek tercih edilen CMS’dir.

Ayrıca, Bluehost gibi güvendiğim sağlayıcıların uygun fiyatlı barındırma planlarıyla, WordPress’i yükleyebilir ve çalıştırabilir ve sitenizi kaydolduktan sonra tek tıkla WordPress kurulumunu kullanarak birkaç dakika içinde çalıştırabilirsiniz.

Blogunuzun arka ucunu tanımak için zaman ayırın. Keşfet, eklentileri test et. WordPress’in nasıl çalıştığını ve sitenizin görünümünde hangi şeyleri hızla değiştirebileceğinizi daha derinlemesine anlayacaksınız. Bu, eğlence gerçekten başladığında!

Bir blog nasıl açılır konusunu öğrenirken tasarım neden bu kadar önemli?

Tasarıma gerçekten önem vermiyor olsanız bile, okuyucularınız bunu yapar.

Google ve Basel Üniversitesi’nden yapılan 2012 araştırmasında araştırmacılar, kullanıcıların bir web sitesinin estetik güzelliğini ve algılanan işlevselliğini saniyenin 1/20/1 / 50’sinde yargıladıklarını buldular. Ayrıca, Halo Etkisi adı verilen psikolojik bir önyargı sayesinde bu yargılamayı blogunuzun tüm bölümlerine yayıyoruz.

Bunun anlamı, bir okuyucunun parmaklarını çırpmaktan daha kısa bir sürede, bir okuyucu blogunuza güvenip güvenmeyeceğine karar vermesidir.

İyi tasarım güven oluşturur. İnsanlara blogunuzu güzel görünmesi için yeterince önemsediğinizi söyler. Bu, çılgın animasyonlara veya tonlarca yazı tipine ve rengine ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Aslında, en iyi tasarımlar basit, anlaşılır ve okunması kolaydır.

Blog tasarımına derinlemesine dalmadan önce çok çabuk, birkaç soruya sıkça sorulan sık sorulan blog blog’larına bağlanmak istedim. Bu nedenle, nasıl blog oluşturulacağını öğrenmek söz konusu olduğunda, bu sorulardan birine sahipseniz, bu kılavuzun sonunda, bu konulardan bahsediyoruz.

 • Blogculara nasıl ödeme yapılır?
 • Bir blog açmanın maliyeti nedir?
 • Blog yazmak 2020’de hala geçerli mi?
 • Neden bir blog açmalıyım?

Tamam, şimdi bir blog tasarlamayı öğrenmeye başlayalım (doğru yol).

Blogunuz için en iyi (ücretsiz) WordPress temasını seçme

Söylediğim gibi, burada kullandığım (OptimizePress) gibi ücretli bir WordPress temasını yeni bir blogcu olarak satın almanızı tavsiye etmiyorum. OptimizePress inanılmaz bir tema olsa da, bu aşamada böyle bir şeye dalmak, okuyucuyu blogunuza getirmenin en önemli önceliğinizden rahatsız edici olacaktır.

WordPress, aralarından seçim yapabileceğiniz tonlarca ücretsiz tema içeriyor; bu nedenle, Görünüm> Temalar> Yeni Tema Ekle> Popüler’de şu ana kadar çok fazla zaman harcamadan istediğiniz seçeneklerden biriyle başlayın. Her zaman geri gelip daha sonra değiştirebilirsiniz.

Ücretsiz Elementor Page Builder ile gitmenizi öneririm. Elementor’ün ücretsiz sürümünü indirdikten sonra, temanın nasıl yükleneceği ve optimize edileceğine dair (şaşırtıcı) ayrıntılı talimatlarını alacaksınız:

How to Make a Blog Easy Guide for Beginners Elementor WordPress Theme to Install

Elementor’u çok seviyorum, çünkü süper gevrek, temiz, basit ve sadece bloglamaya başladığınızda ücretli bir temaya yatırım yapmanıza gerek kalmadan sizi iyi bir başlangıç noktasına götürecek.

Ayrıca, yeni blogunuz büyümeye başladığında, Elementor’un daha fazla widget’ın, şablonun ve tasarım kaynağının kilidini açan yükseltme seçenekleri — bugün piyasadaki en iyi WordPress temalarına gelince olduğu kadar iyi.

Blogunuz için diğer ücretsiz WordPress temalarını nasıl değerlendirebilirsiniz?

WordPress blogunuz için bir tema seçmek çok eğlenceli olabilir. Ancak, yazılarınızı yazmak ve tanıtmak için kullanabileceğiniz bir ton zaman alabilir (ve böylece ilk blog gelirinize daha hızlı bir şekilde ulaşmak). İşte WordPress için En İyi WordPress Temaları önerileri.

İncelenecek çok fazla tema var, harika görünenler tarafından ellerinden alınmasının kolay, ancak işlevsel olarak harika olmayabilir.

Unutmayın, tasarım sadece blogunuzun nasıl göründüğü ile ilgili değildir. Nasıl çalıştığıyla ilgili. Gezinmek ve okumak ne kadar kolaysa, o kadar iyidir.

WordPress temalarını değerlendirirken nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair birkaç öneri:

 • Basit tutun: Günün sonunda, bir blog başlatmanın amacı kolayca tüketilebilecek içeriği paylaşmaktır (okunuyor, izlenir, deneyimlenir). Ve ne yazık ki, pek çok hoş blog teması buna engel oluyor. Okunaklılık ve kullanılabilirlikten ödün veren çılgın görünümlü WordPress temaları ile fazla uğraşmayın. Bir tema iyi görünüyorsa, ancak düşüncelerinizi paylaşmanıza ve okuyucularla iletişim kurmanıza yardımcı olmuyorsa, bu iyi bir tema değildir.
 • Duyarlılık bir zorunluluktur: Duyarlılık, blogunuzun bir dizüstü bilgisayarda, birinin akıllı telefonunda olduğu gibi iyi görünmesini sağlayan temaları ifade eder. Bugün, gün geçtikçe daha fazla insan telefonlarını blog okumak için kullanıyor ve hedef kitlenize bağlı olarak, bu rakam% 50 veya daha yüksek olabilir (benimki gibi). Google ayrıca mobil kullanımlı web sitelerini tercih eder ve bunları organik arama sonuçlarının en üstünde yer alır. Bir temanın mobil uyumlu olup olmadığından tam olarak emin değilseniz, temanın demo sayfasının URL’sini kopyalayıp Google’ın Mobil Dostu Test sayfasına yapıştırın. (Bu test hemen hemen her zaman bazı uyarılar gösterecektir. Ancak dikkat edilmesi gereken büyük kırmızı bayraklar metinlerden çok küçük veya ekrandan daha geniş içeriklidir.)
 • Farklı tarayıcılarda çalışıyor mu? Okuyucularınız yalnızca farklı cihazlar değil, farklı tarayıcılar kullanmayacak. Çoğu tema geliştiricisi, temalarını tarayıcılarda titizlikle test eder, ancak bazen hatalar geçer. Emin olmak için birkaç farklı tarayıcıda test yapmayı deneyin.
 • Desteklenen eklentiler: WordPress kullanıyorsanız, blogunuzun gerçek gücü eklentilerden gelir. Bunlar, size ekstra işlevsellik sağlayan blogunuza “Eklentiler” dir. Seçtiğiniz temanın tüm popüler eklentileri desteklediğinden emin olun. Emin değilseniz geliştiriciye sorun.
 • SEO kolaylığı: SEO veya arama motoru optimizasyonu, Google’ın ve diğer arama motorlarının insanlar için arama yaparken bilgilerinizi ne kadar iyi bulabildiğini ifade eder. Bazı temalar, arama motorlarının okumasını zorlaştıran hacimli kodlar kullanır. Ve hiç kimse bir temanın kodunu incelemenizi beklemese de, geliştiricinin SEO için optimize edilmiş olduğunu söyleyip söylemediğini görmelisiniz.
 • Destek: Sorunlar oluyor. Ve yaptıkları zaman, yardım isteyebilmek istersiniz. Birçok ücretsiz tema geliştiricisi ürünleri için destek sunmaz. Bu yüzden seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken bir şey var.
 • Derecelendirmeler ve incelemeler: İyi bir sicile sahip temaları arayın. Tema üçüncü taraf bir pazarda satılıyorsa, incelemeleri sorunsuz görebilmelisiniz. Ücretsiz WordPress teması için derecelendirmeleri indirme düğmesinin hemen altında göreceksiniz.

Bütün bunlar göz önüne alındığında, benim önerim, Elementor’ü tercih ettiğiniz WordPress temanız olarak kullanmak, yeni blogcuların öğrenmesi için en iyi tema olacak.

WordPress blogunuz için doğru temaya karar verdikten sonra, blogunuza daha fazla kişiselleştirmenin kilidini açmak ve blogunuza geliştirme konusunda güçlü bir şans vermek için yapılması gereken hazır çalışmaları yapmak için WordPress eklentileri dünyasına dalmanın zamanı geldi iş dolu.

Bugün WordPress’te yüklemeniz gereken 10 Temel blog eklentisi

WordPress eklentileri, blogunuzu tasarlamanın kesinlikle önemli bir parçasıdır ve biraz daha derin bir dalış garanti eder.

Eklentiler, e-posta yakalama, blog SEO’nuzu optimize etme (Arama Motoru Optimizasyonu), web sitesi analizlerinizi gözlemleme, resimlerinizi optimize etme, sayfa yükleme hızınızı ve daha fazlasını artırma gibi her türlü özelliği eklemenizi sağlar.

Tek sorun, temalar gibi, kelimenin tam anlamıyla binlerce eklenti ve seçilebilecek blog aracı olması. Ve blogunuza çok fazla sayıda (veya çok az oluşturulmuş olanı) eklerseniz, sitenizi tartıp yavaş çalışmasını sağlayabilir.

Tüm gürültüyü azaltmanıza yardımcı olmak için … bunlar bir bloga başladığınızda ilk gün kurmanız gereken 10 WordPress eklentisidir. Bu, WordPress ile bir web sitesi yapmayı öğrenmeyi seçtiğinizi ve bazı eklentilerin oluşturmak istediğiniz blog türüne bağlı olarak daha az ya da daha mantıklı olacağını unutmayın:

1. Yoast SEO veya Rank Math SEO

How to Start a Blog WordPress Plugins Yoast

İçeriğinizi ne kadar çok kişi bulabilirse, blogunuz o kadar iyi olur. Yoast WordPress eklentisi, blogunuzun başlıklarını, açıklamalarını, içerik uzunluğunu ve diğer öğeleri blogunuzun tamamında optimize etmenize yardımcı olur, böylece arama motorları tarafından daha kolay bulunabilirsiniz.

Rank Math WordPress SEO eklentisi, Yoast’ın popüler bir alternatifidir ve aynı zamanda benzer işlevsellik sunar, ancak blog içeriğinizin daha iyi okunabilirliği ve 14’e kadar Schema türü eklemek için SEO önerileri açısından biraz daha derine girer ( yapılandırılmış veriler) blog gönderilerinize ve web sayfalarınıza bakın – daha iyi bir özellikli snippet sıralamasında daha iyi bir iniş yapma şansı verin.

2.OptionMonster E-posta okuyucu listesi oluşturuyorsanız, OptinMonster, daha fazla okuyucuyu e-posta abonelerine dönüştürmenize yardımcı olacak bir araç seti içerir; bir site. Bu, bu eklentiyi, okuyucuların e-posta adresinize katılmasını sağlamak için bir kaynak haline getirir.

3. WPForms veya Kaliforms. Okuyucularınızın sizinle kolayca iletişim kurabilmelerini isteyeceksiniz, bu da size şiddetle tavsiye ediyorum – sizinle işbirliği yapmak isteyen diğer blogcuları desteklemesi kolay bir fırsat. Hem Kaliforms hem de WPForms, iletişim formlarını blogunuzun herhangi bir sayfasına sürükleyip bırakmanıza izin veren kullanımı kolay eklentilerdir.

4. Social Snap. Sosyal paylaşımlar, e-posta yakalama ve daha pek çok şey bu WordPress eklentileri ile yapılabilir. Blogunuzu oluşturmak ve büyütmek istiyorsanız hemen hemen hiç akıllıca.

5. MonsterInsights. Bu muhtemelen WordPress için en iyi Google Analytics eklentisidir. Sitenize kimlerin geldiğini, ne kadar dayandıklarını ve en popüler blog yayınlarınızın ne olduğunu öğrenmek için MonsterInsights’ı Google Analytics hesabınıza bağlayın (burada ücretsiz bir Google Analytics hesabına kaydolabilirsiniz).

6. BackupBuddy. Yine, bazen işler ters gider. Tüm sıkı çalışmalarınızı düzenli olarak kurtaracak bir yedekleme eklentisine sahip olmak her zaman akıllıdır.

7. WP Rocket. Daha hızlı web siteleri Google’da daha iyi sıralanır ve okuyucularınıza daha iyi bir deneyim sunar. WP Rocket, sayfalarınızı önbelleğe alan, dosya boyutlarınızı azaltan ve blogunuzun herkes için daha hızlı yüklenmesini sağlamak için çok daha fazlasını yapan bir eklentidir.

8. MaxCDN. Hıztan bahseden MaxCDN, blogunuzun görüntülerini ve diğer statik öğelerini de daha hızlı yükleyerek WP Roketinin bir tamamlayıcısı olarak kabul etmek için bu eklenti üst puanlarını kazanıyor.

9. MemberPress. Blog içeriğinizin etrafına geçitli bir topluluk oluşturmak istiyorsanız, MemberPress eklentisini kullanmaktan daha kolay bir şey yoktur. Abonelikler oluşturabilir, içeriği kısıtlayabilir ve ödeme seçeneklerini ayarlayabilirsiniz.

10. Üstbilgileri ve Altbilgileri yerleştirin. Bazen temanızı düzenlemek için başlığınıza veya altbilginize kod parçacıkları eklemeniz gerekir (sesler kadar korkutucu değildir). Ancak, temanızın kodunda yapılması sorunlara neden olabilir. Bu eklenti kolayca küçük kod parçacıkları eklemenizi sağlar.

Şimdi tanımak istediğiniz temel WordPress blog ayarları.

Bir blog başlatmanın birçok nedeni vardır ve sitenizle gerçekleştirmek istediğiniz kadar benzersiz hedef vardır. Ne olursa olsun, Blog’unuzun görsel görünümünü kontrol edebilmeniz için WordPress’in nasıl çalıştığını daha geniş yönleriyle ilgili temel bir anlayışa sahip olmanız gerekir.

WordPress panonuzda bulabileceğiniz daha büyük resim ayarlarından birkaçına bakalım.

Kalıcı URL’ler

Yayınladığım ilk blog yazısı için URL’yi özelleştirdiğimde, örnek videodaki (yukarıdaki) bu konuya değindik. WordPress blogunuzu Bluehost kullanarak kurduğunuzda, permalink ayarları zaten domain.com/post-name (videoda gördüğünüz gibi) biçiminde yeni blog yayınları yayınlamak için zaten optimize edilmiştir.

Permalink ayarlarınız zaten bu formata ayarlanmadıysa, onları hemen değiştirmek önemlidir. Bu, Google gibi arama motorlarında daha iyi bir sıralamaya yardımcı olacaktır, çünkü başlığınızın metni her bir URL’nizde görünecektir.

WordPress panonuzda, “Ayarlar” üzerine gelin ve bu ayarı yapmak için Ayarlar> Permalinks bölümüne gidin. Burada şuna benzemeli:

How to Start a Blog and Set Permalinks in WordPress

WordPress’te yayınlamadan önce bir makalenin URL’sini özelleştirmeye devam edebilirsiniz ancak artık SEO dostu olan varsayılan bir URL yapısına sahipsiniz. SEO dostu permalinklerin nasıl yapılacağı konusunda rehberime bakın.

Varsayılan site URL’nizi temizleyin

Ücretsiz Elementor WordPress temanız yüklendikten sonra, web sitenizin varsayılan URL’sini site URL’nizden önce “www” içerecek şekilde değiştirmek isteyeceksiniz.

Bu sizi https://yourblogname.com gibi görünen bir URL’den daha görsel olarak çekici bir https://www.yourblogname.com adresine getirir.

Bunu Ayarlar> Genel seçeneğine gidip bu işlemi uygulayarak hızlı bir şekilde değiştirebilirsiniz:

Gif of Setting Default Site URL Tutorial

Blogunuzdaki tüm sayfalar artık otomatik olarak www sürümüne yönlendirilecek, bu da daha temiz görünüyor ve okuyuculara daha güvende hissetme eğiliminde.

Blog ana sayfanızı ayarlama

Yukarıdaki eğitici videoda önerdiğim gibi, tavsiyem, ana sayfanızı blog yazılarınızın görüntüleneceği yer olacak şekilde ayarlamaktır (şimdilik).

WordPress Blog Setting Homepage Tutorial

Ana sayfanızı, e-posta kayıtlarını yakalama, bir ürün satma veya gelecekte başka bir şekilde yakalamaya yarayan statik, özel tasarım bir sayfa olarak ayarlama seçeneğiniz vardır. Ancak şimdilik, son blog gönderilerinizin bir listesini yapın.

Ana sayfanızı blog olarak ayarlıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bir şey, her yayın için kısa önizlemelere sahip bir liste yerine, blog yazılarınızın tam metnini doğrudan ana sayfada gösterecek şekilde ayarları değiştirmektir.

Önümüzdeki birkaç gün veya hafta boyunca WordPress blogunuzda çok fazla yayınınız olmayacağından, bu, kısa vadede daha fazla içerik var gibi görünmesini sağlar ve ayarları bir listeye geri döndürebilir ve bir kez önizleme biçimini bir kez değiştirebilirsiniz ilk 5 ya da daha fazla yayınınızı yayınladınız.

Bu ayarları değiştirmek için, sadece Ayarlar> Okuma’ya gidin.

Blogunuzun menüsünü ayarlama

Şimdilik, ana sayfalarınızı (Hakkında, İletişim, Kiralama, Mağaza vb.) Yayınlamadan önce bir menüye ihtiyacınız olmayacak, ancak bir ana sayfa veya alt menü oluşturmaya hazır olduğunuzda, Görünüm> Menüler ve sadece birkaç tıklamayla bunları oluşturabilirsiniz.

How to Create a Menu for Your Blog

Pekala, şimdi WordPress ayarlarınızı çevirmenin temel temellerini ele aldık.

Öyleyse, blogunuzdaki ana sayfalardan birkaçını oluşturalım.

Blogunuzun ana sayfalarını oluşturma (iletişim, kiralama)

Her blogun bazı temel, temel bilgileri göstermesi gerekir. Sen kimsin. Neden insanlar seni dinlesin? Soruları varsa veya sizinle çalışmak isterlerse sizinle nasıl temasa geçebilirler?

Bu sayfaların hepsi oldukça standart ancak aynı zamanda biraz eğlenmek ve okuyucularınızın sizi tanımasını sağlamak için harika bir yol. Aslında, Hakkında sayfamı yalnızca kim olduğumu tanıtmak ve hikayemi anlatmak için değil, aynı zamanda değer önerimi açıklamak için (beni serbest çalışan bir pazarlamacı olarak işe almak isteyen potansiyel müşteriler için) ve yakın zamanda elde ettiğim başarılardan bazılarını göstermek için kullanıyorum.

Aynı şeyi yapan bir hakkında bir sayfa nasıl oluşturabileceğinizle ilgili adım adım talimatları aşağıda bulabilirsiniz:

Blogunuz için bir Hakkında sayfası nasıl yazılır:

How to Start a Blog and Write an About Me Page (Example)

Bunun hakkında fazla bir şey düşünmeyebilirsiniz, ancak Hakkında sayfanız hızlı bir şekilde blogunuzdaki en popüler sayfalardan biri olabilir.

Bir düşünün … birileri yazdığınız bir yayına rastladı, okuduklarını sevdiler ve bu kişinin kim olduğunu bilmek istiyorlar.

Şimdi, onlara eski bir Lise fotoğrafı ve birkaç kişiyle bir araya getirilmiş cümleler (çoğu insan gibi) verebilirsiniz. Veya onlara bir hikaye anlatabilir ve onları bir hayrana dönüştürebilirsiniz. İkinci yolu seç – burada nasıl yapılacağını açıklayacağımız şey bu.

Kendin hakkında yazmak kolay değil. Öyleyse, About About web sayfasının her harika blogunun yanıtlaması gereken birkaç temel soru ile başlayalım:

1. Blog açmayı seçerek okuyucularınız için hangi değeri yaratıyorsunuz?

Buna Hakkında sayfası adı verilebilir, ancak yalnızca kendiniz hakkında konuşma hatasını yapmak istemezsiniz. Evet, kim olduğunuz hakkında konuşacaksınız, ancak Hakkında sayfanız okuyucularınız ve onlar için yarattığınız değer hakkında olmalı.

Öncelikle ilk önce, izleyicilerinizin kim olduğu ve onlar için yarattığınız değer konusunda çok net olmanız gerekir. Örneğin blogum, insanların en iyi iş fikirlerini bulmalarına ve karlı yan projeler başlatmalarına yardımcı olmakla ilgilidir. Yani, bu tam olarak Hakkında sayfamın en üstünde söylediğim şey.

Bu, okuyucuların topraklanmasına ve doğru yerde olduklarını bilmelerine yardımcı olur.

2. Blogunuz kimin için?

Değer beyanınız ideal okuyucunuzun kim olduğuna değecektir, ancak doğru kişinin blogunuza geldiğinde doğru yerde olduklarını bildiklerinden emin olmak istersiniz. Bu blogunuz için gizli bir el sıkışma gibi. Çivile ve her bir kişiye ait oldukları yerdeymiş gibi hissettirirsiniz.

Peki bunu nasıl yapıyorsun? Alabileceğiniz birkaç yaklaşım var:

 • Blogun kim için olduğunu onlara söyleyin: Ne olduğunuzu söylemekten daha temel bir şey yok. Bu nedenle, örneğin, çalışan anneler için yemek pişirme ipuçları için bir topluluk oluşturuyorsanız, şunu yazmanız yeterlidir: “X’te çalışan anneler için bir yemek pişirme kaynağı olarak başladı”.
 • Topluluklarının bir parçası olduğunuzu kanıtlayın: Okuyucularınıza, topluluklarının bir parçası olduğunuzu çeşitli şekillerde gösterebilirsiniz. Nişenizde olan veya popüler topluluklara ve forumlara aktif olarak katkıda bulunan diğer bloglar veya siteler için yazıyor musunuz? Blogunuzu okuyan ve beğenen, sektördeki birinden bir referans veya sosyal gönderi eklemeye ne dersiniz?

Şahsen, kaynakları varsa, ikinci seçenek için giderdim. Bu sadece okuyuculara kim olduğunuzu ve doğru yerde olup olmadıklarını söylemez. Ama aynı zamanda size sosyal kanıt gösterme şansı veriyor (diğer insanların sizi bir düşünce lideri olarak tanıdığı). Tabii ki, hemen buna sahip olmayabilirsiniz, bu yüzden sadece ilk seçeneğe gitmek tamamen iyi.

How to Start a Blog About Page Credibility Example

Şimdi, birileri Hakkında sayfanızı okuyup “Peki, bu benim için değil mi?” Diyorsa, bu tamamen iyi. İdeal okuyucunuzu ne kadar iyi tanırsanız, blogunuz o kişiye o kadar iyi hizmet eder. Tıpkı blog alanınızı seçerken olduğu gibi, herkes için yazmaya çalışırsanız, hiç kimseye yazmazsınız.

3. Neden seni dinlesinler?

İlk birkaç bölümde iyi bir iş çıkardıysanız, okuyucunuz sizin kim olduğunuzu iyi bilmeli ve sizi okumaya devam edip etmeme konusunda karar verebilmeli. Ancak, bu noktada, kendiniz hakkında biraz daha fazla konuşmak ve neden takip etmeleri gerektiğine dair blogunuzu sattığınızı satmaktan zarar gelmez.

Bu, birkaç soruyu cevaplamak ve beklentilerini belirlemek anlamına gelir. İşte eklemek istedikleriniz:

 1. Ne tür blog yayınları yazıyorsunuz: “X, Y ve Z’yi seviyorsanız, burada kendinizi tamamen evinizde hissedeceksiniz.”
 2. Yayınlarınızı okumaktan ne çıkaracaklar: “6 rakamlı bir danışmanlık işi kurmayı öğrendiğim her şeyi hiçbir şeyden paylaşmıyorum.”
 3. Nereden başlamalılar: “Burada ilk defa geliyorsanız, X için Son Kılavuzuma göz atın.”
 4. Siz ve blogunuz neden güvenilirlik gösteriyor: “Fast Company, Business Insider ve Inc. Magazine’e düzenli olarak katkıda bulunuyorum…”
 5. Nasıl başladınız: “Geri 2003, özellikle kötü bir Colorado Kışında kar ayakkabısına aşık oldum…”

 

Burada kişisel olmaktan korkma. İnsanlar, özenle hazırlanmış bir nesir ile yaptıklarından daha fazla hikaye ve kırılganlıkla bağlanır. Öyleyse kim olduğun ol! Okuyucuların geri gelmesinin tek nedeni sesini duymak.

How to Create a Blog Personal Story About Page iStash

Nişim için, okuyucularımın bir yan iş kurma konusunda kişisel, eyleme geçebilecek tavsiyeler almak için burada olduklarını biliyorum. Bu yüzden onlara sadece konuşmamı değil, yürüyüşü de yürüdüğümü gösteriyorum.

4. Bundan sonra okuyucularınız nereye gitmeli?

Hakkında sayfanızın son (ve muhtemelen en önemli) kısmı da çoğu insanın unuttuğu bölümdür. Okuyucularınıza daha sonra ne yapacağınızı söyleyin!

En son blog yayınınızı okumalarını ister misiniz? Bülteniniz için kayıt olun Twitter’da takip ediyor musun? Birisi sayfanın sonuna kadar onu yaptıysa, neden şimdi onları rahat bıraksın? İşte benimki neye benziyor:

How to Start a Blog Call to Action About Page

Birisi blog sayfam hakkında Sayfam’a giriş yaptıysa, muhtemelen benimle tanıştığını biliyorum.

Bu, bir bültene kaydolmak veya sosyal medyada beni takip etmek gibi fazla vergi istemek istemiyorum anlamına geliyor. Bunun yerine beni daha iyi tanımalarını istiyorum, böylece kendi başlarına yapabilirler.

İşte bu yüzden Harekete Geçirici Mesajım (CTA) en iyi içeriğimi okumak için.

Yarattığım değerin onlara güvende olmalarını sağlayacağını biliyorum, ama bu noktada yine de dikkatlerini çekmem gerekiyor. Neyi seçerseniz seçin size kalmış, ancak konuştuğunuz kişinin bağlamı hakkında düşünmeyi unutmayın.

Blogunuz için bir İletişim sayfası nasıl yazılır

Blogunuza eklemek isteyeceğiniz sık sık gözden kaçan başka bir sayfa, insanların sizinle iletişim kurması için basit bir yoldur.

How to Make a Blog on the Side - Contact Page Example to Use

Maden daha derinlere inerken, İletişim sayfanız e-posta ve sosyal medya hesaplarınızın bir sayfada listelenmesi kadar kolay olabilir. Veya kişisel e-postanızı kimsenin bulmasını istemiyorsanız, bir iletişim formu da ekleyebilirsiniz.

WordPress kullanıyorsanız, bunu yapmanın en iyi yollarından biri, öğeleri sürükleyip bırakarak özel iletişim formları oluşturmanıza izin veren WPForms gibi bir eklenti kullanmaktır.

Blog İletişim sayfanızı yaparken, sadece formu doldurmanız yeterli değildir. Birisinin neden seninle temasa geçmek istediğini düşünmen gerekiyor. Temel sorularınızı iletişim sayfanızdaki bir SSS ile cevaplayabilir misiniz? Hizmetlerinizi satıyorsanız, insanlara temel gereksinimleri anlatabilir ve böylece birbirlerinin zamanını boşa harcamazsınız?

İletişim sayfanızı yazarken bir blog başlatma amacınızı kullanın

Blogum için, okuyan kişilerin kendi içerik pazarlamacılığına yardımcı olmak için beni işe almak isteyebileceklerini biliyorum. Bu yüzden, İletişim sayfamı blogumda “Benimle Çalış” konusuna odaklanmış hale getirmeyi seçtim. Bu sayfa tam olarak ne yaptığımı, kiminle çalışmak istediğimi söylüyor ve insanların iletişim kurması için fırsatlar sunuyor.

Bunun için harika olan şey, bu yüzden çoğunlukla işle ilgili mesajlar alıyorum. Blog ve içerikle ilgili her şey için, insanların yorumlara ve sosyal medyaya bağlı kalmalarını sağlamaya çalışıyorum. Bu sayede yorumlar kamuya açıktır ve diğer okuyucular onlardan öğrenebilir ve etkileşime girebilir.

Okuyucularınızın ne tür bir iletişim kullanmasını istediğinizi düşünün. Bu beklentileri hemen belirlemek için İletişim sayfanızı kullanabilirsiniz.

Pekala, şimdi bir bloga nasıl başlanacağını öğrenmeyi tercih etmenin neden en önemli yönüne geçmenin zamanı geldi …

Size okuyucular getirecek ve sonunda para kazanan blog yapmanıza yardımcı olacak güçlü içerik oluşturma.

4. İlk blog yazını yaz

How to Start a Blog and Make Money Blogging Ultimate Guide Ryan Robinson Computer Image

Bir blog okumazsınız çünkü güzel görünür. Bir blog okumazsınız çünkü sık sık yayınlarlar. (Her ikisi de yardımcı olsa da).

Bir blog açmayı ve ilk blog yazınızı nasıl yazacağınızı öğrenme yolunda çok ilerlemeden önce … basit bir soruyu yanıtlamanız gerekir: Neden?

Neden bloglama yaptığınız konuyla ilgileniyorsunuz?

Diğer insanlar söylediklerinizi neden dinlesinler?

Bu neden değer katabileceğiniz bir konudur?

Bu soruları cevaplamak için, başka bir işletme gibi bir blog düşünmeyi ve net bir yer seçmeyi seviyorum.

Bir niş nedir? Ve neden blogunuza bir tane lazım?

Bir blog niş bir konudan daha fazlasıdır. Bu, uygulayacağınız yaklaşım, peşinden gitmek istediğiniz seyirci ve onlarla konuşma ve kendinizi bir uzman olarak konumlandırma yoludur.

Bir niş sizin tutkunuz olmak zorunda değildir (bu konuda tutkulu olduğunuzda blogunuzu başlatmaya kararlı olmanız kesinlikle daha kolay olmasına rağmen). Ama senin ilgin olmak zorunda. En iyi nişler, sürekli olarak yayınlamak için motive olacak ve bir izleyici kitlesi oluşturabilecek kadar erişilebilir olacak kadar heyecan vericidir.

Yani, bunun anlamı Ortaçağ tarihi, geleneksel Meksika mutfağı, bir nakliye şirketi açmak ya da örme ipuçlarıdır.

Blogunuzun bir boşluğa ihtiyacı olması, odaklanmasını sağlamasıdır.

Nişininiz, içerik takviminizi nasıl planlayacağınız, tasarıma karar vereceğiniz ve blogunuzu nerede (ve nasıl) pazarlayacağınızı bilmenizdir. Ayrıca, izleyicilerinizin sizi nasıl bulacağı ve diğer blogcularla nasıl bağlantı kuracağınızdır.

Şimdi, emin değilseniz veya aklınıza hiç bir şey gelmezse, sorun değil. Birkaç soru ile telafi edebiliriz.

Bir blog başlatmak üzere akıllı bir yer belirlemek için bu soruları sorun:
 • Çocukluğunuzdan heyecan verici bulduğunuz ilgi veya hayal nedir?
 • Gününüzün mutlak en iyi kısmı nedir?
 • Öğrenmek istediğin hobilerin ya da hobilerin var mı?
 • Derinden tutulan değeri nedir?
 • İnanılmaz derecede gurur duyduğunuz bir başarı nedir?

Hemen, çevresinde bir blog başlatmayı öğrenebilecekleriniz için bir veya iki fikriniz olmalıdır.

Bir adım daha ileriye götürmek: Nişiniz için bir iş fırsatı olup olmadığını bilmek

Blog yazmaktan para kazanmak istiyorsanız, nişiniz için pazar talebinin olup olmadığını görmek için biraz araştırma yapmak isteyeceksiniz. Bunun anlamı şudur: İnsanlar yazdıklarınızı aktif olarak mı arıyorlar? Ve değer katarak onlara para kazandıracak şekilde yardımcı olabilir misiniz?

Blogunuzdan bir işletme oluşturmak için, insanlar için bir sorunu çözmeniz gerekir.

How to Start a Blog on the Side and Make Money Blogging Niche Market Demand Checker

Düşündüğünüz blog nişini alın ve hakkında yazacağınız niş içindeki 5-10 anahtar kelime öbekleri veya konu başlıklarını bulun. Yani, gitar çalmayla ilgili bir blog başlatmayı öğrenmek istiyorsak, “en iyi gitar kitapları”, “gitar çalmayı”, “acemi gitar akorları”, “hangi gitarı satın almalıyım” gibi anahtar kelimeler seçebilirsiniz.

Şimdi, anahtar kelime araştırması yapmayı öğrenelim. Bu anahtar kelimelerden birini yukarıdan Google aramanıza girin. Onlarca milyonlarca (veya daha fazla) sonuç varsa, bu konunun insanlar tarafından ilgilenildiğinin oldukça güçlü bir göstergesidir. Ancak, daha emin olmak gerekirse, Aylık Arama Hacmini kontrol etmek için Twinword Ideas gibi ücretsiz bir araç kullanmayı seviyorum (her ay bu terim için kaç kişi arıyor).

Anahtar kelimelerinizin her biri için bunu yapın ve sonuçlara bakın. En iyi anahtar kelimelerinizin tümü 5.000 – 10.000 Aylık Arama Hacimine sahipse, kesinlikle potansiyel olarak kârlı bir yere sahip olursunuz. Bu, yüzbinlerce aylık Aylık Arama’ya kadar fazlasıyla yaklaşıyorsanız, daha popüler konularda daha büyük, daha iyi kurulmuş web siteleriyle rekabet etmek yerine, nişinizle daha belirgin olmak isteyebilirsiniz.

Akıllı blog yazısı fikirlerini beyin fırtınası yapmak (anahtar kelime araştırması yapmak)

How to Start a Blog Ahrefs Keyword Research

Blog yazacağınız yeri kurduğunuzda bile, aslında size okuyucuları getirecek blog yazısı fikirleri oluşturmak için anahtar kelime araştırması yapmanız gerekir.

Peki, yazacağın asıl mesajlar ne olacak? İyi haber şu ki, ne istersen dürüst yazabilirsin! Sonuçta bu sizin blogunuz ve kendiniz için bir blog başlatmayı öğrenmenin en büyük yararlarından biri – konuşma ve paylaşma platformunuz. Ancak deneyimlerden, fikirlerin her zaman doğal gelmediğini söyleyebilirim.

Burası basit bir editoryal takvimin çok önemli olduğuna inandığım yer. Doldurmanız gereken, yalnızca ne yazacağınızı her zaman bilmeniz için bir yol haritası verecek olan yalnızca temel bir belgedir. Akıllı blog yazısı fikirleri bulmaya çalışırken başınızı duvara çarpmadığınız için aslında yazı yazmanın eğlenceli olması için daha fazla zaman harcamanızı sağlar.

İşte kendi blogum için yazdığım belirli blog yazılarını bulmak için kullandığım basit bir işlem:

 • Konuları beyin fırtınası yapın ve hepsini yazın: Yapabildiğiniz kadar çok fikir veya anahtar kelime yazarak başlayın. Hedef kitlenizin değerli bulacağını bildiğiniz şeyleri hedefleyin. Hangi soruları soruyorlar? Uzmanlığınız nerede ve boşlukları doldurmanıza yardımcı olabilir misiniz?
 • Daha fazla fikir toplamak için bir anahtar kelime araştırma aracı kullanın: Bu aşamada çalışacak çok sayıda blog yazısı konusu istiyoruz; bu nedenle, yardım etmek için Ahrefs (yukarıda resimdeki), Twinword Ideas (ücretsiz) veya Moz gibi bir anahtar kelime araştırma aracı kullanalım. doldururuz. Bu araçlar temel olarak size daha önce geldiklerinizle ilgili terimleri ve konuları ve bu terimlerin ne kadar trafik kazandığını gösterir (izleyicinizin onlara değer verdiğini göstermek için!)
  Benzer fikirleri bir araya toplayın: Listeniz bu noktada büyüyor olmalı. Öyleyse tüm bu şartları al ve onları iyileştirmeye başla. Birlikte toplayabileceğiniz kopyalar var mı? Bazıları şu anda bakmıyor mu? İyileştirin ve düzenleyin.
 • Fikirlerinizi bir elektronik tabloya yerleştirin ve önceliklendirin: Tamam, şimdi bu listeyi biraz daha organize hale getirelim. Bir e-tablo başlatın ve anahtar kelimenizi, tahmini arama hacmini, zorluğu ve fırsatı ekleyin (Tüm bu bilgileri kullandığınız anahtar kelime aracından edinebilirsiniz). Bütün bunlara bakıldığında, her birine 1-5 veya temel bir Yüksek-Orta-Düşük ölçeğinde öncelik verin. Editör takvimi şablonumu almak için ücretsiz blog kursuma katılın.
 • Her üç temel ihtiyaca hitap eden içeriği ana hatlarıyla belirtin: Önceliklerinizi alın ve onlar için son tarihler belirleyin. Her üç temel gereksinime de hitap eden konuları arayın: Nişenize uyuyor, okuyucularınızın orijinal ihtiyaçları ve uzun vadede arama motorlarından blogunuza trafik çekebilecek bir potansiyele sahip. Sonra ana noktalarınızı sağlamlaştırmak ve yazma işlemine başlamak için bir blog yazısı taslağı yazın.

Hala daha fazla fikre ihtiyacım varsa, daha yaratıcı taktiklere yöneleceğim …

 • Nişumdaki diğer blogcuların hangi konuları kapsadığını (ve hangi yayınların onlar için iyi performans gösterdiğini) görmek.
 • Okuyucularımın en çok hangi konu ve ses tonlarını beğendiğini görmek için en başarılı yayınlarıma göz atarak.
 • Daha fazla teklif toplaması yapan seri tarzı yazılar (iş tavsiyesi ve çevrimiçi iş araçlarıyla ilgili yazdıklarım gibi) başıma bir ton orijinal düşünce ve çaba gerektirmiyor.
 • Alanımdaki diğer blogcularla sohbet etmek ve onlarla taze fikirler beyin fırtınası yapmak.
 • Son zamanlarda öğrendiğim belirli dersler veya blogumda başlattığım deneyimler hakkında konuşmak.
 • Hem yakın zamanda yaptığım hatalara hem de bugün çalışan taktiklere (ve neden) yansıtan.

Bu noktada, genellikle tamamen stoklanmış bir içerik takvimi aldım.

Ancak, ilk önce en son yazmanız gereken yazıların öncelik sırasına nasıl karar vereceğinize karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken önemli nokta, o konuyla ilgili organik aramada nihayetinde iyi bir sıralamaya girmekten ne kadar potansiyel trafik alabileceğinizdir.

Artık ilk blog gönderinizi yazmaya hazırsınız

Yazmak istediğiniz ilk blog gönderisine karar verdikten sonra, WordPress Panonuzdan “Yeni Yazı Ekle” bölümüne gidersiniz.

Buradaki gibi görünecek Mesajlar> Yeni Ekle’ye gidin:

Write Your First Blog Post Free Guide How to Start a Blog for Beginners

Daha sonra, şunun gibi görünecek yepyeni bir makale sayfasına yönlendirileceksiniz (tamamen boş bir tuval 🙂):

Add New Post Screen in My Guide of How to Start a Blog

Okuyucuları tıklamaya teşvik eden bir blog yazısı başlığı yazma

Bir bloga nasıl başlanacağını öğrenmeyi seçmenizin temel sebeplerinden biri okuyucuları çekmek oldu, değil mi?

Pekala, biraz zaman harcamak ve ilgi çekici, ilgi çekici ve en önemlisi, blog yazılarınızın okuyucunun başarmasına yardım edeceği vaadiyle ilgili sözler sunmak için çaba sarf etmek için temettü öder.

Diyelim ki, bazı anahtar kelime araştırmalarını yaptıktan sonra, yürüyüş blogunuzun Kuzey Kaliforniya’daki bazı zayıf zamları parçalayarak başlaması gerektiğine karar verdiniz.

Yeni yayın sayfanızdaki “Başlık Ekle” çubuğuna tıklar ve şöyle bir başlık yazarsınız …

Blog Post Headline Example in Starting a New Blog

Güçlü blog yazısı başlıkları yazmak için başlangıç noktası olarak, diğer başarılı blogcuların başlıklarını kendi konumunuzda gözlemleyerek öğrenin.

Sık sık rakamlarla mı çıkıyorlar? Makale başlıkları kaç parantez içindedir? Her kelimenin ilk harfini büyük harf yapmak en iyi yöntem gibi görünüyor mu?

Blogumdaki en son başlıklardan bazıları şunlardır, böylece başlıklarınızı nasıl yapılandırmak isteyebileceğiniz konusunda ilham alabilirsiniz.

How to Start a Blog (Topics and Headline Examples) Screenshot of Writing Good Titles

İlk başta bir blog yazmayı ve blog yazısı yazmayı öğrenmeyi seçtiğimde, ilgi çekici başlıklar nasıl yazacağımı bilmiyordum. Bugün, blog alanımdaki okuyucuları çekmek için çok işe yarayan birkaç temel özellik içeren bir formül geliştirdim.

Başarılı bir blog yazısı başlığı yazmamın temel unsurları:

 • Okuyucunun dikkatini çekmek için bir numarayla (10, 32, 55 veya 101 gibi) lider olun
 • Başlığın güzel bir şekilde akmasını sağlamak için duygusal, yaygın, nadir ve güçlü kelimelerin bir karışımını kullanın
 • Başlığın daha fazla öne çıkması için parantez içindeki bir parçayı yerleştirin
 • Ve en önemlisi … başlığın okuyucunun başarmayı umduğu şeyin niyetine uygun olduğundan emin ol

Güçlü bir başlık yazıp yazmadığınızdan emin değilseniz, CoSchedule’un ücretsiz başlık analiz aracını kullanarak bir deneme sürüşüne alın. Süper havalıdır – kullanmayı düşündüğünüz başlığa yapıştırmanız yeterlidir ve milyonlarca başlık analizine dayanarak size 100 ile 100 arasında bir puan (100 gerçekten mükemmel bir başlık olarak) verir.

Start-a-Blog-How-to--Write-Great-Headlines-ryrob

Zaman geçtikçe başlık yazarken daha iyi olacaksınız ve daha fazlasını yapacaksınız.

Ancak, yeni bir gönderiye nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz, daha sonra gideceğiniz hedef anahtar kelime öbeği için bir Google araması yapın ve diğer başlıkların yazılma biçimleri için ilham alın – diğer blogcuları doğrudan kopyalamamaya dikkat edin, ama bu sizi doğru yöne işaret edecektir.

SEO dostu bir URL seçme

Organik Google arama sonuçlarında daha iyi yer almayı umuyorsanız, yeni gönderinizin URL’sini özelleştirmeniz son derece önemlidir.

Yukarıda gösterilen örneğe bakıldığında, “San Francisco yakınlarındaki yürüyüşler” gibi anahtar sözcük öbekleri için “San Francisco Körfez Bölgesi’nde Hiç Duymadığınız 15 Doğal Hikaye” makalesini sıralamaya çalışıyorum. posta adresim olarak … / hikes-near-san-francisco

Birkaç tane daha URL yazma işaretçisi var:

 • Yeni bir gönderi URL’sindeki her bir kelimeyi kısa bir çizgi ile ayırmayı unutmayın (daha kolay okunabilirlik için)
 • Uzunluğu en fazla 3 – 5 kelimeden kısa tutun (daha az iyidir)
 • Aksi çok zorlayıcı bir neden olmadıkça sayı kullanmaktan kaçının
 • Her zaman, her zaman, her zaman hedef anahtar kelime öbeğinizi ekleyin
 • Yeni blog postanıza çekici bir giriş hazırlamak

Okuyucularınızı yeni gönderinizin zaman ayırmaya değer olduğuna ikna etmek için bir veya iki cümleniz var.

İşte örnek bir blog yazısı tanıtımı: Yürüyüş örneğimiz için iki dakikadan az bir sürede yazdım:

Free Guide How to Start a Blog for Beginners and Write a Compelling Intro Screenshot

Okuyucuları meşgul tutan bir blog yazısı yazmayı öğrenirken, işte birkaçıdır ve güçlü bir giriş yapmak için yapılmaması gerekenler:

Yap:

 • Renkli dil kullan
 • Şaşırtıcı bir istatistikle aç
 • Bir teklifle başla
 • Drama veya mizah kullan
 • Göz alıcı formatlamadan yararlanın (kalın ve italik gibi)

Yapma:

 • Okuyucuların gözlerini yuvarlamasını bırakacak bir klişe kullanın
 • İfadeyi gömün (makalenizdeki en ilginç noktaya değinmeyiniz)
 • Açıkça belirt

Akıllı bir başlık oluşturmak için en kolay strateji, kimin, neyin, nerede, ne zaman ve neden en kısa sürede cevap vermektir.

Ve bu, sezgisel görünebilir gibi görünebilir, ancak başka bir püf nokta ilk önce sonucunuzla başlamaktır. Kısa süreli dikkat çağı çağında, insanlar hiçbir yere gitmeyen clickbait blog yazılarına zaman harcamaktan yoruldular.

Okuyucunuzla ne kadar hızlı ilişki kurabiliyorsanız, blog postanızda aradıklarını bulabileceklerine inanmaları için güçlü bir neden gösterin, eserinize bakma ve başkalarıyla paylaşma olasılıkları artar.

Blog postanızın tasarımını ve düzenini optimize etme

Sonuçta, “iyi” görünen şey özneldir ve size bağlıdır – (gelecekteki) okuyucularınızın en çok rezonansa gireceğini düşündüğünüze dayanarak.

Bununla birlikte, yıllar süren uygulamalarımdan çekici bir blog yazısı düzenini (okuyucular tarafından kolayca sindirilebilecek) oluşturmak için sunabileceğim birkaç zaman test edilmiş tasarım ilkesi ve püf noktası var.

1. Blog yayınlarınızı okunabilir hale getirin

Tasarım çılgın renkler, birden çok yazı tipi ve tonlarca resim ve video ile ilgili değildir. Okuyucunuzun deneyimini olabildiğince eğlenceli hale getirmekle ilgilidir. Bu yüzden, bir blog üzerinden nasıl başlayacağınızı öğrenmenin temellerinden tasarımınızı mükemmelleştirmeye geçiş konusunda düşünmeniz gereken ilk şey, ekleyebileceğiniz şey değil. Ama ne alabilirsin.

Beyaz alan veya negatif alan, blogunuzun okunabilirliği ve okunabilirliği için çok önemlidir. Öyleyse, her yerde bir grup tasarım unsurunu sıkıştırarak başlamayın. İşlerin kolayca akmasını sağlamanın yollarını arayın (iyi bir WordPress teması sizin için bunu yapmalı).

Ardından, yazı tipi boyutunuzun yeterince büyük olduğundan emin olun. 12pt bir Word belgesinde sorun değil, ancak blogunuz için 16pt veya daha yüksek bir değere geçmek istersiniz. Ayrıca çizgi uzunluğuna dikkat etmek isteyeceksiniz. Tasarımcıların çoğu, blogunuzda ideal bir cümlenin uzunluğunun 50-85 karakter olduğunu söylüyor çünkü okuyucular posta içinde ilerlemesine yardımcı oluyor.

Spektrumun en üst noktasındayım, ancak derinlemesine ve uzun biçimli bir içerik yazdığım için çalıştığını hissediyorum:

Tüm bu sesler karmaşıksa, endişelenmeyin. İyi tasarıma çok duygusal bir cevap veriyoruz. Bazı fontları ve boşluk seçeneklerini deneyin ve sizin için neyin iyi hissettirdiğini görün.

Görsel tipografi ayarlarınızı ayarlamaya ilişkin daha ayrıntılı bir eğitim için yazı tipi boyutunu ve blogunuzun yazı tipi rengini nasıl değiştireceğinize dair kılavuzlarıma göz atın.

2. Blog postanızın başına her zaman alakalı bir özellik resmi ekleyin

İnsan beyninin bazı şeyleri hatırlaması için iki yolu vardır: sözlü ve görsel.

İkisini yazınızın tepesinde birleştirebilirseniz, sizi hatırlayan ve blogunuzun hayranı olan insanlara daha iyi bir şekilde sahip olabilirsiniz. Demek istediğim, gönderinizin tepesinde daima bununla alakalı bir görüntünün olması gerektiğidir.

Profesyonel ipucu: Hala bir blog başlatmayı öğrenirken, özel olarak tasarlanmış resimlere yatırım yapmaktan endişelenmeyin

Şimdi, resminizin üzerine her zaman metin koymanız gerekmez. İlgili ve yazı temasıyla çalışan herhangi bir şey, bloglamaya başlamanız için yeterince iyidir.

3. Metninizi parçalamak için sık alt başlıklar kullanın

Okuyucular hızla yoruluyor. Ve dev bir metin duvarına bakmak korkutucu ve insanların blogunuzu terk etmesine neden olabilir.

Bu yüzden her 300-500 kelimede bir başlık veya alt başlık eklemenizi öneriyorum. Bazı insanlar bundan daha az olması gerektiğini söylüyor, ancak bence bu sizin nişlerinize ve görevlerinizin süresine bağlı. Her zamanki gibi, sizin için doğal olanı yapın.

Ayrıca, metin akışını kesmek için yazımdaki her başlığın etrafına görüntüler eklemeye çalışıyorum. İşte 101 En İyi Çevrimiçi İşletme Derslerinden bir örnek:

How to Start a Blog with Course Example from Lewis Howes

4. Yazınızın önemli bölümlerini vurgulamak için stil kullanın

İyi blog tasarımı, okuyucunuza yeni gönderi boyunca rehberlik eder. Ve bunu yapmanın en kolay yollarından biri, önemli kısımları koyu veya italik olarak vurgulamaktır. İşte neden bahsettiğimin bir örneği:

How to Start a Blog Example of Stylized Text

Almanı istediğim anahtar ifadeyi vurgulamak için koyu renkli metinleri nasıl kullandım? Ve italik bu yazıdan ne kadar bir değer alabileceğinizi belirtmek için?

Harika bir taktik ama aynı zamanda çabucak abartılabilecek bir taktik. Gönderinizdeki her şeyin önemli olduğunu söyleyemezsiniz. Bu yüzden dikkatli kullanın.

5. İnsanların nerede olduklarını bildiklerinden emin olun

Blog trafiğimin çoğunu organik aramadan alıyorum. Bu, insanların sayfaya geldiklerinde kim olduğumu bilmeme gerektiği anlamına gelir. Onlarla kalıcı bir bağlantı kurmak ve kendilerini rahat hissettirmek için sayfanın en üstünde olduğum kişiyle ilgili kısa bir bulanıklığa sahip olduğumdan eminim.

Bu sadece insanların nerede olduklarını bilmelerini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bloguma sadık kaldıklarında ne bekleyebileceklerini söyler.

Ayrıca, yapılan araştırmalar gerçek kişilerin fotoğraflarının kullanılmasının, okuyucuların blogunuzda geçirdiği süreyi artırdığını göstermiştir.

İlk blog yazınızı yayınlamak

İlk blog postanızı yazıp 1.000’den fazla kelime aralığına ulaştığınızda, yayınlanmaya neredeyse hazırsınız!

Yoast SEO önerilerini iki kez kontrol etmek ve blog yazınızın SEO dostu olmasını sağlamak için birkaç dakikanızı ayırın, bu da size organik aramada en iyi sıralama şansını verecek

.

Blog SEO WordPress Plugin Yoast for Getting Your Content Optimized

SEO ayarlarınız çevrildikten sonra, bu yeni gönderinin hangi “Kategori” ye gireceğini seçin ve bu kutuyu işaretleyin.

Öyleyse, yayınlanmaya hazırsın!

Publish Your New Blog Post Tutorial on How to Start Blogging

Ve patlama! Olmasına izin verirseniz bu kadar kolay!

Blogunuzu nasıl başlatacağınızı ilk yayını yayınlamak için nasıl öğrendiniz?

Şimdi, ilk blog postanızı yayınladıktan sonra ne olacağı hakkında konuşma zamanı …

Blogunuzu tanıtın ve para bloglama yapmayı öğrenin.

5. Blogunuzu tanıtın ve para kazanın

2020’ye girerken, blogum zaten 4 milyondan fazla okuyucu aldı.

Deneyimlerimi kullanarak blog oluşturmayı öğrenmekten, milyonlarca okuyucuyu içeriğime sürmekten bahsetmek için kullanacağız.

Şimdiye kadar bunu başardıysanız, blogunuza nasıl başlayacağınızı, çekici yazılar yazmanın ve web siteniz için güzel bir tasarım oluşturmanın temellerini öğrenmenin yolunda zaten harika bir formda olmalısınız.

Ancak bulmacanın açık bir şekilde konuşamayacağı başka bir blogcunun neredeyse hiç konuşmadığı son bir parça var: Promosyon.

İlk blog yayınlarınızda yayınlanmaya başladığında ne yaparsınız?

İşte LinkedIn, Zendesk, Adobe, Close, Gusto, Intuit ve daha fazlası gibi şirketler tarafından danışman olarak işe alınmamın tam nedeni budur – sadece blogları için derinlemesine içerik yazmamak, aynı zamanda onlara nasıl tanıtım yapmaları gerektiğini öğretmek içerikleri, yeni okuyucular getirmek ve hatta bloglarından para kazanmak.

Blog açmayı öğrendin … Şimdi nasıl trafik çekiyorsun?

Bu tekrar tekrar duyduğum bir soru. Ve harika blogları yalnızca anneniz ve birkaç spam botu tarafından okunanlardan ayıran kitap. Blogunuzu kullanarak trafik çekmek ve başarılı bir işletme kurmak istiyorsanız, yayınlarınızı nasıl tanıtacağınızı bilmeniz gerekir.

Aslında, bir yazıyı tanıtmak için yazdığınızdan daha fazla zaman harcayacağınıza inanıyorum.

Ama nereden başlıyorsun?

İşte yayınlarınızı paylaşmaya ve yeni okuyucuların önüne geçmeye başlamanın en iyi yollarından birkaçı. Ve daha da fazla strateji istiyorsanız, blogumu milyonlarca yıllık okurlara büyütmek için kullandığım taktiklerde daha derine indiğimiz web sitenize trafik çekmeyi öğrenmek için rehberim.

Blogunuzu tanıtmak için sosyal medyayı kullanma

Açılacak ilk yer sosyal medyadır. Facebook, Twitter, Pinterest, LinkedIn, Reddit, Instagram, Snapchat, günümüzde en büyük ağlardır. Hangi platform niş ve izleyicilerinizin ilgi alanlarına en uygunsa, sizin için doğru olanıdır. Ve bu önemli bir not.

Blog yayınlarınızı her sosyal medya platformunda tanıtmaya çalışmanın bir anlamı yok.

Size en iyi getiriyi sağlayan sosyal kanalları arayın

Cents Sense’den Michelle Schroeder için, Pinterest’in yıllardır 1 numaralı trafik kaynağı olduğunu ve okurlarının% 25’inden fazlasını getirdiğini söyledi. Aynı şey, ayda milyonlarca okuyucuyu yönlendirmek için Pinterest’te kendi tekniklerini kullanmış olan Chasing Foxes’in ardındaki karı koca ekibi için de geçerli:

“Buzzfeed’in bir gönderi için birden fazla resim yayınlayacağını öğrendim ve aynı şeyi yapmaya karar verdim. Her yazı için bazen farklı başlıklar veya resimler içeren 5 veya 6 Pinterest pin oluşturacağım. Bunu yapmaya başladığımızda, o zaman çok fazla trafik geldiğini görmeye başladım. ”

Buradaki en önemli şey, sizin için neyin işe yaradığını denemek ve görmek.

Her sosyal ağ doğal olarak belli bir nişe ve belirli bir okuyucu türüne hitap eder. Bu oldukça geniş bir ifadedir, ancak genel olarak konuşursak, işte her sosyal platformda en iyi sonuç veren şey:

 • Facebook: Videolar ve küratörlüğünde içerik
 • Instagram: Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, alıntılar ve Öyküler
 • Twitter: Haberler, blog gönderileri ve GIF’ler
 • LinkedIn: Profesyonel içerik ve kariyer haberleri
 • Pinterest: Infographics, adım adım fotoğraf rehberleri, görsel içerik
 • Reddit: Nişinizdeki konular hakkında yorumlar

Bu çok fazla. Neyse ki, hafta boyunca sosyal medya yayınlarınızı yönetmenize yardımcı olacak birçok araç var. Aslında, doğru araçla, tüm yayınlarınızı haftada bir veya iki saat içinde sosyal medyada tanıtmanız gerekir. İşte favorilerim:

 • Buffer: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn ve Pinterest için sosyal paylaşımları önceden planlamanın en kolay yollarından biri. Tarayıcı eklentileri, sosyal tanıtım sıranıza bulduğunuz ilginç yayınları hızlıca eklemek için de mükemmeldir.
 • Hootsuite: Daha derinlemesine bir şey istiyorsanız, Hootsuite güçlü bir sosyal paylaşım, zamanlama ve izleme platformudur. Muhtemelen yeni başlayan bir blogcu için biraz fazla olsa da, büyümeye başladığınızda bir kez daha göz atmanız yararlı olacaktır.
 • Kazanç Uygulaması: Blogunuzda birden fazla kişiyle çalışıyorsanız, Kazanç, hesabınızdan kimin gönderdiğini işbirliği yapmak ve kontrol etmek için harika bir araçtır. Biraz daha pahalı, ama iş akışları size zaman kazandırabilir.
 • Blogcular için forumlar ve mesaj panoları

Genellikle, düşüncelerinizi sosyal medyaya atmak sadece boşluk değildir. Bunun yerine, hedeflenen forumların ve çevrimiçi toplulukların bir parçası olmak, zamanınızı daha iyi bir şekilde değerlendirmenizi sağlayabilir. Eğer doğru olanları bulursanız.

Katılacak topikal olarak ilgili bir grup arayın. Örneğin, fotoğrafçılık hakkında bir blog oluşturuyorsanız, Nikon Dijital Kamera ve Fotoğraf Meraklıları (26.000+ üye), Nikon D750 Users (27.000+ üye) ve Nikon UK Photography (13.000+ üye) gibi Facebook gruplarına katılmayı düşünebilirsiniz.

(Bu grupları “Nikon” u arayarak ve menünün üstündeki ‘Gruplar’ sıralama sekmesini tıklayarak buldum.)

validate-business-idea-photography-groups

Blogunuz DSLR kamerası olan herhangi biriyle ilgiliyse, yayınlarınızı bu gruplar içinde okumakla ilgilenecek kişileri bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Şimdi, aramanız yeterli sayıda üyeye (5.000’den fazla) sahip herhangi bir Facebook Grubu ile gelmediyse, başka seçenekler de var. LinkedIn veya Reddit’teki boşluğunuzla veya gruplarınızla ilgili genel Facebook gruplarıma bakın.

Örneğin, bir işletme veya girişimcilik blogu başlatıyorsanız, bloglarınızı aşağıdakilere göndermeyi denemek isteyebilirsiniz:

Asla bilemezsin, süreçte harika blog fikirleri bulabilirsin.

Medium, Quora, Linkedin ve diğerleri gibi sitelerde misafir yayınları ve bloglama

Bir blog başlatmanın en iyi yanlarından biri blogcuların birbirlerine yardım etmeyi sevdikleridir. Diğer ilgili bloglarda konuk blogları, daha önce kurulmuş bir kitleyle bağlantı kurmanın en iyi yoludur. Buradaki konuk blog yazımı için nihai rehberime göz atın.

Son beş yıl boyunca kelimenin tam anlamıyla yüzlerce misafir yazısı yazdım ve blog içeriğimi tanıtmak için en iyi stratejiydi (ve kendi izleyicimi oluşturmak için). Ben de böyle düşünen tek blogcu değilim.

Benimle Kod Almayı Öğrenen Laurence Bradford’un podcast röportajında bana söylediği gibi:

“Bloguma ilk başladığımda, konuk defterine gerçekten erken başladım. Elektronik tablolar hazırlarım ve editörlere ve diğer blogculara ulaşırdım. Kesinlikle çekiş kazanmak biraz zaman aldı. Çok fazla reddedilmiştim, ancak zaman geçtikçe kolaylaştı çünkü bu yayınladığım diğer şeyler portföyünü oluşturdum. ”

How to Start a Blog Laurence Bradford Advice

Laurence, daha küçük kodlama blogları ve siteleri oluşturmak istediklerine benzer kitlelere sahip sitelerden sonra giderek başladı.

Çok fazla iş gibi görünebilir, ancak bu ilk konuk gönderileri, en iyi web sitesi oluşturucularından seçim yapmanın mutlak temelinden, sonunda içeriği yayınlamaya ve kendi izleyicisini büyütmeye yardımcı olan şeydir. Ve sonunda, ağı büyüdükçe, daha iyi bağlantılar kurabildi ve daha büyük bloglarda yayınlamaya başladı.

Kendi blogum için, en büyük erken aralarımdan biri, sosyal medya planlama uygulaması Buffer için blogda çıkan ilk misafir yazımdan geldi. Sadece ayda 1 milyon okur kitlesine değinmekle kalmadım, aynı zamanda niş alanımdaki insanların aradığı bir marka ile de ilişkilendirildi.

Ancak, Buffer’s gibi bir blogda konuk yazısı almak kolay değil ve bunu başarabildim, çünkü haftalar boyunca blog editörleriyle bir ilişki geliştirdim – ilk önce her ikisini de blogumda bir kaynak olarak buldum. ve CreativeLive blogunda günlük işim için yazdığım içerikte de dikkat çekiyor.

Ancak bu, yazabileceğiniz kitlelerin yer aldığı başka yerlere bakmamanız gerektiği anlamına gelmez … aslında, düzenli bir okur kitlesi oluşturmak ve blogunuzu güvenilirliğe daha hızlı bir şekilde ulaştırmak için kullanabileceğiniz en hızlı yollardan biridir.

Yeni başlayanlar için … blog yazılarınızı, okuyucular ve yazarlar için ücretsiz kullanılan bir site olan Medium’da yeniden göndermeyi deneyin. Nişinizde popüler olan bir Orta Yayını bile arayabilir ve yayınınızı onlara gönderebilirsiniz.

Ayrıca Quora da var – kullanıcının sorularına yanıt veren herhangi bir soru-cevap sitesi. Kullandığım bir taktik niş alanımdaki ilgili konuları araştırmak ve daha sonra blogumda zaten yazdığım soruları cevaplamaktır (yüzlerce gösterim ve binlerce görünüm alan blog trafiğinin nasıl alınacağı hakkındaki bu Quora cevabı gibi). Bu şekilde onlara iyi değer verdiğimi biliyorum ve hatta blogumdaki tam gönderiye geri dönebilir.

Son olarak, blog yayınlarınızda iş odaklıysanız, bunları LinkedIn’e göndermek isteyebilirsiniz.

Tüm bunların kilit noktası, izleyicilerinizin olduğu ve orada olacağı yerlere bakmak istediğinizdir. Bunun diğer bloglar, topluluklar veya sosyal platformlar olup olmadığı.

Blog kitlenizi büyütmek için bir e-posta bülteni kullanma

How to Make a Blog ConvertKit Email Subscribers Screenshot Example 2020

Blogunuz için en iyi promosyon yöntemlerinden biri, diğer izleyicilere değil, kendinize aittir.

Bir e-posta bülteni, okurların yaptığınız çalışmalar ve bir blog başlatır başlatmaz oluşturmanız gereken şeylerden biri hakkında ilgisini ve heyecanını korumanın en güçlü yoludur.

E-posta listenizi oluşturmak da oldukça kolay olabilir. Kayıtlarınıza ve sitenize bir kayıt formu ekleyin. Ya da kurucumuz Laurence Bradford’un yaptığı kodları öğrenin ve e-posta adresleri karşılığında insanlar için özel içerik sunun:

“Sitenizde bir blog postanız varsa ve bir tür kontrol listeniz veya kitabınız varsa, gerçekten işe yarayabilecek e-postalarını vererek alabilirsiniz. Bu içerik güncellemelerine sahip eski yayınlardan günde yaklaşık 50 yeni e-posta abonesi alıyorum. ”

Şahsen, blogumdaki 130.000’den fazla e-posta abonesini yönetmek için ConvertKit adlı bir aracı kullanıyorum, ancak Mailchimp, başlamak için en iyi ücretsiz e-posta pazarlama aracıdır.

Bir blog başlatmayı öğrenirken hangi e-posta pazarlama aracını kullanacağınızdan emin değil misiniz?

Nerede başlayacağınız ve ne zaman daha güçlü e-posta pazarlama araçlarına geçmeniz gerektiğine ilişkin olarak ConvertKit – AWeber – Mailchimp karşılaştırmasını okuyun.

Ne zaman yeni bir blog yazısı yayınlarsam, paylaşmak istediğim bir kaynağa sahip olduğumda veya yeni podcast bölümleri yayınlandığında topluluğuma bir güncelleme gönderirim.

E-posta pazarlaması, blogum için en büyük büyüme ve gelir faktörü ve yeterince öneremediğim bir şey oldu.

Blogunuzu tanıtmanın ve daha fazla trafik almanın diğer yolları

Sosyal medyadaki, e-postadaki ve misafir yazılarındaki tanıtım dışında, blog izleyicimi hızla büyütmek için şahsen kullandığım birkaç teknik daha:

 • Nişinizdeki insanlarla röportaj: Nişinizdeki ünlü insanlardan öğrenmekten daha iyi bir şey yok. Sadece onlarla röportaj yapmak bir ilişki kurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, blogunuzu okuyan diğer kişiler de onlardan haber almak ister. Bu röportajları blog yazıları için kullanabilir, hatta The Side Hustle Project ile yaptığım gibi bir podcast başlatabilirsiniz.
 • Diğer blogcularla ağ kurun ya da bloglarından bahsedin: Başlarda, başkalarının radarlarına girmek istersiniz. Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, diğer ilgili blogculardan ve sizinkindeki blog yayınlarından bahsetmektir. Cultivated Culture’ın kurucusu Austin Belcak için, ilgili blog yazılarına bağlanarak blogcuya e-posta atıp “Hey! En son yazımda sizden bahsettim. Paylaşıma değer olduğunu düşünüyorsanız, gerçekten takdir ediyorum. Ama olmasa da, seninkini paylaştığım için mutluyum. ”Bu, ilk 50.000 ila 60.000 okuyucuyu bloguna sürdü.
 • Yaptıklarınız hakkında insanlarla konuşun: Çok basit görünebilir, ancak çevrenizdeki insanlara ne yaptığınızı söyleyin. Blogunuz için heyecanlanın ve üzerinde çalıştığınız şeyleri paylaşın. Gaby Yemekleri’nden Gaby Dalkin’in bana söylediği gibi: “Belki de sadece başlamak için sizi okuyan arkadaşlarınızdır, ancak her yoruma yanıt vermeli, dışarı çıkıp diğer bloglara yorum yazmalısınız. Bu aslında sizin endüstriniz ve bunlar iş arkadaşlarınız. ”
 • Diğer en iyi blogculardan bilgi edinin: Alanınızdaki diğer blogcularla bağlantı kurmak için kendinizi hazır hissetmiyorsanız, en azından ne yaptığını öğrenmeye çalışın – en iyi blog önerileri hakkındaki epik derlememde bulunabilecekler gibi. Silas Moser için, Chasing Foxes’in bir yarısı bana, yaptığınız işte iyi olan insanları incelemelisiniz: “Onlar için neyin işe yaradığına bakın ve nasıl kullanabileceğinizi görün. Pek çok insan bize “bir blogdan asla para kazanamayacağınızı” söyledi. Ancak tekerleği yeniden icat etmeniz gerekmez. Dışarıda öğrenebilecekleriniz ve neler yaptıklarını görebileceğiniz ve bunu nişinize uygulayabileceğiniz tonlarca başarılı blogcu var. ”

Unutmayın, kendi blogunuza başlama yolunda duran tek şey sizsiniz. Zamanınız olmadığını veya işten yorulduğunuzu veya çok fazla çaba sarf ettiğini söylemek kolaydır. Ancak bu çaba, bir blog başlatmayı buna değer yapan şeydir.

Bir blogun nasıl başlatılacağı ve harika içerik oluşturan çubuk 2020’de yükseltildi. Ve çok hızlı bir sonuç almak isteyen bir bloga başlıyorsanız (yani, yarın bir blogdan para kazanmak), hayal kırıklığına uğramış. Gerçekçi beklentiler belirlemelisin.

Bu, 2020’de başarılı bir blog başlatamayacağınız anlamına gelmez. Aslında, her zamankinden daha fazla fırsat var. Sadece bazı tuzaklara erken düşmediğinizden emin olmanız gerekiyor. Tuzaklar …

 • Aşina olmadığınız bir şey hakkında bir sürü para kazanabileceğinizi düşünüyorsunuz.
 • Düzenli olarak yayınlama ve izleyicilerinizle etkileşim kurma konusunda kararlı değilsiniz
 • İşe koymadan hızlı sonuç almak istersiniz

İşte bir gerçeklik dozu: 2020’deki en popüler, en başarılı ve en karlı bloglar, yazdıkları konuya derinden önem verenler tarafından yönetiliyor. Mesaj göndermeye kararlı ve heyecanlılar. Ve bir blog çalıştırmanın, daha büyük kazandıklarını ancak daha büyük getiri sağlayacak bir yatırım olduğunu biliyorlar.

Aynı sayfada olduğunuz sürece blogunuz başarılı olacak!

Şimdi, bir blogu başarılı kılan şeyin en önemli bileşeni üzerine …

Blogunuzdan nasıl para kazanacağınızı (sonunda) öğrenin.

İnternet Sitenizden Para kazanmak için en iyi 8 yol (blogunuzdan para kazanın)

How to Make a Blog and Profit (Quickbooks Screenshot) Revenue Figures This Year

2020’ye yaklaştığımız bir aydan az bir zaman kaldıysa, blogum zaten bana 428.915 $ gelir kazandırdı.

Bunu övünmek için paylaşmıyorum, ama böylece anlayacağınız bir blog oluşturma ve onunla ciddi para kazanma konusunda ne dediğimi anlıyorum.

Dahası, size bu tür gelir rakamlarının blog yazımında tipik olmadığını ve ilk olarak blog işimde bu noktaya ulaşmamın altı yıl olduğunu söyleyen ilk kişi olacağım.

Ancak, ilk başta bir blog oluşturma kararını vermediysem … ve göze çarpan içerik oluşturma, bu çalışmayı yeni izleyicilere teşvik etme, topluluğumu oluşturma ve sitemden para kazanmayı öğrenme konusunda yıllarca çaba harcadım. hayatım bugün tamamen farklı olurdu.

Blogunuzdan para kazanmanın kılavuzumda blog başlatmaya ilişkin son adım olmasının bir nedeni var.

Bunun nedeni, bugün … henüz yeni başlarken, para kazanma # 1 odağınız olmamalıdır.

Okuyucularınızı bulmanız, onlarla ilişki kurmaya başlamanız, blogunuzda bir topluluk oluşturmanız ve hemen çevrimiçi bir kursta satmaya çalışmadan, serbest hizmetlerinizi satın almadan veya başka bir şekilde değer sunmaya devam etmeniz gerekir.

Blog oluşturma, çok fazla temettü ödeyebilecek bir yatırımdır, ancak uzun vadeli bir kazançtır.

Yine de, bu ilerledikçe para kazanmayı hangi yollarla yapmak istediğinizi bilmek güzel bir şey.

Şimdi, yeni başladığınızda, bu para kazanma stratejilerinden bazılarının, okuyucunuz hala büyürken diğerlerinden daha kolay olacağını unutmayın.

1. Sponsorlu İçerik

Sponsor içerik nedir? Genel olarak, bir markanın, şirketin veya bireyin içeriğini (veya teklifini) kitlenizin önüne çıkarmak için size bir ücret ödediği zamandır. Bunun anlamı, sponsorlu bir içerik anlaşmasına aracılık edebilmeniz için bir okuyucu kitlesinin bir semblance’sine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir; çünkü sponsor, okuyucularınızın tıklandığını görmek ve en azından yazdığınız özel teklifi değerlendirmek ister.

Okuyucularınızı yabancılaştırmadan sponsorlu içerik yapmanın en iyi yolu, onu tipik yayıncılık stilinize (bu sponsorlu gönderi ve bununla da yaptığım gibi) örmek ve bunun için Skillshare ve Slidebean için yazmak ve yayınlamak için 2,500 dolar borç aldım. .

Blogunuza trafik çekmek için kullanmayı planladığınız başka bir sitede (veya sosyal hesapta) çok büyük bir kitleye sahip değilseniz, okurunuzu sponsorlu içeriğin uygun bir para kazanma seçeneği olan bir noktaya getirmesi biraz zaman alır.

İşte blog yazmaya başladığımda ilk trafik yılımın seoways.com’a (turuncu) ve ikinci trafik yılımımın (mavi renkte) anlık görüntüsü.

How to Start a Blog ryrob year 1 vs year 2 blogging

Göreceğiniz gibi, ilk bloglama yılımda toplam 9.000 okuyucu vardı, ancak blogları ciddiye almıyordum ve trafiği nasıl süreceğini hala öğreniyordum. İkinci yılımda, izleyicimin kim olduğunu ve hangi trafik stratejilerinin benim için en iyi şekilde çalıştığını belirlemeye başladığımda, trafikte çarpıcı bir şekilde yükselmeye başladığını göreceksiniz – o zaman neredeyse her ay aldığımdan daha fazla trafik kullanmaya başladım. tüm ilk yılımda.

Bu noktada, okuyucum aylık ortalama yaklaşık 10.000 okuyucuya ulaştığında (ortalamada), sponsorlu içeriğin blogumda yayınlanması ve birkaç yüz aboneye e-postayla gönderilmesi için uygun bir oranla emir vermeye başlamak için uygun bir seçenek haline geldi.

Podcast bölümümde, yan acele blogunda iniş blog sponsorluğu sanatında ustalaşan Millo.co’dan Preston Lee ile tanışın … düzenli olarak serbest ve tasarım endüstrisindeki en iyi markaların sponsorluklarında 15.000 $ / ay kitap alıyor.

Ancak, blogunuzdan para kazanmaya başlamanın çok daha hızlı yolları var. Sevmek…

2. Serbest Çalışma (Hizmetlerinizi Satış)

Şu anda blogunuzdan kazanmaya başlamak istiyorsanız, hizmetlerinizi satmak şu ana kadarki en düşük çaba seçeneğiniz olacaktır. Aslında, bugün hala blogda para kazanma kanalı olarak serbest çalışıyorum:

How to Start a Blog and Make Money by Freelancing Example

İlk serbest çalışan istemcinizi indirmek için gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, bir blogun önemli ölçüde yardımcı olacağı kadar güçlü bir adımdır. Anahtar sayfalarınızı (Hakkında, İletişim, Beni İşe Al) oluşturmak ve yakında serbest çalışan müşterilere ulaşacağınız çalışma türünden en az birkaç örnek göstermek isteyeceksiniz.

Eğer henüz bu çalışma örneklerine sahip değilseniz … bunun sizi engellemesine izin vermeyin. Şu anda bu örnek makaleleri, tasarımları veya diğer yayınları oluşturmak için birkaç gün harcayın ve üretmeniz için ödeme aldığınız bir projemiş gibi kendi blogunuzda barındırın.

Hizmet olarak satabileceğiniz bir yeteneğiniz varsa, o zaman dışarı çıkıp potansiyel müşterilere adım atmaya hazırsınız. Bu yetenek bir şey olabilir …

 • yazı
 • tasarlamak
 • fotoğrafçılık
 • Pazarlama
 • gelişen
 • Halkla ilişkiler
 • Sosyal medya yönetimi
 • Sanal yardım
 • Topluluk oluşturma
 • SEO veya ücretli reklam kampanyaları
 • İş stratejisi veya proje yönetimi
 • Liste devam ediyor … çünkü herhangi bir beceri ile para kazanılabilir

Bugün, düzenli olarak yeni serbest müşterilere (LinkedIn, Zendesk, Adobe gibi) 5.000 $ / ay veya daha fazla bir süre için rezervasyon yapıyorum ve blogları için içerik pazarlama kampanyaları oluşturma konusunda tavsiyelerde bulunmaya ve yürütmeye başladım. Ama bugün olduğum yer orasıydı … başladığım yer değil.

İlk serbest müşterim, blogları için yazdığım her makale için bana 250 $ ödedi. Blogum nedeniyle beni keşfettiler ve ürettiğim içeriğin tarzını beğendiler, bu yüzden yayınlamayı uygun bir hızda arttırmak için beni serbest çalışan olarak işe almaları kolay bir karardı.

Bunu gerçekleştirdikten sonra, blogları için işle ilgili daha fazla içeriğe ihtiyaç duyan diğer benzer (rekabetçi olmayan) girişimler ve çevrimiçi markalar çıkmaya başladım ve gelecek sene boyunca yavaş yavaş ikiye katlanmaya devam ettim. Makale başına ücretlendireceğim fiyatlar. Zaman geçtikçe yeni “ekstralar” eklerdim ve kendim için daha büyük bir topluluk ve marka oluşturdum – her zaman müşterilerin daha fazla ne kadar ödeyeceğini görmek için teklifimi denerim.

Serbest meslek çayınız gibi geliyorsa, serbest çalışanlar için en iyi kaynaklarım, araçlarım ve şablonlarımın (ücretsiz) koleksiyonunu almak istersiniz. Bu kaynak paketi, serbest sözleşme şablonumu, teklif şablonunu, yeni müşterileri dönüştüren soğuk e-posta şablonlarını ve daha fazlasını rafine etmek için 5 yıldan fazla bir süredir devam ediyor.

Ayrıca, okumak isteyeceğiniz bir serbest okuma ile başlamak için ayrıntılı bir rehber hazırladım ve sizin işiniz için işe yarayan bir adımlama sürecinin nasıl geliştirileceğiyle ilgili bir başka önemli okuma kitabı hazırladım.

Ah! Serbest çalışanların zaten yetenekli yardım aradığı bazı web sitelerini denemek istiyorsanız, işte en iyi serbest meslek siteleri listesi.

3. Çevrimiçi Kurslar

Başkalarının da öğrenmek istediği bir beceriye (veya deneyime) sahip olduktan sonra, en iyi tavsiyenizi, stratejilerinizi, taktiklerinizi ve eğiticilerinizi, insanların öğrenmelerini hızlandırmak için erişebildiklerinden daha hızlı bir şekilde hızlandırmak için ödeyebilecekleri çevrimiçi bir kursa paketlemek nispeten kolaydır. deneme yanılma yoluyla tökezleyen öğrenme sürecinden geçiyor.

Sadece geçen yıl, iş fikirlerini doğrulamak konusunda birinci sınıf bir çevrimiçi kursun başlamasından 20.000 doların üzerinde para kazandım.

How to Start a Blog Course Sales Stripe Payments

Blogunuz için para kazanma yolu olarak çevrimiçi kurslar hakkında harika olan şey, kurs satışlarından kazanmaya başlamak için büyük bir kitleye ihtiyaç duymamanızdır.

Blogunuzda bir avuç okuyucu bile olsa, onları sizinle etkileşime girmelerini teşvik edin; sorular sorun, ücretsiz indirmeler yapın, öneriler paylaşın ve e-posta listenize katılmaları veya kişisel olarak ulaşıp sizinle bağlantı kurmalarını sağlayın.

En büyük zorlukları hakkında bilgi edinin (blogunuzda ele alınan daha geniş konularla ilgili olarak). Kendi becerilerinize, bilginize, deneyiminize dayanarak onlara benzersiz bir şekilde yardım edebileceğiniz yolları belirleyin.

Bir avuç okuyucunuzun karşılaştıkları gerçek bir sorunu çözmelerine yardımcı olmak için doğru yolu belirledikten sonra, kurs öncesi ön sipariş vermek ve almak Bu arada asıl kurs materyalini oluşturmaya çalışırken sizden doğrudan koçluk edin.

Bu sizin için 2 önemli şey yapacağım:

 • İlk olarak, insanlardan gerçekten kazandıkları paralarını vermelerini istemek, gerçek bir sorunu çözdüğünüzü doğrulayacak
 • İkincisi, kurs içeriğinizi gelecek haftalarda gerçek zamanlı olarak gerçek zamanlı olarak oluşturmanıza ve iyileştirmenize yardımcı olacak canlı test dersleri alacaksınız – ve kursunuz, doğrudan koçluk sürenizden kanıtlanmış taktikler ve öğrenilen derslerin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir.

Kursunuzun dersinizi küçük bir ilk uygulayıcılar topluluğuna (veya beta testçilerine) satmaya devam ettiği ve onayınızı geliştirirken, test ederken ve inceleyerek onlarla birebir etkileşime geçtiğinizde, fikir doğrulama çerçevemi okumayı ve izlemenizi şiddetle tavsiye ederim. okuyucunuzun zorluklarını çözme konusunda iyi bir iş çıkardığından emin olmak için kurs materyali.

Bu, çevrimiçi kurslarımın her birini (yalnızca birkaç yüz kişiden çok küçük izleyicilerine kadar) başlatmak ve takip ettiğim her süreçte yıllarca süren her kurstan beş rakam kazanmak için izlediğim süreç.

Son birkaç yılda 15.000’den fazla tasarımcı ve geliştiriciye ulaşan bir dizi çevrimiçi eğitim kursu düzenlediği Skillcrush’un kurucusu Adda Birnir ile yaptığım röportajda öğreniminizi biraz daha ileriye götürün.

4. Geleneksel Blog Reklamları (Reklam Ağlarına Katılma)

Şu an blogumda, sağ kenar çubuğunda, hakkımda küçük bir bilgi olan küçük bir reklam göreceksiniz …

Start a Blog Ryan Robinson ryrob sidebar ads

Blogger’larla ortak olan ve onları Slack, Asana, Freshbooks, Pazartesi, Upwork ve diğerleri gibi yüksek kaliteli başlangıçlardan gelen reklamlarla eşleştiren Carbon Ads adlı küçük bir reklam ağının üyesiyim. Ayrıca, en çok ticareti yapılan blog yayınlarımın birçoğunda, bunlardan küçük reklam yerleşimleri var.

Yine de, blogumda aylık yaklaşık 300.000 tekil okuyucu ile blogumda bu reklam ağına üye olmaktan yalnızca 1.000 $ / ay kazanıyorum. Diğer pek çok reklam ağı, marjinal olarak daha yüksek TBM (tıklama başı maliyet) ve BGBM (1.000 gösterim başına maliyet) oranları sunar, ancak sitemde reklam vermelerine izin verilen marka ve ürün türlerinde kısıtlı değildir. Sitemde tanıtmak istediğim marka türlerine uymak için kazancını azaltmak için seçildi.

Blogunuza yüklemeyi düşünecek diğer önemli reklam ağlarından bazıları Google AdSense, BuySellAds ve Pervane Reklamları olacaktır.

Sonuçta, geleneksel TBM veya BGBM reklamları, milyonlarca aylık okurlara yaklaşıncaya kadar çok karlı olmaz (en azından anlamlı bir gelir kaynağı olarak), bu nedenle kısa dönem.

Ancak, büyük miktarlarda trafik oluşturmaya başlamak için doğru kolları bulursanız, bu bir anahtar çevirmenin ve okuyucunuzu bir tutam parayla para kazanmaya başlamanın çok hızlı bir yoludur.

Genelde reklam ağlarından yaklaşık 20.000 $ / ay gelir elde eden Grace ve Silas Mosher of Chasing Foxes ile yaptığım röportajı inceleyin. Pinterest’ten çılgınca miktarda trafik çekmenin kodunu çözdüler ve bir çok eyleme tabi tutulabilirler.

5. Podcast Sponsorlukları

Blogunuzu para kazanmaya başlamanın başka bir harika yolu da, okuyucularınız için (basit) bir podcast yayınlamaktır … ve hem okuyucunuza hem de dinleyicinize ulaşmak isteyen markalardan sponsorluk almak için hem trafik hem de erken dinleyici istatistiklerini kullanın.

İşte podcast’imin ilk yılındaki büyüme yörüngesi:

How to Start a Blog Ryan Robinson Podcast Growth

Anlaşmayı kolaylaştırmak için podcast reklam yerleştirme tekliflerini sitenizdeki sponsorlu blog gönderileriyle birleştirebilirsiniz.

Podcasting ile ilgili en çok sevdiğim şey, endüstrimdeki en ilginç kişilerden bazılarıyla röportaj yapmak için bir bahane sağlaması ve bloglama yaptığınız nişe bağlı olarak, bazı rakamlarla röportajları başlatmak için nispeten kolay olabilir. uzayda aramak.

Şovumu başlattığımda, blogumda yaklaşık 100.000 aylık okuyucu ve ilk dinleyici numaralarını bulmak için 20.000 e-posta abonesi vardı. Bu aynı zamanda 10 bölümlük bir ilk sponsorluk yuvasını, Freshbooks’a 500 $ / bölümde satmaya yardımcı oldu.

Blogumun zaten bulunduğu yer nedeniyle benim için işe yaradı – ancak daha az çekişe başladığınızda, önceden bir sponsorluk rezervasyonu yapmadan birkaç bölüm kaydetmenizi ve gösterinizi başlatmanızı öneriyorum.

Bir avuç bölüm yayınlayın ve röportaj yaptığınız veya bahsettiğiniz misafirlerden toplulukları ile paylaşmalarını isteyin. Şovunuzu düzenleyen ve beğenenler abone olacak ve sadık kalacaktır. Daha fazla dinleyiciye ulaşmanın ve indirme numaralarınızı büyütmenin en iyi yollarından biri, alanınızdaki diğer (daha yerleşik) podcast’lere konuk olmaktır.

Blogunuzla bir podcast başlatmanın ardındaki mekanikler hakkında daha fazla bilgi için, şovumdaki bu bölümü, hala günlük işini sürdürürken gösterisini 10.000 $ / ay yan gelir kaynağı haline getiren Michael Sacca of Rocketship.fm ile birlikte izleyin. satış ve pazarlamada. Özlemek istemediğiniz bir podcast başlatmak için gerçek bir masterclass.

6. Ortaklık Programları

Her ay, üye olduğum blogcular için bağlı kuruluş programlarından (bazen 50.000 $ + dan büyük) pasif gelir elde ediyorum.

Örneğin, yılın ilk 5 ayında blog gelirimin yalnızca bir bağlı kuruluş programından (Bluehost) bir ekran görüntüsü.

 

How to Make a Blog and Generate Affiliate Income (Bluehost Screenshot Ryan Robinson) Example

Bloguma altı yıl önce başladığımdan bu yana, bağlı kuruluş geliri yavaş yavaş işimin en büyük gelir kaynağı olacak şekilde büyüdü – ve blogumu (zor) çalışmayı ne kadar pasifleştirdiğinizden dolayı bağlı kuruluş geliri elde etmek üzere yapılandırdım İçeriğiniz için sürdürülebilir bir trafik kaynağı bulmak için.

İşte ortaklık programlarının çalışma şekli: Bağlı olduğunuz şirketten özel bir izleme bağlantısı alıyorsunuz. Ardından, bu bağlantıyı blogunuzdaki mesajlara, e-postalarınızı blog abonelerinize yerleştirir ve okuyucularınıza ulaştığınız başka bir yerde örersiniz. Birisi bu izleme bağlantısını tıklayıp bir satın alma işlemini tamamladığında, kaydol (veya bazen başka bir ölçüm), o zaman ya belirli bir ücret veya o satışın yüzdesini kazanırsınız.

Yeni müşterileri ortak ortaklarınıza yönlendirdiğiniz için tazminat alıyorsunuz.

En büyük markalardan bazıları ortaklık programlarına sahiptir. CreativeLive, Skillshare ve Udemy gibi markaların kazançlı programları olduğu çevrimiçi eğitim gibi belirli nişlerde önemli oyunculara kadar Amazon gibi küresel şirketleri düşünün. İşte bu programlardan sadece birkaçı son kazandığımın bir görüntüsü:

Affiliate Income Screenshot from Creating a Blog and Making Money

Kazanmaya başlamak için bir bağlı kuruluş ağına üye olmanıza da gerek yoktur.

Mesela serbest çalışanlar Millo için arkadaşım Preston Lee’yi blogda ve toplulukta ele alalım. Birkaç ay önce, SolidGigs adında onlar için haftanın en iyi gösterilerini içeren serbest çalışanlar için yeni bir haftalık e-posta bülteni başlattı.

Seyircimde büyük oranda serbest çalışan bulunduğundan, beni bir e-posta olarak kurmamı teklif etti; bu, blogumdaki bir e-posta veya tıklama sonucu kaydolan her yeni abone için belirli bir ücret alacağım. İlk haftamı SolidGigs hakkında topluluğuma ilk e-postamı gönderdim, denemek için yaklaşık 100 kişi kayıt oldu. Ve bu rakam sadece aylar içinde artmaya devam etti ve bu kanaldan gelen tekrarlayan gelirime daha fazla katkıda bulundu.

Buradaki paket servisi, yalnızca ShareASale, Rakuten, Flex Teklifleri, Komisyon Kavşağı ve diğerleri gibi büyük ağlarda bulduğunuz ortaklık fırsatları ile sınırlandırmanıza gerek kalmamasıdır.

Küçük bir okur kitlesi bile kurduğunuzda … söyleyeceklerinizle nişanlandılar ve uyarlandılarsa, dışarı çıkmak ve bireysel işletme sahipleri, girişimler ve markalarıyla yüzleşmek isteyen markalarla bir ortaklık anlaşması yapmak için bu bir cephanedir. tür izleyeceğiniz ürünler.

Now, let’s talk about going from starting a blog to generating income with physical products and software tools.

7. Fiziksel Ürünler (e-Ticaret) ve Yazılım Araçları

Blog izleyicinize çevrimiçi bir kurs başlatmak için benzer şekilde, hedef kitlenize para kazandırmak için başka bir harika yol da, topluluğunuzdaki insanlara fiziksel bir ürün veya yazılım aracı satmaktır; Okuyucularınızın ihtiyaç duyduğu şeylerle ilgilidir.

Günün sonunda, tüm bunlar blog okuyucularınızın sahip olduğu problemleri çözmek için geri geliyor.

Weratedogs Matt Nelson Interview on The Side Hustle Project Podcast

Birkaç yıl önce bir podcast röportajına oturduktan sonra, esprili başlıklar ile birlikte yayınladığı sevimli köpek fotoğraflarının günlük barajına giren birkaç milyon insanın ardından Twitter’ını para kazanmaya başladı.

Nelson’ın t-shirt’lerinden, kupalara, şapkalara, bir kart oyununa, çıkartmalara, köpek etiketlerine, çoraplara, yastıklara kadar her şeyi satan devasa bir e-ticaret şirketi olarak blog ve sosyal gelişmeleri. Bu iş modelinde daha da çekici olan şey ise, Nelson’ın kendi ürün envanterini stoklamak zorunda kalmamasıdır.

Talep üzerine baskı hizmetlerini, siparişleri yerine getirildikten sonra yerine getirmek için kullanabilir ve daha popüler ürünleri stoklayan ve sevk eden yerine getirme merkezlerinde mallarını kendi garajından alıp sevk etmeyecek şekilde depolayabilir.

Bir zamanlar çok daha fazla emek yoğun bir işletme olarak kullanılan e-ticaret, blogunuzdaki bir okuyucu kitlesinden para kazanmanın harika bir yolu oldu.

Ve sadece kendi hedef kitlenize satış yapmanın yanı sıra, müşterileri ilk kez müşteri indirimleri, bir aylık ücretsiz deneme, hediye programları ve daha fazlası gibi tekliflerle satın almaya davet eden sadakat programlarından yararlanabilirsiniz. Bu kanallar, mesajınızı yükseltmek ve ürünlerinizi, benzer reklam ücretlerinin yakınında hiçbir yere mal olmayacak sözlü pazarlama çabaları yoluyla yaymak için fırsatlar yaratır.

İşte kendi e-ticaret çabalarınızla çalışmaya başlamanızı düşünmenin basit bir yolu.

10 ilk okuyucu ile bir ilişki kurabilir ve fiziksel veya dijital bir ürün oluşturmakla ilgilendiğiniz bir sorunu belirlemek için onlarla birlikte çalışacaksanız, bu sorunu kendiniz tekrar tekrar çözmeye odaklanın, sonra nasıl yapabileceğinize yönelik bir eylem planı geliştirin Şahsen, bu 10 kişinin de kendine özgü durumlarda bu sorunu çözmesine yardımcı olun. Bu ilk başta çok manuel olacak, ama bu gerekli.

Daha sonra, bu 10 okuyucudan, ürünü sizden “ön sipariş etmesini” isteyin ve nihai ürünününüzün zorluklarını başarılı bir şekilde çözmek için gerekli tüm özelliklere sahip olduğundan emin olmak için kullanacağınız kişisel bir koçluk rejimi ile birlikte çalışın.

Bu doğrulama sürecinin sonunda, okuyucularınıza gerçekten yardımcı olan bir temel üzerine kurulu bir çözümle çıkacaksınız.

Kişisel blogunu hedef kitlesiyle bağlantı kurmak için kullanan ve onlarla yaptığı doğrulama konuşmalarının bir sonucu olarak birçok karlı yazılım aracı yayınlayan Hiten Shah ile yaptığım röportajı takip edin.

8. İş Ortaklıkları

Blogunuzdan para kazanmanın tüm yolları arasında, bu en öngörülemez olanıdır. Blogunuzu oluşturmanın bir sonucu olarak kiminle tanışacağınızı kim bilebilir? Podcast’inizdeki gelecekteki misafirler ne olacak? Buradaki ortaklık fırsatlarına rastlamanız için olasılıklar sınırsız.

Bloguma birkaç yıl boyunca bağlı kalmamın bir sonucu olarak, inanılmaz yetenekli girişimcilerle tanışmak için bir araç olarak kullandım.

Blogum nedeniyle orjinal olarak tanıştığım arkadaşım Jory (bir yazar ve içerik pazarlamacı) ile işbirliği yaptım, her ikimizde diğer tüm çalışmalarımız için hala bir yan proje olarak çalıştığımız 10.000 $ / mo içerik pazarlama ajansını bir araya getirmeye başladık.

How to Start Blogging and Monetize with Business Partnerships SmartWP

Kendiminkine benzer kitlelere sahip diğer blogcularla yeni web siteleri (MoneyTalk ve SmartWP gibi) başlattım.

Yıllardır öngördüğüm bir yazılım aracı geliştirmeme yardım eden eski bir podcast konuğu bile var.

Kişisel markanızı büyütmek ve blogunuzun erişiminden ayrı olarak, bu tür ortaklıkların oluşumunu doğrulamak için pek çok yol bulunmadığı doğru. diğerleri blogunuzu keşfederken.

Kapak tarafında, uzayda gerçekten birlikte çalışmak ve birlikte çalışmak istediğiniz birileri varsa, önce işlerine değer katabilecek bir şekilde strateji oluşturun.

Onların da ulaşmak isteyeceklerini bildiğiniz bir insan topluluğu oluşturun ve ardından bir işbirliği fikrine katılmadan önce etkileyicinizle bir ilişki kurmaya başlayın.

Peki! Bir blog’un nasıl başlatılacağına dair hemen hemen her rehber bu noktadan çok önce durur.

Ancak, güvenilir bir blog işletmesi için burada olursanız bu işe yaramaz …

Bu andan itibaren, bir blogu başlatmaktan, blogunuzun etrafında gerçek bir işletme kurmaya – bu blogun gelirini 50.000 dolardan fazlaya çıkaran deneyimime dayanarak kullanacağınız araçları (ve kanıtlanmış stratejileri) donatacağım.

Bu kılavuzu yer imlerine eklemenizi öneririz, böylece blogunuz büyüdükçe düzenli olarak geri dönebilirsiniz.

Şimdi, bu blog trenini harekete geçirelim.

6. Başarılı bir uzun vadeli içerik stratejisi geliştirmek

How to Start a Blog and Make Money Blogging Ultimate Guide Ryan Robinson find niche

Daha önce de söylediğim gibi, bir blog’un nasıl başlatılacağı ile ilgili çoğu makale bu noktada durur.

Ancak bence sadece blogunuzu nasıl çalıştıracağınızı açıklamakla kalmayıp, aynı zamanda onu gurur duyduğunuz (ve size gerçekten iyi bir gelir elde edebilecek bir şey) olarak büyütmenin yollarını aramanın da önemli olduğunu düşünüyorum.

Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, blogumu küçük bir yan projeden yılda milyonlarca okur getiren karlı bir siteye dönüştürdüm.

Ve bu kazara değildi. Bazı fantastik şirketler için çalışacak kadar şanslıydım ve blogunuz için bir içerik stratejisine sahip olmanın önemi hakkında bilgi edindim. Ve aynı dersleri kendi bloguma da başarıyla uyguladım.

Dahası, izleyicimin daha fazla tüketmeyi sevdiği blog yazısı fikirlerini kazanmayı nasıl öğreneceğimi öğrendim.

Öncelikle, bloglamaya başladığınızda neden bir içerik stratejiniz var?

Bir “içerik stratejisi” oluşturmak, MBA ve kahve ile dolu bir fıçı gerektiren karmaşık, zaman alan, terim yüklü bir işlem gibi görünebilir. Ama gerçekten değil.

Strateji, daha önce anladığınız her şey için gerçekten uygulanabilir bir plandır.

Nişini tanıyor ve nedenini anlıyorsan …

İdeal okuyucunuzu ve ne aradıklarını biliyorsanız …

Vermek istediğiniz değeri ve eşsiz açınızı biliyorsanız …

Öyleyse bir içerik stratejisi oluşturmak, okuyucularınızı en zorlu mücadeleleri çözmek kadar kolaydır.

Daha da iyisi, bir içerik stratejisine sahip olmak, motive edilmediğiniz zaman (motivasyonel teklif posterinin başarabileceğinden fazlası), ne yazacağınızı bilmediğinizde veya vazgeçmeyi düşündüğünüzde size yardımcı olacaktır. Blogunuz.

Temel bir blog içeriği stratejisini bir araya getirmenin yolu:

1. Bir bloga nasıl başlanacağını öğrenmek için hedefinizi tanımlayın.

Blog içeriğinizle ne elde etmek istiyorsunuz? Trafik çekmek ve okuyucuları almak mı? İnsanların e-posta bülteninize kaydolmasını sağlamak için? Yazdığınız bir kitabı ya da başka bir kaynağı indirmelerini sağlamak için?

Blogunuzu oluşturmaya başladığınızda bu hedef değişebilir, ancak bunu daha erken bilmek önemlidir. Üretken blog yazarı ve pazarlama gurusu Seth Godin şöyle açıklıyor:

“Bu seçimleri başlangıçta ücretsiz, hızlı ve kolay olduklarında yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Daha sonra taahhütte bulunduğunuzda değil. ”

Daha büyük hedefinizi anladıktan sonra (örneğin, neden bir blog açmayı ilk önce öğrenmeyi seçtiniz?) Oraya ulaşmanıza yardımcı olacak mini kazançları tanımlamaya başlayabiliriz.

2. Gerçekten okuyucularınızı tanıyın (ve nerede takıldıklarını)

Okuyucularınız blogunuzun başarılı olup olmadığını belirler. Ve onlar için yazmak için, onları gerçekten anlamalısınız – bu yüzden de kendiniz için yazıyorsanız, bu yüzden yardımcı olur. Bu, en azından bir izleyici kitlesini garanti eder.

Ben blog yazılarını kimin için yazdığını yazdığın kadar önemli olduğuna inanan biriyim.

Birçok durumda, tüm bu süreci kolaylaştıran ideal okuyucunuz olacaksınız. Ancak hemen hemen her durumda, yazdığınız izleyici kitlesiyle ilgili biraz araştırma yapmanız yararlı olacaktır (heck, hatta kendiniz hakkında bir şeyler öğrenebilirsiniz!)

Başlamak için ideal kitlenizin demografik ve psikografik özelliklerini düşünmek istersiniz:

 • Demografi: Okuyucularınızın niceliksel özellikleri. Düşün, yaş, cinsiyet, konum, iş unvanı vb.
 • Psikografikler: Değerler, ilgi alanları, tutumlar ve inanç sistemleri gibi daha “ölçülemez” özellikler.

Bu nitelikleri bir kez yazdıktan sonra, ideal okuyucunuzun kurgusallaştırılmış bir versiyonu olan bir seyirci kişisi ile karşılaşmaya başlayabilirsiniz. Bu nedenle, 30-40 yaşlarında Portland, Oregon’da yaşayan ve organik malzemelere değer veren ve yiyecek masrafları konusunda endişeli olmayan bir baba olan Chad’de bir yemek bloguna başladığınızı söyleyebilirsiniz.

Şimdi, bir sonraki soru şudur: Chad çevrimiçi ortamda nerede takılıyor?

 • Google’da veya Pinterest’te tarifler mi arıyor?
 • Ağır bir Facebook kullanıcısı mı yoksa niş topluluk sitelerini ve forumlarını mı tercih ediyor?
 • Diğer pişirme siteleri hakkında yorum mu yapıyor yoksa sadece okumak için içerik mi kullanıyor?

Blogunuzun amacı Çadınız için değer yaratmaktır.

AMA … ideal okuyucunun kim olduğunu ve zamanlarını nerede geçirdiklerini öğrenene kadar bunu yapamazsın. Tamamen emin değilseniz, birden fazla ideal okuyucunuz varsa sorun değil. Çalışanlarınızın çok geniş olmadığından emin olmak önemlidir (okuyucularınız onlar için hemen yazdığınızı bilmiyor olabilir).

3. İçerik sütunlarınıza karar verin

Gerçekten ne hakkında yazacağınıza karar vermek söz konusu olduğunda, geri döndüğünüz birkaç rehber başlığa sahip olmak iyidir. Bu içerik sütunlarını, blogunuzun geri kalanını oluşturan temel olarak adlandırmayı seviyorum.

Bunun gibi bir takım sütunlara sahip olmak, blogunuzun odaklı kalmasına yardımcı olur. Ayrıca size bir lens ve yazabileceğiniz bir ses verir. Örneğin, kişisel bir finans blogunu başlatıyorsanız, sütunlarınız şunlar olabilir:

 • Kişisel finans ipuçları ve püf noktaları
 • Finansal bağımsızlık bulan insanların röportajları ve hikayeleri
 • Finans sektöründeki önemli haberleri almak
 • Kişisel finansın temelleri
 • Hızlı bir şekilde borcunuzu nasıl ödeyebilirsiniz

Bu sütunların her birinin altında 100’lerce blog yazısı bulunmuyorsa 10’ları olabilir. Fakat hepsi de, nişinizde bir düşünce lideri olduğunuzu göstermek için birlikte çalışırlar.

4. Blog oluşturmadan önce oluşturacağınız içeriği eşleştirin

Blogunuzu başlatmadan önce, kullanıma hazır bir miktar içeriğe sahip olmak isteyebilirsiniz. Bu isteğe bağlıdır ve birçok değişkene bağlı olarak başlattığım yeni bloglarla kişisel olarak bunu iki şekilde de yapıyorum.

Ancak, bir sosyal ağda, blogunuz başladığında uyarmayı planladığınız çok iyi bir kitleye sahipseniz, ilk gönderinizin patlayıp viral hale gelip gelmeyeceğini asla bilemezsiniz. Bu durumda, aldığınız yeni okuyucuları çekmek için en azından bir oyun planınız olmasını isteyeceksiniz.

Chasing Foxes’lu Grace Moser’in son zamanlarda podcast’te söylediği gibi:

“Başlamadan önce bir dizi blog yazısı oluşturmanın önemli olduğunu düşünüyorum. İlk defa yaptığımızda 40 yaptık ve hepsini sitemize yerleştirdik. Çok sayıda izleyiciyi önden görmek istiyorsanız, bu içeriği önceden oluşturmanız gerekir. İnsanlar anında memnuniyet istiyor. ”

How to Start a Blog with Grace and Silas Moser of Chasing Foxes

Şimdi, Grace’in yaptığı gibi tamamen dışarı çıkmak zorunda değilsin ve yaşamadan önce 40 adet içerik yaz. Büyük lansman günlerine kadar birkaç hafta boyunca bloga başlamak için tam gün çalışıyordu.

Ana içerik sütunlarınızın her birinin altına bir ya da iki yazı bile kesinlikle yeterlidir, ancak yazı yazmak size kolayca gelirse, biraz daha fazlasını yapmanız uygundur. Ancak unutmayın, küçükten başlamak ve tutarlı bir şekilde büyümek her zaman daha iyidir.

Kitleniz, süreciniz ve daha çok yazıp yayınladığınızda neyin işe yarayacağını daha fazla öğreneceksiniz.

Ve son olarak, eğlenmeyi ve ilginç olmayı unutmayın. Önemsediğiniz bir niş seçtiyseniz, neden umursadığınızı hatırlayın. İnsanlar sesini duymak ve bir şeyler yapmak istiyor.

Blogunuzun ve içeriğinizin sonunda bu şekilde göze çarpacaktır.

Bir blog başlatmak için en iyi içerik stratejisi ve yönetim araçları (doğru yol)

Bir blog içeriği stratejisi bir araya getirmek (ve buna bağlı kalmak) ilk başta biraz göz korkutucu olabilir.

Neyse ki, düzenli kalmanıza, motive olmanıza ve yolda kalmanıza yardımcı olacak tonlarca muhteşem araç var. İşte favorilerimden birkaçı:

 • Trello (ücretsiz)
 • Google Dokümanlar (ücretsiz) ve Google Takvim (ücretsiz)
 • CoSchedule (ücretli)
 • Havalı (ücretsiz yükseltme ile sınırlı)
 • İçerik Geliştirme Uzmanları (içeriğinizi ölçeklendirecek harika blog yazarları bulmak için)

Şahsen, içerik hattımı yönetmek için bir Trello ve Google Dokümanlar kombinasyonu kullanmayı tercih ediyorum. Trello çünkü görsel olarak çekici ve kafamın etrafını sarması kolay – ancak bir Google Sayfası, makalelerimin organik sıralamada yükselmesini sağlamak için yaptığım promosyon çalışmalarının çoğunu izliyorum.

İşte blog içeriğimi yönetmek için kullandığım Trello panosunun görüntüsü:

How to Start a Blog Trello Content Calendar Tool ryrob

Bir yazının (veya hatta sayfa / yazılan güncellemelerin) hangi aşamada olduğunu belirten çeşitli sütunlar olduğunu görebilirsiniz. Fikirlerden seçilene, devam eden, zamanlanmış ve yayınlanmış, Trello’yu çok seviyorum, çünkü hızlı bir anlık görüntü yakaladım İçerik hattımın bir Google Sayfasında derinlemesine beklemek zorunda kalmadan.

Bir makalenin editoryal işlemimde onaylandığına karar verdikten sonra, Editör Takvimi Google Sayfamda yer almasını sağladı:

How to Start a Blog ryrob Editorial Calendar Snapshot Google Doc

Buradan, bu konuyla başa çıkma yaklaşımımın bir tanımını yazmaya, anahtar kelime araştırmamı onaylamaya çalışarak daha ayrıntılı bir şekilde yönetime geçeceğim ve yayınlandıktan sonra bile yazının durumunu güncellemek için zaman harcayacağım yer burası ( yüksek otorite sitelerden yeni geri bağlantılar aldığımda ya da bazı baskıları aldığımda).

7. Blogunuzdaki düzenli yayıncılık programına uyun

How to Start a Blog and Make Money Blogging Ultimate Guide Ryan Robinson computer clock

Okuyucuların sürekli blogunuza geri dönmesini istiyorsanız, onlara bir neden vermeniz gerekir.

Tutarlılık, başarılı bir blog başlatmanın en az kutsanmış ama en önemli yönlerinden biridir (ve bir blogu nasıl başlatacağınızı öğrenmeye karar vermenizin nedenlerinden biri olduğunu hayal ediyorum). Dahası, araştırmalar bu iddiayı destekliyor.

Tutarlılığın anahtar olmasının birkaç nedeni var. Tutarlı bir şekilde yazmak:

 • Okuyucularınızla beklentilerinizi belirler: İnsanlar ne zaman geri döneceklerini ve blogunuzu kontrol edebileceklerini bilir ve yeni içerik için düzenli olarak kontrol eder.
 • Beklentilerinizi kendiniz belirleyin: Birkaç gün kaçırırsanız, düzenli olarak yayın yapma alışkanlığından çıkmak kolay olabilir. Ancak, bir takvime karar verirseniz ve karar verirseniz, ne zaman yayınlamanız gerektiğini bilirsiniz. Hepimiz hayatımızda birkaç son tarih ile daha iyi yaparız.

Yalnızca bu değil, aynı zamanda yayınlamak, okuyucularınızla ne tür içeriklerin çalıştığını test etmenize ve anlamanıza yardımcı olur. Chasing Foxes’lu Grace Moser görüşmesi sırasında benimle paylaştığı için, gerçek çekişe geçmeden önce birkaç ay boyunca haftada 4-6 içerik yayınlayarak bloglarını milyonlarca aylık okuyucuya ulaştırdılar:

“Yayınlarınızın çoğunluğu viral olmasa bile, ne kadar fazla yayınlarsanız, yolunuzda çok fazla trafik gönderme olasılığı da o kadar artar.”

Şimdi, bir bloga ilk başladığınızda ve titiz bir yayın programı ayarlamak istediğinizde yürüyebileceğiniz iyi bir çizgi var.

Tonlarca fikir ve hevesiniz olabilir, ancak aşırı bağlılık her ikisini de öldürmenin en kolay yoludur. Bunun yerine, yayınlamak istediğiniz minimum tutarı taahhüt etmelisiniz (haftada bir veya iki kez) ve buna dini olarak bağlı kalmaya çalışın.

Yazar ve blog yazarı James Clear’ın podcast’imdeki bir röportajında, “Kapsamı feda et, takvimi değil.” Dediği gibi, her hafta 1000 kelimelik bir yazı yazamıyorsanız, bunun yerine 500 kelimelik bir yazı yazın. Sadece tutarlı olduğundan emin ol.

Mükemmeliyetçilik, bu gibi projelere gelince ölümcül bir katildir. Bu yüzden unutmayın, yapılan mükemmelden daha iyidir.

Bu, net bir içerik takvimine sahip olmanın çok önemli olduğu yerdir. Yazmak istediğiniz tüm gönderilerin haritasını çıkarmak için her ay birkaç saat harcayabiliyorsanız, ne üzerinde çalışmanız gerektiğini ve ne zaman olacağını her zaman bilirsiniz. Bu, ücretsiz blog kursumdaki gibi basit bir Google Dokümanında veya fikirden yazıma, yayınlanmaya ve tanıtılmaya kadar tüm süreç boyunca gönderileri izlemenizi sağlayan Trello gibi bir araç kullanarak olabilir.

Tıpkı çalıştığınız veya para yatırım yaptığınız gibi, blogunuza zaman harcamakla daha tutarlı olursanız, kazancınız o kadar büyük olur.

Ah, ve yan not – blogunuza uygun miktarda trafik oluşturmaya başladığınızda, barındırma planınızı daha fazla özelliğe sahip Kinsta gibi yönetilen bir WordPress barındırma sağlayıcısına taşımak akıllıca ve uzun vadeli bir karar olacaktır. (şu anda kullandığım şey şu ki, yüz binlerce aylık okurdayım), özellikle WordPress blogunuzu hızlandırmanız gerektiğinde.

8. Blog yayınlarınızın öne çıkmasını sağlamak için ücretsiz fotoğraflar ve tasarımlar kullanın

How to Start a Blog and Make Money Blogging Ultimate Guide Ryan Robinson design

Yeni blog yayınlarınızda yayınlanmaya başlamadan önce yapmanız gereken son bir adım var.

Araştırmalar, resimler içeren blog yazılarının, sahip olmadıklarından% 94 daha fazla göründüğünü gösteriyor. Sosyal medyada paylaşılan yayınlar söz konusu olduğunda, fotoğrafları olan tweet’lerde% 150 daha fazla tweet atılırken, Facebook görüntüleri ise% 2.3 kat daha fazla ilgi çekiyor.

Basitçe birkaç görsel öğe eklemek, görünümlerin sayısını neredeyse iki katına çıkarabilir ve bir gönderinin aldığı payları önemli ölçüde genişletebilir.

Aslında, yüksek kaliteli görüntüler dahil olmak üzere eski ünlü şef ve Gaby Whats’ın kurucusunun kurduğu ana şeylerden biriydi. Gaby Dalkin, blogunu popülaritesinde patlattığını söyledi:

“Yemek fotoğrafçısı ve yemek stilisti olan en iyi arkadaşlarımdan ikisini kiralayana kadar blogumun gerçekten işe yaradığı bir şey değildi. Çünkü insanlar gözleriyle yemek yiyorlar. Yapmayı sevdiğim şeye odaklanmamı sağladı, bu da tarifler geliştiriyor ve okuyucularla etkileşime giriyor. ”

How to Start a Food Blog with Gaby Dalkin

Şimdi, yeni blogunuzda çalışmak için profesyonel bir fotoğrafçı işe alacağınızı düşünmek oldukça gerçekçi değil.

Ve bu tamamen iyi (ipucu: Ben de istemiyorum)! Hiç düşünmese de, mesajlarınızı geliştirmek için kullanabileceğiniz bazı inanılmaz ücretsiz blog fotoğraf ve tasarım kaynakları var. Konuya bağlı olarak, içeriğiniz boyunca ürün ekran görüntülerini bile kullanabilirsiniz; örneğin, küçük işletmeler için en iyi CRM’ler hakkındaki en son makalemi alın.

Ücretsiz blog fotoğraf kaynakları

Bazı tasarım öğelerini blog gönderilerinize eklemenin en kolay yollarından biri resimlerdir.

“Stok fotoğrafçılık” ifadesi sizi sahte bir ofisteki garip insanların sevimsiz fotoğraflarını düşüncesine soksa da … son yıllarda, tamamen inanılmaz bir fotoğrafçılık sunan çok sayıda kaliteli site ortaya çıktı. blogunuz için ücretsiz kullanabilirsiniz.

İşte kişisel favorilerimden birkaçı:

1. Unsplash

How to Start a Blog with Ryan Robinson Stock Photo Site Unsplash

Unplash muhtemelen blogunuz için tamamen ücretsiz, kullanıcı tarafından yüklenen fotoğrafların en iyi çevrimiçi kaynağıdır. Unsplash’a yerleştiren her fotoğraf, yüksek kalitede olduğundan emin olmak için ekipleri tarafından küratörlüğünü yapar;

Unsplash lisansı altında, fotoğrafçıyı atfetmeniz bile gerekmez (ancak bunu yapmanızı öneriyorlar!) Ücretsiz blog fotoğrafçılığı için en kolay seçenek.

2. Death to Stock

How to Start a Blog with Ryan Robinson Stock Photo Site Death to Stock

Daha özel bir şey arıyorsanız ve biraz para harcamak istiyorsanız, Death To Stock size her hafta blogunuzda kullanabileceğiniz küratörlüğünde ücretsiz bir resim koleksiyonu gönderir. Veya, 12 $ / ay karşılığında, Premium sitelerinde bulunan 2.000’den fazla profesyonel fotoğrafa erişebilirsiniz.

3. Pixabay

How to Start a Blog with Ryan Robinson Stock Photo Site Pixabay

Kaliteden fazla miktarın peşindeyseniz, × ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 1,4 milyon fotoğraf, video, resim ve vektör grafikleri koleksiyonuna sahiptir. Bunların birçoğu diğer ücretsiz stok fotoğraf sitelerinden geliyor ve kalitesi bahsettiğim diğer ikisi kadar küratör değil, ancak biraz zaman kaydırma yapmak istiyorsanız, hala iyi bir seçenek.

Bahsetmeye değer diğer harika ücretsiz blog fotoğraf kaynakları

 • Wikimedia Commons: Tarih boyunca kamuya açık ve kullanımı ücretsiz olan 21 milyondan fazla fotoğraf ve resim.
 • Yeni Eski Stok: Genel arşivlerden vintage fotoğraflar. Nişenize ve tasarım tarzınıza bağlı olarak birçok seçenek.
 • Pix of Life: Kanada’nın Montreal kentindeki bir reklam ajansı tarafından bağışlanmış müthiş ücretsiz fotoğraflar.
 • Ücretsiz blog tasarım kaynakları

Stok fotoğrafların yanı sıra, yazılarınızın tasarımını artırabilecek çok sayıda harika tasarım kaynağı var. Ve onları kullanmak için derin bir Photoshop anlayışına veya vücudunuzda yaratıcı bir kemiğe ihtiyacınız yok. İşte favorilerimden birkaçı:

1. Sosyal medya görüntüleri ve alıntılar için Canva

How to Start a Blog with Design Tool Canva

Canva, 2012’den bu yana olan inanılmaz bir ücretsiz tasarım aracıdır. Blogunuz için ihtiyaç duyacağınız herhangi bir tasarım öğesi için, sürükle ve bırak şablonlarını, blogunuz için sosyal medya yayınlarından Pinterest, Twitter ve Facebook’tan özel tekliflere kadar.

Temel kullanım ücretsizdir ve bir dizi tasarım kaynağına, logoya ve fotoğrafa erişebilirsiniz.

2. İnfografikler ve sunumlar için visme

How to Start a Blog with Design Tool Visme

Canva gibi, Visme de blogunuz için özel tasarımlar yapmanıza izin veren ücretsiz bir çevrimiçi araçtır. Hızlı bir şekilde kaydolduktan sonra blog grafikleri, infographics, sosyal paylaşımlar ve daha fazlası için yüzlerce şablon arasından seçim yapabilirsiniz.

3. Tasarım ikonları için noun project

How to Start a Blog with Design Tool Noun Project

Eğer tasarım pirzolanız varsa ve kendiniz de biraz iş yapmak istiyorsanız, İsim Projesi için ikonlar için daha iyi bir yer yoktur. 1 milyondan fazla lisanssız simge ile blog simgeleri için harika bir kaynaktır.

Blogunuza sağdan başlamak için diğer harika tasarım kaynakları:

 • Subtle Patterns: Serbest piyasadaki TopTal tarafından yapılan temel blog arka planları ve desenler.
 • PicMonkey: Kişisel fotoğrafları düzenlemek için eğlenceli bir akıllı telefon uygulaması olan çevrimiçi bir fotoğraf editörü
 • Pixlr: Daha gelişmiş çevrimiçi fotoğraf düzenleme (Photoshop gibi araçlarla rahat insanlar için)

2020’de Blog Nasıl Açılır: Yeni Blogcular İçin Son Tekrarlar

Tüm bunların kaynaştığı şey heyecanlanmak ve yeni blogunuzla etkileşim kurmak.

İnsanların yazdıklarınızı okumasını istiyorsanız, onlara bir sebep vermeniz gerekir.

Heyecan verici içerikler yazın, alandaki insanlarla bağlantı kurun ve üzerinde çalıştığınızı heyecanla paylaşın.

Trafik, para kazanma ve diğer her şey izleyecektir.

Vay. Biliyorum.

Burada çok şey yaşadık.

Bir blog başlatmayı öğrenmek için bu kılavuzu yazdım çünkü bir blog başlatmak hayatımda verdiğim en güçlendirici ve yaşamı değiştiren kararlardan biriydi.

Ve umarım şimdi dışarı çıkacak kadar kendinden emin hissediyorsundur, kendi blogunuza başlayabilirsiniz.

Özetlemek için. Bir bloga nasıl başlanacağını öğrenmek istediğinizde, yapmanız gerekenler:
 • Blogunuzun adını seçin
 • Blogunuzu çevrimiçi yapın (web barındırma)
 • Blogunuzu ücretsiz bir WordPress temasıyla tasarlayın
 • İlk blog yazını yaz
 • Blogunuzu tanıtın ve para kazanın
 • Başarılı bir uzun vadeli içerik stratejisi geliştirmek
 • Blogunuzdaki düzenli bir yayınlama planına uyun
 • Blog yayınlarınızın öne çıkmasını sağlamak için ücretsiz fotoğraflar ve tasarımlar kullanınBu kadar!
 • Infographic: Bu yıl bir blog nasıl açılır
 • Sizler için daha görsel öğrenenler için, bu infografik’i bir bloga nasıl başlayacağımı ve blogunuzdan hem trafik hem de gelir elde etmeye başlamak için kişisel sürecimi bozuyorum.
 • Keyfini çıkarın!
 • Bu Infographic’i de blogunuzda paylaşmak ister misiniz?

 • Blog SSS Nasıl Başlatılır (Sıkça Sorulan Sorular) İnsanlar Ayrıca Soruyor
 • Her gün bir blog yazmayı ilk kez öğrenen okuyuculardan (sizin gibi) onlarca soru alıyorum. İşte bir blog nasıl başlatılacağını öğrenirken insanların sordukları en yeni başlayan bloglama sorularına verdiğim cevaplar.

 

 • Blog nedir?
  Blog, sık sık okurları çekmek ve bir topluluk oluşturmak ya da bir işletme geliştirmek amacıyla, genellikle gayrı resmi veya sohbet tarzında yazılmış, yeni içeriğin sıklıkla yayınlandığı, düzenli olarak güncellenen bir web sitesidir. Daha fazla bilgi için kılavuzumun tamamına göz atın: Blog nedir? Bir Blog Bir Web Sitesinden Ne Kadar Farklıdır.

 

 • 2020’de ücretsiz olarak bir blog açmak?
  Bir bloga nasıl başlayacağınızı öğreniyorsanız, kendi blogunuzu oluşturmanın ve barındırmanın maliyeti konusunda endişeli olabilirsiniz. Neyse ki, bugün bu pek bir sorun değil. Bugün bloglamaya başlamanın birçok yolu vardır (yarım saat veya daha kısa bir sürede) tamamen ücretsizdir.
  Medium, Tumblr ve Blogger gibi ücretsiz blog platformları işleri test etmek için harika kaynaklar. Ve bu seçenekler harika … eğer blogunuz bir hobi ise.
  Bununla birlikte, blogunuzdan bir işletme kurmak veya para bloglama yapmak istiyorsanız, bu adım adım öğreticinin kapsadığı Bluehost gibi ücretli (yine de çok uygun) seçeneklerden bazılarını şiddetle tavsiye ediyorum. Başlamak için ücretsiz veya ücretli bir barındırma sağlayıcısı kullanıp kullanmama konusunda kararsızsanız … işte bu nedenle (uygun fiyatlı) ücretli bir barındırma sağlayıcısı düşünmelisiniz:
 • Ücretsiz olarak giderken, blogunuzun nasıl göründüğünü ve davrandığını kontrol edemezsiniz.
 • Çoğu ücretsiz hizmet para kazanma konusunda sınırlıdır.
 • Sonunda daha iyi bir hizmete geçmek ya da yükseltmek sonunda bir zorluktur.
 • Bir şeyler ters giderse destek eksikliği olur.
 • Ücretsiz blog barındırma hizmetleri bir gecede kaybolabilir.
  Bunların hepsi, başlamadan önce planınızı ve blogunuzdan ne istediğinizi düşünmeniz gerektiğini söylemektir. Bir bloga ücretsiz olarak nasıl başlayacağınızı öğrenmek oldukça iyi (ve kolay) olsa da, bazen kendinize yapılan küçük bir yatırım çok daha kazançlı bir geleceği asmak için çok uzun bir yol kat edebilir.

 

 • Ücretsiz Blog Açmak?
  Blogunuzu ücretsiz başlatmak istiyorsanız, şansınız yaver gidiyor! Bugün bloglamaya başlamanın birçok yolu vardır (yarım saat veya daha kısa bir sürede) tamamen ücretsizdir. Medium, Tumblr ve Blogger gibi ücretsiz blog platformları, bir blogu ücretsiz olarak başlatmak ve yazma becerilerinizi geliştirmek için pratik yapmaya başlamak için harika yerlerdir; özellikle blogunuz hobi olmaksa. Sadece bu sitelerden birine gidin, ücretsiz bir hesap oluşturun ve birkaç dakika içinde blog yazacaksınız.
  Ancak uzun vadede, blog oluşturma hedefiniz bloglamadan bir gelir elde etmek veya sonunda blogunuza bir işletme kurmak, kişisel favorim, Bluehost veya alternatifler gibi uygun fiyatlı barındırma platformlarından biriyle bir blog başlatmayı seçtiyseniz Dreamhost veya HostGator gibi kişiselleştirme, kendi özel alan adınız (yourblog.com gibi) ve blogunuzda gelecek aylar ve yıllar boyunca karşılaşacağınız teknik zorluklarla ilgili yardım ve destek konusunda ellerin garantisini sunacaksınız. .
  Açıklama: Lütfen, Bluehost indirim linkimi kullanarak hosting satın aldığınızda, beni telafi ettiklerini ve bu da blogunuzu ücretsiz olarak başlatabilmeniz için bu nihai rehberi yapmama yardımcı olacağını unutmayın. Benim de Bluehost hosting kullandığımı ve şahsen kullanmadığım ve savunuculuğum bir ürünü, aracı veya hizmeti asla tavsiye etmeyeceğimi biliyorum.

 

 • 2020’de bir blog başlatmanın maliyeti nedir?
  Hedeflerinize ve başlatmak istediğiniz blog türüne bağlı olarak, bir blogu 2020’de başlatmak ve yalnızca para harcamak için para harcıyorsanız ve bunların hepsini yapıyorsanız, ilk harcama yılınızı karşılamak yaklaşık 34.50 – 65.40 $ (minimum) tutarındadır. Organik içerikli tanıtım çalışmalarından faydalanmak ve çok sıkı bir bütçeye uymak kendi içerik yazınız.
  Blog başlatmanın ne kadar pahalı olacağı konusunda denkleminize bir bilgisayar, telefon veya başka bir donanım almayı düşünmeniz gerekiyorsa, o zaman bilgisayar markasına bağlı olarak bir kereye mahsus alımlarda 200 ila $ 2,600 arasında bir yer ekleyebilir ( Windows vs Apple) ve özellikleri (MacBook vs MacBook Pro) size karar veriyor. Ayrıca, bir blogcu başlatmanın ne kadar masraflı olacağı konusunda, olmak istediğiniz blogcunun türüne bağlı olarak dikkate alınacak daha fazla değişken var:
  Hobi Blogcuları (yalnızca eğlence için veya yaratıcı bir çıkış olarak blog oluşturma)
  Side Hustle Blogcular (işinizi yavaş yavaş yapmak için işinizin yanında blog oluşturma)
  Tam Zamanlı Blogcular (tam zamanlı bir işletme olarak bloglama)
  Yeni başlıyorsanız ve yeni blogunuzu sıkı bir bütçede tutmak istiyorsanız, daha fazla prime yükseltmek mantıklı olduğunda, zaten bir blog yayınlayan birine kıyasla biraz daha düşük gelir getiren birisine kıyasla farklı bir maliyet eşiğine sahip olacaksınız. En iyi web hosting, daha iyi eklentiler, temalar veya daha sağlam e-posta pazarlama araçları gibi harcamalar.
  Hobi Bloguna Başlamak Ne Kadar Maliyet: $ 34.50

How Much Does it Cost to Start a Blog This Year? Infographic Answer

 • Daha derinlemesine bir analiz yapmak istiyorsanız, blog bütçenizi oluşturma ve blogunuzu büyütürken hangi maliyetlerden kaynaklanacağınıza karar verme kılavuzumu okuyun.

 

 • Blogculara ödeme yapılır mı?
 • Evet, çoğu blogcu bir şekilde ödeme alır. Blogculara çeşitli farklı para kazanma yolları üzerinden ödeme yapılır. Blogging’den ödeme almanın en iyi yollarından bazıları arasında bağlı kuruluş tanıtımları, görüntülü reklamcılık, sponsorlu içerik, serbest meslek fırsatları, kendi fiziksel veya dijital ürünlerinizin satışı ve bu kılavuzda (yukarıda) söz konusu olduğunda konuştuğum diğer birçok yöntem sayılabilir. para bloglama yapmak için.
  Bazı blogcular, faaliyet gösterdikleri yere bağlı olarak, sponsorlarından ücretsiz seyahatler, ücretsiz ürünler, ticaret veya parasal olmayan diğer tazminat biçimleri şeklinde ödeme almayı seçeceklerdir.

 

 • Blogculara nasıl ödeme yapılır?
  Bir blogcu olmak ve aslında bunun parasını almak iki farklı şey. Bir blog başlatmak ve birkaç aylık çalışma süresi içinde uygulayabileceğiniz çeşitli para kazanma yöntemlerinden ödeme almaya başlamayı çok gerçekçi bir hedef olsa da, gerçek şu ki çoğu blogcu hayatını değiştirecek bir gelir elde etmiyor bloglarından.
  Bir blogcu olmak için yapmanız gereken tek şey, ilk blog postanızı ücretsiz bir blog platformunda veya kendi barındırma blogunuzda (önerdiğim) yayınlamaktır. Boom. Bu kadar. Blog dünyasına hoş geldiniz. Şimdi aslında blogunuzdan ödeme almanız söz konusu olduğunda, bir çok seçenek var.
  Görüntülü reklam ağlarına katılmadan, okurlarınıza ulaşmak isteyen şirketlerden sponsorlu yayınlara, bağlı kuruluş tanıtımlarına, serbest çalışanlara veya konserlere danışmanlık yapmak, çevrimiçi kurslar öğretmek, fiziksel ürünler satmak, yazılım araçları oluşturmak ve daha pek çok şeye, para ödemenin birçok yolu vardır. Blog’dan Blogunuzu para kazanmak için en sevdiğim 8 yolu bu kılavuzda bulabilirsiniz.

 

 • Blogcular ne kadar kazanıyor?
  Blogcuların elde ettiği gelir miktarı büyük ölçüde değişebilir. Blogcuların çoğunluğu çok az kazanıyor olsa da (yılda 1000 dolardan daha az düşünün), özellikle de bloglamanın ilk günlerinde – web sitenizin trafiği büyüdükçe, blogunuzu para kazanma ve bundan çok daha fazla kazanmaya başlamak için daha birçok fırsatınız olacak. . Bugün, blogumdan ayda 20.000 ila 60.000 $ ‘a kadar para kazanıyorum – bu da benim için ekstra bir tasarruf yastığı sağlıyor.
  Son birkaç yılda toplamda, blogcu olarak yılda 150.000 ila 500.000 dolar arasında kazandım (yarı zamanlı). Blog oluşturma gelirim, yayınladığım sponsorluk sayısına, trafik ve satış geliri sağlamaya kadar belirli yayınların ne kadar iyi çalıştığını, ücretli çevrimiçi kurslarıma katılan öğrenci sayısını, kaç serbest müşteriyi kabul ettiğime bağlı olarak biraz değişebilir ve diğer birkaç değişken.
  Blogcuların çoğu her yıl bloglarından bu kadar para kazanmayacak olsa da, benden çok, hatta her ay birkaç yüz binlerce dolara varan pek çok blogcu var. Ayrıca, bir blogu sıfırdan başlatmanın ve bundan birkaç ay içinde para kazanmaya başlamanın mümkün olduğunun kanıtıyım. Kârlı bir blog oluşturmak, kazanma alışkanlıkları oluşturmak, okuyucunuzu kasıtlı olarak oluşturmak ve bunlarla para kazanmanın kazan-kazan yollarını bulmaktır.

 

 • Yeni başlayan bloglar nasıl para kazanıyor?
  Acemi bloglar, serbest meslek sahibi olmak veya müşterilere danışmak, sektörünüzde tecrübeli olmanız durumunda birebir koçluk yapmak için ücretli konuşmacı olmak için fırsatlar elde etmek gibi çok sayıda okuyucuyu gerektirmeyen çeşitli kaynaklardan para kazanıyor, birebir veya çevrimiçi kurslar öğretmek, fiziksel veya dijital ürünler satmak ve blogunuz için hızlı bir şekilde okuyucu oluşturabiliyorsanız – bu, sponsorlu içerik, bağlı kuruluş tanıtımları, okurlara tavsiyelerde bulunma ve benzeri şeyler yoluyla daha fazla para kazanma fırsatı yaratır. . Bu blog kurslarının birçoğu blogunuzdan para kazanmaya daha da dalmaktadır.

 

 • Blog yazmaktan para kazanmaya başlamak ne kadar zaman alır?
 • Blogunuzdan ilk defa bir şeyler kazanıyorsanız, 1 ay kadar kısa bir sürede blogdan para kazanabilirsiniz. Bununla birlikte, daha önemli bir gelir seviyesine (veya tekrarlanabilir gelir akışlarına) ulaşmaktan bahsediyorsanız, büyümenizi sağlamak için önemli miktarda zaman ayırabiliyorsanız, 3 ila 6 ay çok daha gerçekçi bir zaman dilimidir. Blog.
  Kesinlikle uzun kuyruklu bir etki var, bloglamaya ne kadar uzun süre sadık kalırsanız (1, 2, 3+ yıl), blogunuzda ne kadar fazla içerik yayınlarsanız, siteniz o kadar fazla yetkiye sahip olur, o kadar fazla okur gelecek ve bu yüzden daha fazla kazanmalısın. Bağlam, altı yıl boyunca bloglamaya başladım, şimdi birkaç ay boyunca blogumdan 50.000 $ / ay kazanıyorum.
  Dahası, blogunuzdan para kazanma zamanı, yazdığınız konular, bir yerde var olan bir kitlenin olup olmadığı (veya sıfırdan başlayarak), ne kadar zaman ayırabileceğiniz gibi birçok farklı faktöre bağlı olarak değişir Daha fazla sayıda blogcu, marka ya da web sitesiyle ilişki kurmanız durumunda ilerlemenizi hızlandırmanıza yardımcı olabilecek daha fazla sayıda blogcu, marka ya da web sitesiyle ilişkiniz varsa, konukunuzu yayınlamanıza izin vererek ilerlemenizi hızlandırabilir; ) çünkü bazıları diğerlerinden çok daha kolay / daha hızlı, para kazanma stratejinizi ve diğer birçok değişkeni ne kadar iyi uygulayabildiğiniz için.

 

 • Kişisel bir blog nasıl açılır?
 • Kişisel bir blog açmanın ilk adımı, hobi olarak blog yazıyorsanız veya kişisel bir blog başlatmak istiyorsanız, Orta, Tumblr ve Blogger gibi ücretsiz bir blog platformu kullanmak isteyip istemediğinizi seçmektir. nihayetinde, kişisel barındırılan blogumun nasıl işletildiğini Bluehost gibi bir şirketten kendi başına barındırılan bir WordPress kurulumunu ve ayda 3.00 $ ‘dan daha düşük bir fiyata ultra düşük maliyetli barındırma kullanarak blogunuzdan gelir elde etme hedefiniz.
  Şahsen, kendi barındırdığınız bir WordPress blogunun rotasına gitmenizi öneririm, çünkü kendi alan adınıza sahip olabilir, blogunuzun tasarım ve markalaşması hakkında her şeyi kontrol edebilir ve sizden para kazanma konusunda daha fazla esnekliğe sahip olacaksınız. blog (ki burada bu kılavuzda uzunca ele aldım).

 

 • Yeni başlayanlar için bir blog nasıl açılır?
  Yeni başlayanlar için bir blog açmak kolaydır, bu kılavuzda buradaki 10 basit (hızlı) adımda ikiye ayırıyoruz ve 10 dakikadan daha kısa bir süre içinde blogunuzu İnternet’te bile başlatabilmeniz ve İnternet’te yayınlayabilmeniz gerekir. toplam acemi. Burada rehberin en başından başlayın.

 

 • Kişisel bir blogu ücretsiz olarak nasıl açabilirim?
  Blogunuz bir hobi olarak ya da sadece eğlence için tasarlanmışsa, yazma pratiği yapmak için harika yerler olan Orta, Tumblr ve Blogger dahil olmak üzere çeşitli platformlarda ücretsiz olarak kişisel bir blog oluşturabilirsiniz.
  Şimdi, diğer yandan blogunuzdan para kazanmak istiyorsanız, Bluehost gibi bir şirketten oldukça uygun bir barındırma (3.00 $ / ay gibi) barındıran kendi kendine barındırılan WordPress destekli bir blog ile devam etmek isteyeceksiniz. . Niye ya? Yukarıda bahsettiğim sitelerden biriyle kesinlikle ücretsiz bir kişisel blog oluşturabilirsiniz, ancak seçeneklerinizde çok sınırlı kalacaksınız. Seçtiğiniz ücretsiz blog platformundan öne çıkan markalaşma ile sıkışıp kalacaksınız, kendi alan adınızı (yourblog.com gibi) sahip olma fırsatını ve sizden para kazanmak için daha pasif para kazanma kanallarının çoğunu kaçırmayacaksınız blog ücretsiz platformlarda bir şekilde sınırlı olabilir.
  Bu kılavuzda özetlediğim adımları kullanarak bir blog başlattığınızda, web sitenize sahip olacaksınız ve bununla verdiğiniz her karar üzerinde sınırsız kontrole sahip olacaksınız. Bu yüzden amacınız bir işletme kurmak ve para bloglama yapmaksa, tek akıllı seçeneğiniz kendiniz tarafından barındırılan bir WordPress destekli blog (buradaki benimki gibi) ve Bluehost gibi güvenilir bir şirketten uygun fiyatlı bir barındırma yapmak.

 

 • Nasıl ücretsiz bir blog açıp para kazanıyorsunuz?
  Ücretsiz bir blog başlatmanın ve para kazanmanın en iyi yolu, Medium, Tumblr veya Blogger gibi basit bir ücretsiz blog platformu seçip kendiniz için hızlı bir profil oluşturmaktır. Sektörünüzdeki bir uzman olarak kendiniz için bir ün oluşturarak ücretsiz blogunuzdan nispeten hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz.
  Düzenli olarak yazmayı, nişlerinizde başkalarıyla iletişim kurmayı, ilişkiler kurmak için ağ oluşturmayı ve kendinizi işe alım danışmanı, ücretli etkinlik konuşmacısı olarak konumlandırmayı, ücretsiz blogunuzu bir kitap anlaşmasına dahil etmeyi veya yeni ününüzü koç olmak için kullanmayı taahhüt, Sizden öğrenmek isteyen başkalarına öğretmen veya danışman.

 

 • Blog açmak 2020’de hala geçerli mi?
  Oh evet. Blog, 2020’de hiç olmadığı kadar alakalı. Bugün blogum beni 20.000 – 60.000 $ / ay arasında gelirinde kazanıyor. Bana sorarsanız, bu oldukça lanet olası ve milyonlarca diğer blogcu ilk önce bir blog açmanın ve izleyicilerinden nasıl para kazanacaklarını öğrenmenin arkasındaki işletmeleri oluşturuyor.
  Bir gün tam zamanlı işinizin yanında bir blog oluşturmayı öğreniyor olsanız da – bir gün karlı bir işe dönüşmeyi ümit ederek – veya aklınızda başka bir hedefiniz varsa, bloglama mutlak en iyilerden biridir izleyici oluşturmanın yolları.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.