Yüksek Dönüşümlü E-mail Pazarlama Oluşturmak

Yaptığınız işletme türü veya bulunduğunuz sektörden bağımsız olarak tutarlı satışlara ihtiyacınız vardır. Sizden yalnızca bir kez satın almayan, ancak daha fazlası için geri gelmeye devam eden müşterilere ihtiyacınız var. Kısacası, bu değerli sayılara yanınızda ihtiyacınız var.

Ancak, özellikle büyük hedefleriniz varsa, daha fazla ürün veya hizmet satmak karmaşıklaşabilir. Bir işletme sahibi olarak, birçok alanda çok fazla kontrole sahipsiniz. Öngörülemeyen ve size zor zaman verebilecek müşteriler söz konusu olduğunda.

İşletmenizin kontrolünü ele geçirmenin tek yolu tüketicileri etkilemektir. Bunu yapmanın en etkili yollarından biri de güçlü bir e-posta hunisi oluşturmaktır. Böyle bir huni ile, sadece daha fazla potansiyel müşteri elde etmekle kalmaz, aynı zamanda mevcut müşterileri memnun ederken bu potansiyel müşterileri satışa dönüştürürsünüz.

email funnel

Bir E-posta Dönüşüm Hunisi ile Ne Demek İstiyoruz?

Birçok işletme için, e-posta hunisi terimi yeni değildir. Ya bir şekilde uyguladılar ya da kendilerinden geçtiler. Bazıları da buna…

 • Otomatik Yanıtlayıcı serisi
 • Takip e-postası sırası
 • Kurşun besleme hunisi
 • Otomatik takip

Birçok isim, aynı amaç. Bir e-posta hunisi, potansiyel müşterilerinizin en çok istenen eyleme geçmesine yardımcı olan otomatik bir e-posta mesajı zincirinden başka bir şey değildir.

Her e-posta hunisinin aynı amacı vardır: olası satışları dönüşüm hunisinin üstünden sonuna kadar kolayca taşıyabilmeleri için mümkün olan en iyi şekilde büyütmek. Fikir, dönüşüm hunisinin her aşamasında onlara satın alma düğmesine basmadan ayrılmamaları için yeterli değer vermektir.

email nurturing

E-posta Hunisi Oluşturmanın 3 Gerçek Avantajı

Çoğu insan bu konuda yeterince bilgi sahibi olmadan bir ürün veya hizmet satın almaz. Bir e-posta hunisi oluşturmak, potansiyel müşterilerinizin teklifinizi ve şirketinizi tanımasına yardımcı olur – bu da uzun vadede satışları artırabilir. Onları, abonelerinizin listesinin gerçek alıcılara göre incelendiği bir yolculuğa çıkarır.

Bir e-posta hunisi oluşturmanın bazı belirgin faydaları.

 1. Yeni Potansiyel Müşteriler Alın
  Yeni bir müşteri elde etmek, mevcut bir müşteriye satış yapmaktan 10 kat daha zordur. Yerinde bir e-posta dönüşüm huniniz olduğunda, sürekli olarak ve otomatik olarak gün içinde ve gün içinde satabileceğiniz yeni potansiyel müşteriler oluşturacaksınız.

   

 2. Beklentileri Alıcıya Dönüştür
  Bir e-posta hunisine sahip olmanın en iyi yanı, sizin için otomatik pilotta satılmasıdır. Bu, potansiyel müşterileri müşteriye dönüştürmenize yardımcı olan, günün her saati sizin için çalışan çok yetenekli bir satıcıya sahip olmak gibidir. Ve tüm bunlar invaziv olmayan bir şekilde yapılır.

   

 3. Müşterileri Hayranlara Dönüştürün
  Müşterilerinize sürekli olarak hizmet verdiğinizde, satın alma işleminden sonra bile, ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgili kelimeleri yaymaktan çekinmeyen çılgın hayranlara dönüşürler. Bir e-posta hunisi, müşterilerinizi memnun etmenizi ve onları marka savunucuları haline getirmenizi sağlar. Bu da uzun vadede daha fazla iş almanıza yardımcı olur.

Bir E-posta Pazarlama Hunisi Gerçekten Nasıl Çalışır?

Başarılı e-posta pazarlaması, alakalı olmakla ilgilidir. Yaklaşımınızda ne kadar alakalı olursanız, aboneleriniz o kadar iyi yanıt verecektir. Bir e-posta hunisi oluşturmak, her aşama için alakalı içerik oluşturmanıza ve paylaşmanıza olanak tanır.

Bu, kitlenize daha rafine bir kullanıcı deneyimi sunmanıza izin vermez. Ancak, alıcı yolculuğunun sonuna ulaşmalarını sağlayan değer sunmanıza da olanak tanır.

Uygun bir e-posta hunisi, her biri başarı için önemli olan 5 aşamadan oluşur.

email marketing funnel

Aşama # 1: Farkındalık

Markanız hakkında artan farkındalık, her şeyin başladığı yerdir. Çünkü insanlar markanızı ve şirketinizin ilkelerini bilmedikçe ve sürece, bir sonraki aşamaya geçmekte rahat olmayacaklardır. Bu, e-posta dönüşüm huninizin üst kısmı olduğundan, ürününüz hakkında fazla konuşmaktan kaçınmalısınız. Onları harekete geçmeye zorlamak yerine, sadece bunalırlar.

Çoğu zaman, bu aşama endüstrinizle ilgili beklentilerinizi eğitmek ve şimdi kullanabilecekleri gerçek, eyleme geçirilebilir değer sağlamak için mükemmeldir. Soğuk e-postalar gönderiyor olsanız bile değer yaratmayı göz ardı edemezsiniz.

Fikir, uzmanlığınızı sergilemek ve böylece şirketinizi sektörünüzde bir düşünce lideri olarak ortaya çıkarmaktır. Bu da potansiyel müşterilerinizle güçlü bir ilişki kurmanıza yardımcı olur.

awareness

Amacınız, markanıza ilişkin farkındalığı yaymak ve onlara güvenmeleri için bir neden sunmak olmalıdır. “Farkındalık” e-postalarınız ne kadar etkili olursa, dönüşüm hunisinin bir sonraki adımına geçme olasılıkları o kadar artar.

Aşama # 2: Düşünme

Farkındalık odaklı e-postaları cazip hale getirerek hedef kitlenizin dikkatini çekmeyi başardığınızda, onlara sizinle iş yapmayı düşünmelerini sağlayan içerik gönderme zamanı gelmiştir.

Değerli farkındalık içeriği oluşturmada iyi bir iş çıkardıysanız, potansiyel müşterilerinizi daha fazla ilgilendirmeli veya sunduğunuz ürün veya hizmetlerle ilgilenmelidir.

Değerlendirme aşaması, genellikle ürününüz / hizmetinizle ilgili daha fazla bilgi istedikleri yerdir. Şimdi içeriğinizle ilgili daha ayrıntılı bilgi edinme ve potansiyel müşterilerinize ne öğrenmek istediklerini verme zamanı.

consideration

Teklifinizi daha iyi anlamalarına yardımcı olmak için aşağıdaki içerik türlerini onlarla paylaşabilirsiniz:

 • Blog gönderileri
 • Durum çalışmaları
 • Sıkça Sorulan Sorular
 • Beyaz kağıtlar
 • Web Seminerleri
 • Eğitim videoları

Bu tür destekleyici materyalleri doğrudan e-postaya eklemeyi seçebilir veya daha ilgi çekici bir öğrenme deneyimi için sitenizi ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

Paylaştığınız ek bilgi ve kaynaklardan en iyi şekilde yararlanmak için aşağıdakilere bakın:

 • Onlara içinde ne olduğunu ve ürününüzün / hizmetinizin onlara gerçekten nasıl fayda sağlayabileceğini gösterin.

   

 • Ürününüzün / hizmetinizin çözdüğü ana acı nokta hakkında konuşmaya odaklanın.

   

 • Onlara ne duymak istediklerini söyleyin, söylemek istediklerinizi değil, fazla satış yapmadan söyleyin.

Aşama # 3: Dönüşüm

Bu adım, e-posta dönüşüm hunisinin ilk etapta olmasının nedenidir. Önceki iki adım sahneyi hazırladı ve potansiyel müşterinin iyi bilgilendirilmesini sağladı.

Potansiyel satışlarınızı satışa dönüştürmek için özelliklerinizi avantajlarla takip etmeniz ve içeriğinizin yeterince ikna edici olduğundan emin olmanız gerekir. Bu aşamada, potansiyel müşterilerinize ürünü satın almaları için bir neden sunmakla kalmaz, aynı zamanda sonsuza kadar sahip olmadıklarını bildirirsiniz.

Onlara gerçek bir aciliyet duygusu yaratarak ödeme yapan bir karar vermeleri gerektiğini söyleyin. İster indirim ister bonus olsun, anlaşmanızı daha cazip hale getirerek harekete geçmek istemelerini sağlayın.

conversion

Potansiyel müşterilerinizin bir satın alma kararına ulaşmasını kolaylaştırarak bir dönüşüm elde etme şansınızı artırabilirsiniz. Yaptığınız birkaç şey:

 • Satın almadan önce karşılaşabilecekleri genel engelleri veya soruları belirleyin. Ve onları içeriğinizden kaldırın.
 • Yalnızca e-postalarınızdaki bağlantılara sadık kalmayın. Çünkü artık harekete geçirici mesaj düğmelerini doğrudan e-posta kopyanıza ekleyebilirsiniz.
 • Sorunsuz bir deneyim sunmak için web sitenizin ve içeriğinin genel görünümünü e-posta içeriğinizle eşleştirin.

Aşama # 4: Sadakat

Satışı kapmak genellikle en zor kısım olarak görülür, bu yüzden en çok aranan dönüşümü aldıktan sonra rahatlama hissine sahip olabilirsiniz. Ancak, müşterilerinizin sizden tekrar alışveriş yapmasını istediğiniz göz önüne alındığında, satışta durmamalısınız.

Satın alma işleminizden en iyi şekilde yararlanmasına yardımcı olarak müşterinizle yeni ilişkinizi geliştirmeye odaklanın. Doğru şirkete yatırım yaptıklarını bilmeleri için bu aşamada onlara destekleyici içerik göndermeye devam edin.

loyalty

Ürününüzü / hizmetinizi kullanma konusunda eksiksiz bir video kursuna basit ipuçları göndermekten hemen sonra, her türlü destekleyici içeriği takip edebilirsiniz. Markanıza sadık olmalarına yardımcı olduğu sürece.

Müşterinizin sizden tekrar alışveriş yapmasını istiyorsunuz. Bu adım tam olarak bunu yapmanıza yardımcı olur.

Ayrıca, alıcının pişmanlığını hissetmek yerine sizinle iş yapma konusunda iyi hissetmelerini istersiniz.

Aşama # 5: Savunuculuk

E-posta abonelerinizin satışa dönüşmesi kesinlikle e-posta kampanyanızın çalıştığı anlamına gelir. Ancak, müşterilerinizin ürün / hizmetinizle ilgili sözleri yaymalarını sağlayabilirseniz, e-posta kampanyanızın gerçekten başarılı olduğunu gösterir. Çünkü müşterinizi ürününüze ve satın aldıktan sonraki deneyime gerçekten katladığınızda, markanız için güçlü bir savunucuğa dönüşme şansları yüksektir.

Sosyal nüfuz veya etki, markanıza daha fazla kek puanı verir ve müşterilerinizin gözünde öne çıkmanızı sağlar. Bu nedenle, memnun müşteriler ürününüz hakkında olumlu yorumlar paylaştıklarında veya bunları arkadaşlarına / meslektaşlarına önerdiklerinde, etkinizin onlar üzerinde çalıştığını gösterir. Ayrıca markanız / ürününüz hakkında güçlü ve olumlu bir görüşe sahiptirler.

advocacy

Müşterilerinizin marka savunucularına dönüşme şansını artırmak için aşağıdakileri yapabilirsiniz:

 1. Sizden tekrar tekrar alışveriş yapmak isteyen düzenli müşterilerinizi takip edin
 2. Müşterilerinize zaman zaman avantajlar veya bonuslar verin
 3. Teşvik yardımı ile diğer ürünlerinizi satın almaları için bir neden verin
 4. Müşteri yorumları isteyin ve geri bildirimleri için onları ödüllendirin
 5. Ücretsiz ama kullanışlı bir bülten aracılığıyla onlara tutarlı değer katın

İşte Gerçek Dünya E-posta Hunisi Örneği

Ruggero Loda, koşu dünyasında kişisel bir marka yaratmayı başaran tanınmış bir koçtur. Bu yüzden, insanların en yetkin koşu ayakkabılarını keşfetmelerine yardımcı olmak için (uygun bir şekilde Koşu Ayakkabıları Guru olarak adlandırılan) bir kaynak başlattığında, topluluk fark etti.

Loda, topluluğuna bağlanmak için e-posta pazarlamasını kullanıyor ve 20.000 aboneden oluşan büyük bir e-posta listesi oluşturmayı başardı. Koşu Ayakkabısı Guru’yu nasıl öfkeli bir başarı haline getirdiğine bakarsanız, gerçek değer vermeye gelir.

Özel e-Kitaplar sunarak ve e-postalardaki bilgilendirici bağlantıları paylaşarak Loda, koşuculara yeni donanımlarını seçmekten ne tür bir beslenme konusunda olmaları gerektiğine kadar her şeyi öğretir.

Bu kaynaklar ücretsiz olsa da, toplum için değerlidir. Bu, abonelerinin ilgi duymasına yardımcı olur ve aynı zamanda bu niş içindeki bir otorite olarak konumunu güçlendirir.

email funnel example

Aslında, topluluğu e-postalarını o kadar çok seviyor ki, e-posta açık oranı neredeyse% 40’tır, bu nadirdir.

Benzer bir şeyi nasıl yapabileceğinizi açıklamak için bir örnek kullanalım. Bir iş danışmanı olduğunuzu ve “Markanızı Büyütmenin 10 Yolu” adlı ücretsiz e-Kitabınızı vermek istediğinizi varsayalım. İlgilenen kullanıcılar almak için kaydolduğunda, tam teşekküllü e-posta dönüşüm huninize eklenirler. Sonunda onlara marka bilinci oluşturma konusunda özel atölyenize bilet satacaksınız.

Dönüşüm hunisi şöyle görünebilir:

1. E-posta:
Amaç: eKitabı verin ve kısaca bir koç olarak kendinizi tanıtın.
İçerik: Giriş / biyografinizi içeren hoş geldiniz notu ile birlikte PDF aracılığıyla teslim edilen e-kitap.

2. E-posta:
Hedef: Marka oluşturma bilinci konusundaki uzmanlığınızı sergileyin.
İçerik: Konuyla ilgili kişisel başarı öykünüzü anlatın.

3. E-posta:
Amaç: Tavsiyenizi takip eden kişilerin benzer bir başarı elde edebileceğini kanıtlayın.
İçerik: Marka oluşturmayla ilgili zorluklardan ve öğrencilerinizin bunları nasıl daha kolay aşabileceğinden bahsedin.

4. E-posta:
Hedef: Sık sorulan soruları yanıtlayın ve satın alma işlemiyle ilgili son dakika engellerini kaldırın.
İçerik: Koçluğunuzdan değerli bir yatırım olduğunu gösteren gerçek dünya öyküleri veya örnekleri hakkında konuşun.

5. E-posta:
Amaç: Yaklaşan özel çalıştayınıza umutları tanıtın.
İçerik: Zamana duyarlı bonus teklifinin yanı sıra, atölyenizin neden sunduğunu, nasıl çalıştığını vb. Açıklayın.

6. E-posta:
Amaç: Satın alma düğmesine basmak için ekstra bir itme ile sizden satın alma şansı verin.
İçerik: Ne kadar zaman kaldığını bildirin ve hemen harekete geçmeleri durumunda onlara daha fazla bonus sunun.

E-posta Dönüşüm Huniniz için Potansiyel Satışları Yakalamanın İki Yolu

Hedeflenen web sitesi trafiği oluşturmak için hem ücretli hem de ücretsiz yöntemler vardır. Ancak, e-posta dönüşüm huninize ziyaretçi ekleme söz konusu olduğunda, iki temel yöntem vardır. Bunların her biri pazarlama hedeflerinize bağlı olarak uygulanabilir.

Yöntem # 1: E-posta Katılım Formu

Ziyaretçileri e-posta olası satışlarına dönüştürmenin en popüler yollarından biri, olası satış yakalama formları olarak da bilinen tercih formlarını kullanmaktır. Genellikle katılım formu aracılığıyla toplanan bilgiler, ziyaretçinin “adını” ve “e-posta adresini” içerir.

email optin form

E-posta kaydolma formlarının en iyi yanı, bunları web sitenizin herhangi bir bölümüne ekleyebilmenizdir. Blog yazılarınızda veya ana sayfanızda olsun, neredeyse her yere sorunsuz bir şekilde sığarlar.

Mevcut modern e-posta pazarlama araçlarını kullanarak, katılım formlarınızın performansını, farklı sürümlerini test ederek ölçebilirsiniz. Ve kaydolma formunuzun hangi öğelerinin en iyi performansı gösterdiğine bakın.

Geçmişte e-posta listenize zaten katılmış olan abonelere özel içerik gönderme fırsatını unutmamak gerekir. Katılım formunuz aracılığıyla e-posta dönüşüm huninize eklenebilir ve sizden daha fazla değer alabilirler. Bu sadece dönüşüm şansını artırmakla kalmaz, aynı zamanda kullanım ömürlerini de uzatır.

Yöntem # 2: Açılış Sayfaları

Düzenli olarak diğer sayfalara sıfır gezinme bağlantısı ve ortada büyük bir kaydolma formu bulunan sayfalarla karşılaşırız. Bunlar, e-posta dönüşüm huninize daha fazla potansiyel müşteri eklemenize yardımcı olmak üzere ayrılmış açılış sayfaları olarak bilinir. Genellikle açılış sayfalarında kayıt düğmesine basmaya ikna eden bir kopya bulunur.

email sign up

Açılış sayfaları harika çalışıyor çünkü insanları harekete geçirmeye odaklanıyorlar. Şimdi, kaydolma formunu gerçekte kaç kişi doldurduğunu onlara sayfada sunduklarınıza bağlıdır. Onlara bir şey sunabilir…

 • Ücretsiz eKitap
 • E-posta kursu
 • Araştırma raporları
 • Printables
 • Çalışma Kitapları

Yüksek dönüşüm sağlayan bir açılış sayfası oluşturmak yalnızca kopyayla ilgili değil aynı zamanda dikkat dağıtıcı unsurları nasıl kaldıracağınız ve doğru harekete geçirici mesajı nasıl kullandığınızla da ilgilidir. Açılış sayfanız için güçlü bir harekete geçirici mesajınız olduğunu görün. Çünkü birden fazla kafa karışıklığı yaratabilir. Fikir, e-posta dönüşüm huninize olabildiğince çok sayıda potansiyel müşteri eklemektir.

İsterseniz, açılış sayfanızın kopyasında ürününüzün sağladığı avantajları ince bir şekilde belirtebilirsiniz. Ancak ürünü doğrudan belirtmediğinizden veya satmadığınızdan emin olun.

Örneğin, web yöneticilerinin daha iyi grafikler tasarlamasına yardımcı olan bir WordPress eklentisi satıyorsanız, bununla bağlantılı bir e-posta kursunuz olabilir. “Daha İyi Grafikler Oluşturma Hakkında 7 Günlük E-posta Kursu” veya benzeri bir şey.

Ücretsiz kursunuz ve ürününüz bu örnekte benzer avantajlar paylaştığından, açılış sayfanızı kopyalama açısından iyileştirebilir ve hedef kitlenizi çekebilirsiniz. Birisi e-posta kursunuza kaydolduğunda, onları besleyebilir ve e-posta hunisinde daha aşağıya doğru itebilirsiniz.

Yüksek Dönüşümlü E-posta Hunisi Oluşturmanın 5 Adımı

İşinizi büyütmek ve hedef kitlenizin daha geniş bir bölümüne ulaşmak söz konusu olduğunda, e-posta nihai araç haline gelmiştir. Uygun bir e-posta hunisi oluşturmak, e-posta pazarlamasından en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanır ve iş hedeflerinize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olur.

Daha fazla potansiyel müşteriyi satışa dönüştürmenize yardımcı olacak güçlü bir e-posta hunisi oluşturmak için atabileceğiniz temel adımlara bakalım.

Adım # 1: Müşteri Yolculuğunu Haritalayın

Huninizin arkasındaki amaç önemlidir. Ve netliğe sahip olmak, sonuç aldığınızdan emin olmanıza yardımcı olacaktır. Kendinize sorun, neden ilk e-posta dönüşüm hunisi oluşturmak istiyorsunuz?

Büyümek isteyen başka bir işletme gibiyseniz, bir e-posta hunisini yerleştirmenin tek nedeni daha fazla satış elde etmektir. Bir süre içinde potansiyel müşterilerinizi besleyen ve onları otomatik olarak müşterilere dönüştüren gerçek, çalışan bir sistem istiyorsunuz.

E-posta dönüşüm huninize eklediğiniz olası satışların yarısından fazlasının sizden satın almaya hazır olmayacağını anlayın. Bu, onları yavaş ve istikrarlı hale getirmek için çaba sarfetmeniz gerektiği anlamına gelir. Güçlü bir e-posta hunisi oluşturduğunuzda, iyi tanımlanmış bir beslenme süreciyle dönüştürdüğünüz için olası satış elde etme maliyetiniz düşer.

E-posta dönüşüm huninizi oluşturmadan önce, müşterinizin tipik yolculuğunun nasıl bir şey olduğunu anlamaya çalışın. Teklifinizin karşısına çıktıklarından, ürününüze gerçekten yatırım yaptıklarına kadar. Müşterinizin yaşam döngüsü ve dönüşüm hunisinde nasıl hareket ettikleri konusunda ne kadar net olursanız, o kadar iyidir.

customer journey

Bir e-posta hunisi oluşturmanın arkasındaki fikir, ürününüzü henüz satın almayan potansiyel müşterilere bağlanmak ve bir şeyler gerçekleşene kadar onlara değer göndermeye devam etmektir. Dönüşüm hunilerinizi basit tutun ve müşterinizin yolculuğuna göre dönüşüm sağlayacak şekilde tasarlayın.

Adım # 2: Bir Dizi Hoş Geldiniz E-postası Yazın

E-posta dönüşüm huninize doğru notla başlamak, kaç tane izne ve kaç tane kaldığına göre büyük bir fark yaratabilir. Cazip bir hoş geldiniz e-postası serisine sahip olmak, gelecekteki e-postaların hızını belirler ve kitlenizin ilgisini çeker.

welcome email

İşte hoş geldiniz e-postalarınızın nasıl şekillendirilebileceğine bir örnek…

 • E-posta 1, yeni abonelere sizden ne zaman ve ne tür içerik alacakları ile ilgili bilgiler verir.
 • E-posta 2 kendi başarı öykünüzü ve sizi ya da şirketi bugünkü yere ulaştıran şeyi anlatıyor.
 • E-posta 3, markanızın neyi temsil ettiğine ve neye inandığına ışık tutmaya çalışır.
 • 4-6 arası e-postalar, abonelerinizin hemen kullanmaya başlayabileceği harika, alakalı içerikler izlemenize olanak tanır.
 • 7’den 8’e kadar olan e-postalar, ürün veya hizmetinizin sunduğu avantajlardan bahsederken zorluklarını veya ağrı noktalarını tartışabilir.

Adım # 3: İlgili Bir Mail Oluşturun

Kullandığınız ana mıknatıs, e-posta dönüşüm huninizi oluşturabilir veya bozabilir, çünkü bu, temelde kullanıcı eklemek için kullandığınız teşviktir. Pek çok pazarlamacı, kurşun mıknatıs oluşturma adımının tamamını basitleştirdiğinde daha karmaşık hale gelir. Aşağıdaki birkaç soruya odaklandığınızda doğru kurşun mıknatısa karar vermek kolaydır.

 • Hedef kitleniz gerçekten ne istiyor veya neye ihtiyaç duyuyor?
 • Ne tür çözümler arıyorlar?
 • Sorunlarının doğası nedir?
 • Teklifiniz hayatlarını nasıl daha iyi hale getirecek?
 • Neden teklifinizle ilgilensinler?

Yukarıdaki noktalar hakkında net olduğunuzda, ne tür bir kurşun mıknatıs oluşturacağınızı otomatik olarak bilirsiniz. Sonuçta, onları ürününüze veya hizmetinize yönlendiren bir teklif vermek istersiniz. Bu, onlara yeterli değer verirken ana ürününüzle / hizmetinizle alakalı olması gerektiği anlamına gelir.

lead magnet

Şimdiye kadar, web sitenize gelen yeni bir ziyaretçinin bilgileri konusunda size güvenecek kadar emin olmadığını bilmelisiniz. Kurşun mıknatıslar hile yapabilir. İletişim bilgileri karşılığında onlara ücretsiz değerli ve sarf malzemesi bilgileri vererek, bunları vermeye ikna edileceklerdir.

Ve kurşun mıknatıslar kontrol listeleri, e-Kitaplar, podcast’ler, web seminerleri ve daha fazlası gibi farklı, farklı formatlarda gelebileceğinden, denemek için asla fikirleriniz tükenmez.

Kitlenizi inceleyerek başlayın ve doğru soruları sorun. Çünkü oluşturduğunuz kurşun mıknatıs potansiyel müşterilerinizin temel amacına uygun olmalıdır.

4. Adım: Yeni Müşterilere Bağlanma

Artık olası satışları müşterilere dönüştürmenize yardımcı olan ve bununla bitmeyen bir e-posta hunisine sahip olmak tamamlanmamıştır. Bunun ötesine geçmeli ve yeni müşterilerinize bağlanmalısınız. Ürününüzü satın alan herkes için etkili bir yeni e-posta dizisi oluşturmaya çalışın. Satışa ulaştıktan sonra, yeni müşterilerinizi memnun etmenin zamanı geldi.

Müşterilere gönderilen e-postalar yalnızca geri ödemeleri önlemek için değil, aynı zamanda servis sonrası mutlu olmalarını sağlamak için de önemlidir. Yeni müşterilerinizin sizden tekrar tekrar satın alan sadık müşteriler olmasını istiyorsunuz. Ve bu sadece onlara satış sonrası değer vermeye devam ettiğinizde mümkündür. Odak noktanız sadece satışa kadar değil, yolculuklarının her aşamasında kitlenizle etkileşime girmektir.

email marketing example

Adım # 5: Alıcı Olmayanlarla Konuşun

Alıcılar henüz müşterileriniz değil. Ama ilgi gösterdiler, bu da onları birincil hedef haline getirdi. Örneğin, kısa bir süre için (Black Friday gibi) bir ürün tanıtımı yaptığınızda, listenizde sizden satın almayan kişiler olur.

Alıcı olmayanlarınızla bağlantı kurun ve motivasyonları veya sizden satın almama nedenleri hakkında onlarla konuşun. Ürünlerinizi ve e-posta dönüşüm huninizi iyileştirmek için kullanabileceğiniz hedefli geri bildirim almanız gerekir. Ayrıca, büyük bir çoğunluğunun listenizden ayrılmasını engelleyebilir.

email recipients

Bu adımla kaybedecek bir şeyiniz yok ama kazanacağınız her şey var. Birçok marka, alıcı olmayanları görmezden gelerek hedef kitleleri hakkında daha fazla liderlik yapma fırsatını kaçırıyor. Şirketiniz karlı bir e-posta hunisi oluşturmak istiyorsa bu hatayı yapmamalıdır.

E-posta Dönüşüm Huninizi Oluşturmaya Başlayın

Artık başarılı bir e-posta hunisi oluşturmak için ihtiyacınız olan tüm araçlara sahipsiniz. Ya da belki sadece daha verimli olman gereken birini değiştir. Şirketiniz için en iyi kararın ne olduğunu biliyorsunuz. Ama ne seçerseniz seçin, hemen başlamanızı öneririz. Bugün yaşadığımız gibi hızlı hareket eden bir dünyada boşa harcanacak zaman yok.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.