Seo Hosting Nedir ?

Bu soruyu doğrudan cevaplamak için bir kaç araştırma yaptık. Web sitesi sahipleri arama motorunda kendilerini daha ileriye çıkartmak ve trafik kaynaklarını arttırmak için yaptıkları bir strateji örneği diyebiliriz buna.

Arama motorlarının iki çeşit sonuç gösterdiğini hepimiz biliyoruz. “Organik” ve “Ücretli” sonuçlar yani ücretli kısmından kastımız burada sponsorlu reklamlar oluyor bildiğiniz üzere. Bir SEO uzmanının amacı, sizden aldığı bilgiler doğrultusunda web sitenizin “organik” arama sonuçlarında çok daha iyi sonuçlar elde etmesine yardımcı olmaktır.

SEO Hosting hakkında bir çok görüş var gelin bunları tartışalım ve detaylı bir şekilde inceliyelim.

Bizim görüşümüz burada aslında Web sitenizin barındırıldığı alan adını satın almaktır mesela Türkiye pazarında olan kişiler com.tr alsa çok daha iyi olur gibi şeyler söylendi google tarafında. Ancak yeni Google tarafında bugünlerde arama motoru örümcekleri, web sitenizin görünürlüğüne karar verirken daha farklı metrikler uyguluyor. Örnek vermek gerekirse Google sizin sosyal medyada ne kadar aktif olduğunuza bile bakıyor artık ve Google böylece SEO Hosting gibi metriklere daha az önem veriyor aslında devir SEO devri değil başarılı içerik pazarlama ve Sosyal Medya kullanımı.

SEO Hosting Teknik

Teknik açıdan SEO Hosting konusuna bakarsak aslında şu şekilde açıklanabilir:

Yeni bir arama motoru optimizasyonu yöntemi, birden fazla web sitesine, IP’ye, etki alanı adlarına, C Sınıflarına ve DNS’ye yayılan çevrimiçi bir pazarlama kampanyası oluşturmayı içerir. Sebep? Mevcut teori, arama motorlarının benzersiz Sınıf C IP’lerinde bulunan ilgili sitelerden bağlantılarını gösteren sitelere daha yüksek bir puan vermesidir. Birkaç site için birden fazla IP’ye sahip olmak, web sitesi sahiplerinin arama motorları bulmadıkça kendi siteleri arasında bağlantılar oluşturmalarını sağlar.

Çoğu durumda, SEO barındırma hizmeti sunan web siteleri, rekabet tarafından sunulan, ancak her etki alanı veya web sitesi için birden fazla C Sınıfı IP adresi içeren karşılaştırılabilir barındırma paketleri sunar. Hatta bazı şirketler ayrı C Sınıfı IP adreslerinde markalı isim sunucuları da sağlamaktadır. Bu seçenek, aynı kişi veya şirketin tüm web sitelerinin sahibi olduğunu tanıyan arama motoru botları olmadan aynı şirkette (aynı sunucuda) birden fazla siteyi barındırmasına olanak tanır.

Yani sonuç olarak size özel bir IP tanınıyor ve bu şekilde DDOS saldırılarından çok daha rahat kurtulabiliyorsunuz ve özel IP SEO’ya etki ediyormuş (evet ejderhalar da varmış).

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.