En İyi 10 SEO PDF

En iyi 10 SEO PDF

Mevcut kaynaklar hakkında küçük bir araştırma yaptık ve başkalarının bilgisinden faydalanıp SEO hakkında yeni bir şeyler öğrenebilmeniz için indirmeye değer ilk 10 ücretsiz SEO e-kitabını seçtik. Ayrıca her e-kitaptan en ilginç olduğunu düşündüğümüz bir fikri seçtik.

1. Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Kılavuzu

Google tarafından

Sayfa sayısı: 32

Arama Motoru Optimizasyonu – Arama Motorunun kendisi – Google alanındaki anahtar oyuncu ile başlayalım. Google ekibinin bu kılavuzu, SEO dünyasında yeni olan ve daha iyi optimizasyonun en iyi uygulamalarını anlamak isteyen herkes için çok iyi bir adım taşıdır.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Arama motoru optimizasyonu genellikle web sitenizin bölümlerinde küçük değişiklikler yapmakla ilgilidir. Bireysel olarak incelendiğinde, bu değişiklikler artan iyileştirmeler gibi görünebilir, ancak diğer optimizasyonlarla birleştirildiğinde, sitenizin kullanıcı deneyimi ve organik arama sonuçlarındaki performansı üzerinde belirgin bir etkisi olabilir.

SEO 101: Learn Basics of Search Engine Optimization ebook

2. SEO PDF 101: Arama Motoru Optimizasyonunun Temellerini Öğrenin

Search Engine Journal tarafından

Sayfa sayısı: 324

300’den fazla sayfa ile, Arama Motoru Dergisi tarafından SEO 101 e-kitap SEO ile ilgili en kapsamlı ücretsiz kaynaklardan biridir. SEO tarihini, geniş sözlüğü, detaylı istatistikleri ve diğer ilginç bölümleri içerir. Kesinlikle kontrol etmeye değer!

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

“İçerik kraldır!” Bu ifadeyi yapan birçok makale bulacaksınız. Tamamen doğru olmamakla birlikte, içerik daha az kraldır ve daha çok bağlantılar, tasarım ve kullanılabilirlik konusunda değerli bir iş ortağı gibidir.

The Beginner’s Guide to Link Building ebook

3. Aceminin Bağlantı Oluşturma Rehberi

Moz tarafından

Sayfa sayısı: 89

Moz’un bağlantı kurma bağlantısı kapsamlı rehberi hem yeni başlayanlar hem de bağlantı kurma konusunda bir süredir bilgi sahibi olan kişiler için faydalıdır. Çok eğitici bir karaktere sahiptir ve en iyi bağlantı kurma ipuçlarını ve püf noktalarını içerir.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Web sitenizi gösteren çok sayıda bağlantı, güçlü bir sıralama sinyalidir. Ancak, sayıdan daha önemli değilse kalitenin eşit olduğunu hatırlamanız gerekir.

Link Building Ebook

4. Bağlantı Kurma Resimli Kılavuzu

Search Engine Journal tarafından

Sayfa sayısı: 69

Bu çok iyi yazılmış e-kitapta, Search Engine Journal, bütünsel, tamamen entegre bir strateji ile yüksek kaliteli bağlantılar elde etmeye dayanan bağlantı oluşturmaya odaklanıyor. Her teknik, uygulamanın doğru zaman dilimine ve istenen sonuca odaklanarak açıklanmaktadır.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Bu web siteleri ne kadar iyi performans gösterirse, o da size bağlanırsa, o kadar değerli olursunuz. Bağlantıyı almak, ilişkinin ilk başlangıcıdır.

SEO ebook about linkbuilding

5. SEO için Link Oluşturma – Kesin Rehber

Backlinko tarafından

Sayfa sayısı: 55

Tüm işi, bu Arama Motoru Optimizasyonu alanına odaklanan bir adam tarafından bağlantı kurma konusunda bir başka harika rehber. Brian’ın SEO ebook’u 2017’de güncellendi ve dört ilginç vaka çalışması ve gelişmiş bağlantı kurma teknikleri dahil tüm önemli şeyleri içeriyor.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Bağlantı kurma, SEO’daki en önemli beceridir. Aslında, birkaç farklı becerinin doruk noktası: başkalarının sitenize bağlanmasını istiyorsanız, içerik, satış, programlama, psikoloji ve iyi eski moda pazarlama konularında uzmanlaşmanız gerekir.

Understanding SEO Techniques

6. SEO Tekniklerini Anlamak

Tone tarafından

Sayfa sayısı: 25

Ton Ajansı tarafından çok ilgi çekici bir SEO e-kitap, SEO’nun 5 önemli yönü için yapılacaklar listesi olarak yapılandırılmıştır: anahtar kelime hedefleme, web sitesi geliştirmeleri, sosyal medya entegrasyonu, içerik oluşturma ve kalite bağlantı kurma.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Özellikle Google’ın arama motorları, web sitenizi (ve işinizi) bir gecede çevrimiçi itibarlarını kaldırma gücüne sahiptir. Bu biraz güç – bu yüzden doğru elde etmek önemlidir.

SEO - The Past, Present, and Future

7. SEO – Geçmiş, Şimdi ve Gelecek

HubSpot tarafından

Sayfa sayısı: 22

Hubspot tarafından hazırlanan harika bir SEO e-kitap, geçmiş, şimdiki ve gelecekteki tekniklerin karşılaştırılması ve SEO’nun evriminin analizine odaklandı. Hem geride bırakılması gereken uygulamalara hem de gelecekte odaklanılacak uygulamalara ilişkin genel bir bakış sunar.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Şüphe duyduğunuzda, web sitenizin ziyaretçilerinin (potansiyel müşterilerinizin) sindirebilecekleri alakalı ve uyumlu içerik sağlama tarafında her zaman hata yapın. Kendinizi yalnızca arama motorları için bir şeyler yaparken bulursanız, nedenini sormak için biraz zaman ayırmanız gerekir.

E-Commerce SEO Ebook

8. E-Ticaret Seo – Kesin Rehber

Backlinko tarafından

Sayfa sayısı: 80

E-mağazalar için SEO’ya dalmak istiyorsanız, Brian Dean’in e-kitabı harika bir başlangıç. Ayrıntılı örnekler ve faydalı ipuçları vererek, e-ticaret SEO’nun en önemli yönlerine odaklanan 6 bölüme ayrılmıştır.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Etkili bir e-ticaret SEO kampanyası yürütmek istiyorsanız, anahtar kelime araştırmasıyla işleri başlattığınızdan emin olun.

Learn SEO

9. Uzmanlardan SEO Öğrenme

HubSpot tarafından

Sayfa sayısı: 39

Bu e-kitap HubSpot, Stryde, Distilled ve Moz’dan SEO uzmanları tarafından yazılmış 6 bölümden oluşmaktadır. Profesyonellerden öğrenmek ve Arama Motoru Optimizasyonu’nun en önemli konularına kendi bakış açılarından bakmak her zaman iyidir.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

İşletmelerin artık dizinlerde ve dergilerde reklam vermek için binlerce dolar harcamasına gerek yok. Bir web sitesi ile her işletme, arama motoru optimizasyonu (SEO) ve gelen pazarlama yoluyla çevrimiçi olarak daha fazla müşteri tarafından bulunma potansiyeline sahiptir.

SEO Trends E-book

10. 2017 ve Sonrası SEO Trendlerinin Geleceği

Dikey Ölçüler

Sayfa sayısı: 17

SEO güncel (ve gelecekteki) eğilimleri hakkında çok iyi yazılmış ve kompakt bir e-kitap. Makine öğrenmesi, AMP, sesli arama gibi konuları kapsar ve gelecekteki sıralamaya etkisini tahmin eder. 6 uzmanın SEO’nun geleceği hakkındaki görüşleri ile sona ermektedir.

Download ebook

Paylaşmaya değer bir fikir:

Tavsiyemiz, Google bir açıklama yaptığında sonuçlara atlamak değildir. Bu ifadeleri gerçeğe uygun değerle almak yerine, kendi araştırmanızı yapın ve değişiklik yaptıktan sonra sitenizin görünürlüğünü izlemek için Arama Konsolu ve Analytics gibi araçları kullanın. Günün sonunda, Google bir işletmedir ve kendi çıkarlarına bakıyorlar.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.