Coğrafi konumunuz, web sayfası girişinizin arama motoru sonuçlarında göründüğü bir faktördür

Correct! Wrong!

Arama motorları diğer web sitelerinden "botlar" tarama bağlantıları yoluyla web sitenizi bulabilirsiniz.

Correct! Wrong!

Yahoo! ABD’de yapılan aramaların% 45’inden fazlasıyla 2017’de en popüler arama motorudur.

Correct! Wrong!

Google’ın, farklı cihazlara göz atan kişilerin web sayfalarınızı görüntülemesini sağlamak için web sitenizin "mobil bir sürümüne" sahip olması önerilir.

Correct! Wrong!

Anahtar kelime raporlama, SADECE arama motoru optimizasyonu sonuçlarını izlemenin tek yoludur.

Correct! Wrong!

Web sitesi hızı ve SSL, Google tarafından SEO sıralama faktörü olarak tanınır:

Correct! Wrong!

Alt alanlar ve alt dizinler Google tarafından farklı şekilde ele alınır

Correct! Wrong!

Robots.txt dosyası:

Correct! Wrong!

Google Penguin algoritması güncellemesi şu siteleri hedefliyor:

Correct! Wrong!

Meta anahtar kelimeler HTML etiketi şu anda en üst sıradaki faktörlerden biridir

Correct! Wrong!

Seo Testi
Testimizi bitirdiğin için teşekkürler!

İster yeni başlamış bir proje olsun ister mevcut siteniz olsun seo çalışmalarına mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Her webmaster serp sonuçlarında yukarılara çıkmak için bitmek bilmeyen seo çalışmaları yürütürler. Peki bu seo çalışmaları konusunda ne kadar yeterliliğe sahipsiniz? Bir seo testi sayesinde kendi seviyenizi görebilmeniz mümkündür.

Seo Nedir?

Türkçe ’ye arama motoru optimizasyonu olarak çevrilen seo, Google, Bing, Yandex gibi bir arama motorlarının organik arama sonuçları ile keşfedilecek içeriği optimize etme uygulamasıdır.

Ödüllü Seo Testi
Alanında uzmanlaşmış olan firmalar seo bilincini yerleştirebilmek ve müşteri kitlelerini genişletebilmek adına kampanyalar düzenleyerek ödüllü seo testi hazırlıyorlar. Bu testlerde temel seo bilgileri ile ilgili sorular soruluyor. Bu sayede testlere katılarak hem seo bilginizi test ediyor hem de oldukça hoş ödüller kazanabiliyorsunuz.

Seo Testi Soruları
Seo testi soruları arasında site içi ve site dışı seo ile ilgili sorular olabildiği gibi arama motorlarının web sitelerin çalışmalarına yönelik değerlendirmeleriyle de ilgili sorular olabiliyor. Yaklaşık olarak 20 civarı sorudan oluşan testler mevcut.

Seonun Önemi
Rekabetin giderek arttığı ve tavan yaptığı günümüzde, seo çalışmaları çok büyük önem taşır. Arama motorları, günlük olarak milyonlarca kullanıcıya, sorularının cevaplarını veya sorunlarının çözümü için hizmet vermektedir.

Bir web siteniz, blogunuz veya çevrimiçi mağazanız varsa, seo, arama motorlarından ücretsiz organik trafik almanızı sağlar.

Seo Sürecinin Ana Aşamaları Nelerdir?
Seo oldukça dinamik bir süreçtir, sürekli yenilenmeyi ve rekabetin içinde olmayı gerektirir. Basit olması için, seo, teknik seo, site içi seo ve site dışı seo olarak 3 ana kategoriye ayrılabilir.

Teknik SEO: Teknik SEO ile arama motorlarının web sitenizi herhangi bir sorun olmadan taramasını ve dizine eklemesini sağlayabilirsiniz.

Site içi SEO: Site ve içeriğini arama motoru dostu yapmak için geçerli içerik kurallarını belirler.

Site Dışı SEO: Arama sonuçlarında daha üst sıralarda yer alması için web sitenizi veya blogunuzu tanıtmanın çeşitli yollarıdır.

SEO Testi’nin asıl gücü, proje hedeflerinize ulaşmanızda en güçlü yardımcınız olmasından gelir. SEO, hedef kitlenizle daha iyi ilişkiler kurmanıza, müşteri deneyimini geliştirmenize, otoritenizi arttırmanıza, sitenize daha fazla insan çekmenize, rekabet konusunda üstünlük sağlamanıza ve dönüşümleri artırmanıza yardımcı olabilir. Bir seo testi tüm bunları başarmak konusunda hangi seviyede olduğunuzu görmenizi sağlar.