Ücretsiz WordPress Temaları

Şüphesiz, WordPress ile ilgili en iyi şeylerden biri, açık kaynak olması ve dolayısıyla kullanımı ücretsizdir. Tüm akıllı, becerikli bir site sahibinin benzersiz, işlevsel, çekici bir site oluşturması gerekiyor, kayıtlı bir alan adı ve bir sunucu, düşük bir aylık toplam maliyetle sonuçlanır. En iyi SEO‘nun wordpress temaları 2020 ile elde edilmeside kaçınılmaz bir gerçek.

Tabii ki, WordPress zarif bir web sitesi için temel olarak potansiyeline kadar yaşamak için etkinleştirmek için, bir WordPress tema gerekir.

Son yıllarda en çok konuşulan temaların çoğunun, premium fiyat etiketi eklenmiş olanlar olduğu doğrudur. Birçok başlangıç blogcular için-ve deneyimli olanlar, çok, bu konuda-pahalı bir tema sadece kartlarda değil. Sürece ve blogunuz yeterli gelir üretiyor kadar, bir prim tema gider haklı zor olabilir.

Ancak, bir önyükleme bütçesinde harika bir WordPress blogu oluşturmaya çalışıyorsanız, harika haberler var. Bloglar için mükemmel olan harika WordPress temaları tamamen ücretsizdir.

Aşağıda en iyi ücretsiz WordPress Blog temalarından 20’in üzerinde bir koleksiyon topladık. Kriterlerimiz açıktı. Temalar temiz, içerik odaklı ve iyi kodlanmış olmalıydı.
Ve biz ne niş olursa olsun blogging konum, sizin için çalışacak bir tema burada bulacaksınız eminiz.

Cali

Ücretsiz wp temaları

Cali WordPress teması hem güzel hem de ücretsiz, seyahatten modaya kadar her şey için muhteşem bir blog veya dergi web sitesi sunuyor. İlk bakışta, Cali küçük cihazlarda görüntülemek için duyarlı bir düzen sunuyor dikkat edeceğiz. Bu sadece kullanıcı deneyimini geliştirir, ama arama motorları not almak ve potansiyel olarak arama sonuçlarınızı artırmak. Ayrıca, Cali, ziyaretçilerinizin nefes almasına izin vermek için geniş fotoğraf yerleri ve çok sayıda beyaz alana sahip çarpıcı bir formata sahiptir. Bir çevrimiçi dergiye (makalelerinize bağlanmak için birkaç nokta ile) benziyor, ancak bir derginin genel dağınıklığını ve korkutucu doğasını kesiyor. Birkaç widget Cali ile sağlanır. Bunlar Kenar Çubuğu, üstbilgi ve altbilgi gibi alanlara yerleştirilebilir. Örneğin, yazar hakkında konuşan ve blogun tarihini açıklayan bir widget kutusu isteyebilirsiniz. Bu, muhtemelen kenar çubuğunuza yerleştireceğiniz about me widget’ında mevcuttur. Atlıkarınca Cali birincil özelliklerinden biridir, Eğer fotoğraf güzel bir dizi paylaşmak sağlar gibi. Belli bir mesaj göstermek için seçeneğiniz vardır, küçük resimleri gizle, ve post tarihleri ve yazarlar kurtulun.

Seçenekler modülünde, Cali web sitenizin neye benzediğini ayarlamak için çok sayıda ayar sağlar. Örneğin, logonuzdaki renkleri daha iyi eşleştirmek için renklerinizi değiştirmek isteyebilirsiniz. Biz de sözlerin pop ve marka gibi daha bakmak, böylece belirli yazı tiplerini ayarlayabilirsiniz gerçeği gibi. Sosyal düğmeler de Cali WordPress temasına dahildir. Tema sosyal medya düğmeleri yerleştirmek için iki pozisyon vardır. Bunlardan biri logonuzun üzerindedir, böylece insanları Facebook ve Twitter gibi yerlerde sizi takip etmeye zorlayabilirsiniz. Temanın tadını çıkarmamızın bir başka nedeni de WooCommerce entegrasyonu. Bu eklenti otomatik olarak bir e-ticaret web sitesi içine blogunuzu döner. Bu, hayranlarınıza ürün veya mal satmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Google yazı tipleri, tipografinizi değiştirmek için yardımcı olurken, çeviriye hazır araçlar tüm ziyaretçilerinizin makalelerinizde söylenenleri anlayabilmelerini sağlamak için vardır. Birçok kişi, herhangi bir kodlamayla uğraşmak istemeyenler için mükemmel olan canlı özelleştiriciyi de sever. Son olarak, bu ücretsiz, modern WordPress temasını tercih ettiğinizde çapraz tarayıcı desteği ve hızlı müşteri desteği bekleyebilirsiniz. Ücretsiz wordpress temaları 2020

Cenote

ücretsiz wp temalari 2020

Cenote WordPress tema hafif, ücretsiz tema içine epeyce özellikleri paketleri. Kişisel bir blogu veya para kazanmayı planladığınız bir şeyi çalıştırmak için temiz ve modern bir düzen içeren ücretsiz bir WordPress Blog teması. Cenote hakkında iyi bir şey, çok çeşitli endüstriler için kullanabilmeniz için bol miktarda beyaz alan ve standart renkler kullanmasıdır. Örneğin, bazı insanlar moda bloglama için Cenote yararlanmak ister. Seyahat, yemek veya yaşam tarzı bloglama için diğerleri gibi. Her şey planlarınızın ne olduğuna bağlı, ancak Cenote WordPress teması bu değişiklikleri yapmak için esnek ve zengin özelliklere sahiptir. Tema, markanızı ve logonuzu eşleştirmek için birincil renk seçenekleriyle birlikte tek tıklamayla kurulum düğmesi sağlar. Dört widget alanları üstbilgi veya altbilgi yanı sıra kenar çubukları yerleştirilebilir. Bu tema, arama motorları ile iyi çalışmak için yapılır, böylece sıralamanızı artırabilir ve tüm yayınlarınızla yeni okuyucular bulmaya çalışabilirsiniz.

Kutulu ve geniş mizanpajlar, sitenizin tüm ekranı kaplamasını veya yanları kesmesini sağlar. Ayrıca, Cenote WordPress temasının duyarlı bir tasarım içerdiğini ve böylece tüm ziyaretçilerinizin içeriği mobil cihazlarda görebileceğini göreceksiniz. Yapışkan menü, ziyaretçilerinizin her zaman gözlerinin önünde menüye sahip olması için mükemmeldir. Bunu seviyoruz çünkü nereye gideceğinizi anlamak genellikle zor–ancak yapışkan bir menü ile bir sonraki adım her zaman önünüzde. Heyecanlanmak için başka bir öğe sosyal simge paketidir. Facebook, İnstagram, Pinterest ve daha fazlası, sosyal sayfalara insanları göndermek için düğmelerini kullanarak simgeleri ortaya çıkarın. Dahası Cenote tema özel CSS ayarlamak için bir alana sahip olmasıdır. Demo içeriği, tasarımınıza başlamak için mükemmeldir, ancak daha gelişmiş kodlayıcılar özel CSS’yi takdir edecektir. Genel olarak, Cenote WordPress teması iyi belgelenmiş bir seçenektir ve erişiminizi iyileştirmek ve bir izleyici bulmak için bazı çeviri araçları elde edersiniz.

Gucherry Blog

en iyi ücretsiz wp temalari

Gu kiraz Blog tema moda, seyahat ve yaşam tarzı blogcular için güzel ve minimal bir tema. Bu üst kısmında bir dikkat çekici kaydırıcı özellikleri ve kolay sitenizde Kenar Çubuğu yanı sıra diğer widgetized alanlara içerik eklemek için yapmak widget bol vardır. Kolayca Google AdSense gibi reklam ağları ile blogunuza para kazandırmak, böylece bu tema aynı zamanda reklam ekranı için alan bol geliyor. Eğer video, ses ve yazılı içerik paylaşarak mesajları daha ilgi çekici hale böylece Gu kiraz Blog tema birden sonrası formatlarını destekler.

Özelleştirme açısından, temanın özelleştirilmesi kolaydır ve kendi başlık resminizi veya logonuzu yüklemenize, renkleri değiştirmenize ve yazı tiplerini özelleştirmenize izin verir. Arama motoru sıralamanızı geliştirebilmeniz için tamamen duyarlı ve SEO optimize edilmiştir. Go cherry blogu ayrıca özel bir sosyal medya widget’ıyla birlikte gelir ve sitenizdeki ziyaretçileri daha uzun süre tutabilmeniz için yerleşik ilgili mesajlar görüntülenir.

Blog Way

Wp temalari

Minimalist bir yaklaşım, Blog yolunu çeşitli nişlerde bloglar için geniş, esnek bir tema haline getirir. Özellikle antrenörler, danışmanlar, serbest çalışanlar ve sanatçılar gibi kişisel markalar üzerine kurulu bloglar için çok uygundur.

Profesyonel bir tutum ile temiz, akıcı bir görünüm sunan Blog yolu çeşitli şekillerde özelleştirilebilir. Blogunuzun renk düzeni söz konusu olduğunda sınırsız seçeneklerin tadını çıkaracaksınız. Widget’lar, okuyucuları diğer şeylerin yanı sıra büyük sosyal ağ sitelerindeki tüm profillerinize yönlendirmenize yardımcı olur.

Tema, yayınlarınızda ve sayfalarınızda dişli yorumlar sağlar. Bu, topluluklarını yerinde oluşturmak ve kullanıcılar arasındaki konuşmaları teşvik etmek isteyen blogcular için harika bir yaklaşımdır. Ayrıca sayfalandırma seçenekleri, tam genişlikte bir düzen yanı sıra isteğe bağlı sol ve sağ kenar çubukları ve mesaj listenizin en üstünde tutmak için bir yazı “yapışkan” çevirme seçeneği sunar.

Blog yolu kolayca entegre ve WooCommerce ile iyi oynar. Bu nedenle, blogunuzun bir parçası olarak bir çevrimiçi mağaza için hazırsanız, başlamak için nispeten basitleştirilmiş bir yol bulacaksınız.

Özellikle dikkat yazar profili widget. Bu widget solopreneurs, yazarlar, serbest, antrenörler ve danışmanlar için Blog yolu mükemmel hale markanızın arkasındaki kişiliği vurgulamak sağlar. Esasen, bu tema, markası doğada kişisel olan veya kendilerini blogun arkasındaki beyinler olarak vurgulaması gereken herkes için mükemmeldir.

Blog yolu mobil cihazlar kullanarak ziyaretçiler için duyarlı bir deneyim yanı sıra özel bir menü oluşturmak ve özelliği yeteneği vaat ediyor. Ve daha fazlası için hazır olduğunuzda, Themeforest’ten satın almak için mevcut Bir Pro sürümü de var. Pro sürümü özel Google yazı tipleri, site altbilgi özelleştirmek için yeteneği ve ek düzen seçenekleri sunuyor.

Olsen Light

ücretsiz wordpress temalari

Anastis Sourgoutsidis tarafından geliştirilen Olsen Light, WordPress temasının gevrek, kolalı beyaz bir gömleğidir. Tamamen blog dostu Olsen Light, ziyaretçilerinizin gözlerini içeriğinize çeken tam genişlikte, temiz ve görsel olarak çarpıcı.

Fotoğraf ile ilgili bloglar için mükemmel, Olsen ışık nişler bir dizi iyi kendisi verir. Sağ kenar çubuğu düzeni veya tam genişlikte bir şablon arasında seçim yapabilirsiniz.

Bu Tema Yeni ve geliştirilmiş WordPress Customizer ile basit özelleştirme sunuyor. Microsoft Dynamics CRM seçenekler arasında logo, site favicon, özelleştirme ve yapılandırma sayfa stilleri ve daha yükleyebilirsiniz. Seçerseniz, ön sayfanızda görsel olarak çarpıcı bir görüntü atlıkarınca da uygulayabilirsiniz.

Tema, Google Analytics hesabınızla bağlantıyı nispeten basit bir işlem haline getirir. Buna ek olarak, Olsen Light üç özel widget sunuyor: bir “yazar hakkında” profil kutusu, bir sosyal simgeler kutusu ve son yayınlarınızın görüntüsünü özelleştirmek için bir widget.

Ek bir eklentiye gerek kalmadan, mesajlarınız ve sayfalarınız için sosyal paylaşım seçeneklerini doğrudan temadan yapılandırabilir ve görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca İnstagram ile bütünleşir, ancak bu seçenekten yararlanmak için bir eklentiye ihtiyacınız olacaktır.

Tema çeviri hazır. Bunun yerine şablonları için her dosyada tek tek metin dizeleri çevirmek zorunda, sadece tek bir dosyayı düzenleyebilir ve yapılabilir.

Tasarım retina monitörler ve ekranlar üzerinde net, piksel mükemmel ekran ile “retina hazır” olması söz verilir. Ve kod, arama motoru optimizasyonu ve kullanıcı deneyimi için önemli olan en iyi sayfa yükleme süreleri için kolaylaştırılmıştır.

Woocommerce desteği, on bir ek düzen seçeneği, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla web yazı tipi, genişletilmiş renk özelleştirme seçenekleri ve daha fazlası dahil olmak üzere ek özelliklerle satın alınabilir. Hatta ücretsiz sürümü kullanıcıların forum tabanlı destek ve yardım erişebilirsiniz rağmen prim sürümü, yanı sıra, öncelikli destek sunuyor.

Fascinate

Ücretsiz wordpress temaları

Büyüleyici tema, ücretsiz olarak indirebileceğiniz ve kullanabileceğiniz minimalist ve zarif bir blog temasıdır. Kolayca güzel blog yazısı düzenleri oluşturmak için yeni blok editörü yararlanabilirsiniz böylece bu tema da Gutenberg etkindir. Tema standart iki sütun düzeni vardır ve en popüler mesajları vitrin ana sayfasında kaydırıcıyı mükemmel kullanır. Sosyal medya bağlantılarınızı, son yorumlarınızı, popüler veya yeni yayınlarınızı ve daha fazlasını paylaşmak için kenar çubuğuna kolayca ekleyebileceğiniz çok sayıda widget var.

Özelleştirmeler açısından, renkleri, yazı tiplerini ve daha fazlasını değiştirmek için Canlı Özelleştiriciyi kolayca kullanabilirsiniz. Tema ayrıca özel widget’larla birlikte gelir ve 4 yazı tipini destekler, böylece normal metin mesajlarının üstünde video ve ses mesajlarını kolayca paylaşabilirsiniz. Bu tema, hızlı yüklemek arama motorlarında daha iyi rütbe ve ekran boyutu ne olursa olsun harika görünmek için optimize edilmiştir.

Unwind

wordpress temalari

Herhangi bir sayıda niş için uygun olan bir başka temiz, minimalist blog dostu tasarım olan Unwind, resimlerinize odaklanan bir temadır. Bu görsel odak, özellikle Seyahat siteleri, sanatçı siteleri ve görsel portföy işlevselliğine ihtiyaç duyan serbest çalışanlar gibi fotoğrafla ilgili nişler için çok uygundur.

Bununla birlikte, gevşemek, büyük boyutlu ürün görüntülerini yaratıcı bir şekilde kullanmayı amaçlayan herhangi bir e-ticaret sitesi için de mükemmel bir seçimdir. Çarpıcı görüntülerin görsel efektine dayanan herhangi bir blog modeli, bu net, görüntü odaklı temayı iyi bir amaç için kullanabilir.

SiteOrigin tarafından inşa edilen Unwind, standartlara uygunluk ve sayfa yükleme süresinde ihmal edilebilir etki için sıkı bir şekilde gözden geçirilen kod özellikleri. Bu iki tamamlayıcı nedenden dolayı çok önemlidir: site hızının sıralamaları ve genel kullanıcı deneyimini etkilediği arama motoru optimizasyonu. Ziyaretçileriniz, görüntü yüklü bir sayfanın sonsuza kadar yüklenmesini beklemez — kullanıcıların 3 saniye içinde yüklenmeyen bir sayfayı terk ettiğini öne süren bazı çalışmalarla çok uzun süre beklemezler.

Unwind, mimari düzen seçeneklerinde harika “kemikler” ile çekici bir entegre mesaj kaydırıcısı ve net tipografiye sahiptir. İçeriğinize odaklanmak, temanın blogcular ve diğer içerik üreticileri için doğal bir müttefik olduğu anlamına gelir. Gevşeyin metin, resim ve videolar için doğal bir tuval sağlar.

Dahası, tema woocommerce ile güzelce bütünleşir, böylece bloglama iş modelinize kolayca e-ticaret ekleyebilirsiniz.

Tema kolayca dört farklı başlık düzenleri ve beş farklı site düzenleri ile özelleştirilebilir. Bu esneklik, aynı temayı kullanan diğer sitelerden bile, Gevşemeyle çalışan sitenizi kolayca değiştirebileceğiniz ve kişiselleştirebileceğiniz anlamına gelir.

Tamamen duyarlı ve mobil dostu, Unwind site arama için göz alıcı bir tam ekran yaklaşım sunuyor. Sitenizde çok fazla yazılı içerik varsa, bu özellik kitlenizin genel kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olacaktır.
SiteOrigin tam tema belgeleri yanı sıra tüm kullanıcılar için erişilebilir bir destek forumu sunuyor.

Writee

Ücretsiz WordPress Temaları

Makas temalar tarafından geliştirilen, Writee beyaz boşluk bol ve navigasyon menüsü ve sosyal simgeler için çarpıcı bir siyah üst sınır ile esnek, temiz, minimal blog tema. Yabancı, ikincil unsurların aksine, içeriğinize göz çekme şekli nedeniyle, hemen hemen her blog niş için mükemmel bir seçimdir. Özelleştirilebilir kaydırıcısı göz önüne alındığında, moda, yemek, fitness ve seyahat ile ilgili bloglar gibi görüntü yoğun niş için de mükemmel bir seçimdir.

Writee kolayca diğer dillere çevrilebilir. Tema Arapça, Almanca, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Rusça ve Çince için bir. mo dosyası ile birlikte geliyor.

Bu koleksiyondaki diğer seçimlerimiz gibi, Writee WooCommerce dostudur. Aynı zamanda yeni, daha esnek WordPress Customizer iyi kullanır. Geniş bir renk seçici aracılığıyla birincil tema rengini seçebilirsiniz. Buna ek olarak, arka plan resimleri ve renkleri seçebilirsiniz.

Tipografi seçenekleri ayrıca kullanmak istediğiniz herhangi bir Google Web yazı tipi için bir URL belirlemenize izin verir veya bir yazı tipi aile adını doldurabilirsiniz. Ayrıca satır yüksekliği, harf aralığı ve daha yapılandırabilirsiniz.

Tema, ücretsiz sürümünde bile şaşırtıcı derecede zengin özellikli. En çarpıcı özelliklerinden biri son derece özelleştirilebilir isteğe bağlı kaydırıcıdır. Ya da kaymak için sıvı ya da olmayan bir sıvı düzeni, kaymak mesajlar ya da son mesajlar belirli bir kategori özelliği isteyip istemediğinizi görüntülemek için, ve belirtmek slaytları istediğiniz kadarını seçebilirsiniz.

Writee hem favicon hem de logo görüntü dosyalarının kolay bir şekilde yüklenmesini sağlar. Başlık ve slogan ekranlarınızı yapılandırmak için Özelleştirici seçeneklerini de kullanabilirsiniz. Writee ayrıca daha kolay kullanıcı navigasyonu için sayfalandırma yapılandırmasına ve isteğe bağlı ekmek kırıntılarına izin verir.

Diğer şeylerin yanı sıra ek altbilgi düzenleri, kaydırıcı seçenekleri ve tipografi seçenekleri sunan premium bir sürüm de var.

Geliştirici böyle bir derinden özellikli ve özelleştirilebilir tema ile kesin bir avantajdır Writee için oldukça kapsamlı belgeler sağlar.

Type

DesignLab tarafından oluşturulan Type, profesyonel bir blog, e-ticaret sitesi veya dergi tarzı bir sitenin temeli olarak hizmet verebilecek muhteşem ve etkileyici esnek bir temadır. Seçim sizin.

Tip teması ile, kendi görünümünüzü ve düzeninizi oluşturmak için çeşitli öğeleri karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz. Tür, dört farklı başlık stilinin yanı sıra üç farklı düzen stili içerir. Kenar Çubuğu konumunuzu seçebilir, özel bir logoyu kolayca görüntüleyebilir, benzersiz bir başlık görüntüsü oluşturabilir ve konumlandırabilirsiniz.

Tip ayrıca özellikli yazı türü aracılığıyla ana sayfanızda belirli içeriği vitrin sağlar. Blogunuz için deli gibi dönüştüren köşe Taşı veya amiral gemisi içeriğini belirleyin veya tercih ederseniz mevcut yayınlar arasında döndürün.

Blogunuza e-ticaret işlevselliği eklemek isterseniz, Type woocommerce eklentisi ile temel entegrasyon sağlayarak kolaylıkla yapmanızı sağlar.

Type ayrıca, yeni stillerinizi tamamlamadan önce değişikliklerinizi görsel olarak kontrol edebilmeniz için kullanılabilir bir canlı önizleme ile basitleştirilmiş bir özelleştirme işlemi sağlar. Göz alıcı bir vurgu rengi seçin, yeni bir logo dosyası yükleyin ve yazı tipi seçimlerinizi kolaylıkla değiştirin.

Automattic tarafından oluşturulan alt çizgi başlangıç temasının çerçevesine dayanarak, Type iyi kodlanmış ve arama için optimize edilmiştir. Sitenizi Google ve diğer arama motorlarına ücretsiz tipte daha çekici hale getirmek için premium kod için sabit Kazanılan parayı ödemeye gerek yoktur.

Dahası, bu türün duyarlı bir tasarım yaklaşımına dayandığını, blogunuzu her türlü cihazda mobil kullanıcılara dostça hale getirdiğini ve kitlenize üstün bir kullanıcı deneyimi sağladığını göreceksiniz.

Firefox, Internet Explorer (V. 11 ve üstü), Chrome ve Safari dahil olmak üzere tüm güncel tarayıcılarda Güzel Görüntüler. Tema da geliyor .pot dil dosyaları ve diğer dillere kolayca tercüme edilebilir, eğer daha küresel bir kitleye hedefliyorsanız.

Tipografi seçeneklerinizi artırmak için daha fazla blog düzenleri stili, duyarlı bir atlıkarınca kaydırıcısı, premium widget’lar ve Google yazı tipi entegrasyonu sunan premium bir sürüm de mevcuttur.

Ashe

Ashe teması, ziyaretçileri sitenizdeki bir sayfaya yönlendirmek için kullanabileceğiniz çarpıcı bir başlık alanına sahip muhteşem tek ve çok yazarlı bir WordPress temasıdır. Ana Sayfa ayrıca standart blog yazısı arşivi ve Kenar Çubuğu ile iki sütunlu bir düzene sahiptir. Kısa bir biyo paylaşmak, sosyal medya bağlantılarınızı eklemek, popüler yayınlarınızı paylaşmak veya blogunuzun kategorilerine bağlantı kurmak için kenar çubuğunu kullanabilirsiniz. Dahası, en önemli sayfalarınızı görüntülemek veya reklam afişleri eklemek için promosyon kutularından kolayca yararlanabilirsiniz.

Kolayca fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz böylece özellikli görüntüleri kullanır gibi bu tema yaşam tarzı, moda, Seyahat veya gıda blogcular için idealdir. Tema, canlı Özelleştirici seçeneği kullanılarak özelleştirilebilir ve tema da woocommerce hazırdır, böylece çevrimiçi bir mağazaya sahip olabilir ve hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilirsiniz. Bunun üzerine, tema SEO hazır ve tamamen duyarlı.

The Minimal

Rara tema tarafından düzenlendi, Minimal bloglama veya dergi düzeni siteleri için mükemmel bir temiz estetik ile, adına sadık bir taze, temiz bir stil sunuyor. Bol miktarda beyaz alan ve net tipografi ile tema, yayınlarınıza ve yazılı içeriğinize spot ışığı verir ve temayı özellikle bloglar için çok uygun hale getirir.

Tema, ekran seçenekleri üzerinde ince bir kontrol derecesine izin veren geniş özellikli bir kaydırıcı ile birlikte gelir. Kaydırıcıya bu yaklaşımın önem ve yapılandırma seçenekleri, fotoğraf, görsel sanat, Seyahat, yemek, fitness, güzellik ve görsel bir portföy kullanan herhangi bir profesyonel hizmet nişi gibi görüntü merkezli herhangi bir niş için doğal bir uyum sağlar.

Minimal, kendi ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde yapılandırabileceğiniz üç altbilgi widget alanı ve son gönderiler, popüler gönderiler ve sosyal profil bağlantıları gibi gerçek içeriğinize ikincil olarak kritik bilgileri görüntülemek için bir dizi yerleşik widget sunar.

Minimal bir modaya uygun tam genişlikte bir düzen uygulamayı seçebilirsiniz. Buna ek olarak, tema böyle bağlantılar, asides, tırnak, galeriler, resimler, ses, video ve daha fazlası gibi sonrası biçimi türleri, bir dizi erişim sağlar.

Minimal tema özelleştirme seçenekleri bir dizi sağlar. Bir hex kodu veya renk kaydırıcı seçici kullanarak, out-of-the-box beyaz ek olarak, seçtiğiniz herhangi bir arka plan rengini seçebilirsiniz. Buna ek olarak, Özelleştirici seçenekleri arasında bir arka plan görüntüsü belirleme, ana sayfa görüntüleme seçeneklerinizi yapılandırma ve hem favicon hem de logo dosyalarını belirleme yer alır.

Minimal, mobil cihazlarda okunabilir, kullanıcı dostu bir ekran için duyarlı tasarım ilkelerini kullanır. Ayrıca diğer dillere çeviri için hazır.

Premium sürümü altı ana sayfa düzenleri ve beş başlık seçenekleri sunarken Minimal ücretsiz sürümü, tek bir başlık ve düzen seçeneği her ile birlikte geliyor. Ücretli sürümü de 600’den fazla Google yazı tipleri, yazı tipi boyutu, sınırsız renk yapılandırma seçenekleri ve daha fazlası üzerinde daha kolay CSS ücretsiz kontrol erişimi sunuyor.

Blog Prime

Blog Prime teması, Gutenberg’e hazır olan minimal bir tema arıyorsanız mükemmel bir seçimdir. Bu tema bir ızgara düzeni kullanır, böylece kategorilerinizin her birinden en önemli veya en yeni hikayeleri kolayca sergileyebilirsiniz. Tema, dergi tarzı bir web sitesi için iyi çalışır. Bunun da ötesinde, üçüncü taraf reklamları sitenizdeki çeşitli yerlere kolayca yerleştirebildiğiniz için para kazanmaya da hazırdır. Ayrıca WooCommerce ile bütünleşir, böylece dijital ve fiziksel ürünleri bile satabilirsiniz.

Tema kolay logonuzu yüklemek için yanı sıra renkleri ve yazı tiplerini değiştirmek için yapar. Blog Prime ayrıca SEO ve tamamen duyarlı için optimize edilmiştir ve ayrıca özel sayfa düzenleri oluşturmak için eleman veya sayfa oluşturucu eklentisi kullanabilirsiniz.

Author

Yazar, geliştirici Ben Sibley başka tema, okuma ve okuyucular için özel olarak oluşturulmuş bir çift tonlu tema. Bir ışık tonlu ana gövde bölümü ile karanlık bir kenar çubuğu Featuring, yazar düz yazılı ve özellikli içeriğe ziyaretçinin gözünü çekmek için kenar çubuğu ve vücut bölümleri arasında yeterli görsel kontrast sağlar.

Hafif, hızlı ve duyarlı olacak şekilde kodlanmış yazar, sitenizin herhangi bir tarayıcıda yükleme ve performanslarını iyileştirmek için Koşullu yükleme ve küçültülmüş komut dosyaları ve stil sayfalarını içerir. Duyarlı ve engelli izleyiciler için erişilebilirlik doğru bir gözle tasarlanmış, tema geliştirmek ve sitenizde kullanıcı deneyimini geliştirmek için uyarlanabilir bir düzen sunuyor.

Ocius

Bard

Bard tema güzel bir tema olarak ve iyi bir neden ile kendini sundu. Çarpıcı Görüntüler, minimal ve temiz tasarım ve zarif tipografi, blogunuzu okumak için gerçek bir zevk haline getirecektir. Kolayca en son hikayeleri paylaşmak ve okuyucuların sizin hakkınızda daha fazla bilgi edinebilirsiniz böylece kenar çubuğuna widget bol ekleyebilirsiniz böylece bu tema ızgara tabanlı bir düzen kullanır. Bu bir sosyal widget, yazar profili widget, sosyal medya beslemeleri, e-posta widget ve daha fazlasını içerir.

Bu listedeki diğer temalar gibi, bu tema woocommerce uyumlu yanı sıra tamamen duyarlı. Aynı zamanda Element veya, Beaver Builder, görsel besteci, SiteOrigin ve Divi gibi tüm büyük sürükle ve bırak sayfa inşaatçılar ile mükemmel çalışır. Buna ek olarak, banner reklamları görüntülemek için kullanılabilecek 3 promosyon kutusu ile birlikte gelen tema reklamlarla para kazanılabilir.

BlackLite

Zthemes, BlackLite (veya zblacklite, geliştiricinin tema sayfası olarak adlandırdığı gibi) tarafından geliştirilen ve bakımı, bireylerin güzel, zarif kişisel bloglar oluşturmasına yardımcı olmak için özel olarak yapılmıştır.

Duyarlı tasarım, tema görüntüsünü en az manipülasyon ve mobil tarayıcılarda kaydırma ile güzelce yapar. Tema aynı zamanda piksel mükemmel bir sayfa için, retina ekranlarda net göstermek için hazırlanmış.

Seçerseniz kutunun dışında, birincil menünüz ve sosyal medya hesabı simgeleriniz için üstte ince bir siyah şerit bulunan beyaz bir arka plan elde edersiniz. Sitenizin adı ve sloganı için tipografi, arka plana karşı iyi görünen büyük, temiz bir sans serif yazı tipidir.

Bir kenar çubuğu ekleyebilir veya daha minimalist bir yaklaşım tercih ederseniz tasarımı tam genişlikte tutabilirsiniz. Ayrıca, bu sosyal medya sitesinden resimlerinizi çekmek ve sitenizin altbilgisinde görüntülemek için yerel bir instagram widget’ı yükleyebilirsiniz.

BlackLite ayrıca Özelleştirici bir “ek CSS” menüsünden kendi kuralları ile CSS özelleştirmek için olanak sağlar. Tema çeviri hazır ve daha fazla kendi logosu, özelleştirilmiş arka plan rengi ve özellikli görüntüleri ile sitenizi kişiselleştirebilirsiniz.

Satın alınabilir zblack premium sürümü var. ZBlack Pro teması, on farklı ana sayfa düzeni seçeneği, düzinelerce daha fazla özelleştirme seçeneği ve Blogcuların MailChimp entegrasyonu ve daha fazlası dahil olmak üzere yararlı bulacakları daha fazla özel widget ile birlikte gelir.

Everly Lite

Everly Lite prim kodlama prim Everly tema ücretsiz sürümüdür. Ücretsiz sürümü eksik seçmek ve tam özellikli premium sürümü yerleşik devrim kaydırıcı işlevselliği blogunuzun renk düzeni ve erişim özelleştirmek için yeteneği vardır.

Everly Lite için Özelleştirici seçenekleri biraz kısıtlıdır. Bir favicon veya “tarayıcı simgesi ” görüntüsü yükleyebilir ve bu dosyayı sekmelerde ve mobil tarayıcılarda görüntülemek için istediğiniz gibi kırpabilirsiniz. Ayrıca, birkaç olası Kenar Çubuğu, altbilgi ve üstbilgi bitişik görüntüler için widget’lar ekleyebilir ve yapılandırabilirsiniz.

Bununla birlikte, temanın WordPress Kontrol Panelinizdeki Görünüm menüsü altındaki kendi “tema seçenekleri” alt menüsü vardır. Orada, gövde metninden alt başlıklara kadar tüm büyük metin tabanlı öğeler için yazı tipi yüzleri, boyut ve renk seçenekleri de dahil olmak üzere tipografi görüntüleme seçenekleri (çok sayıda Google Web yazı tiplerine kolay erişim dahil) bulacaksınız. Ayrıca kendi dosyalarınız için “Everly’s Blog” şerit logosunu da değiştirebilirsiniz.

Everly Lite’ın bir diğer önemli özelliği, varsayılan bir düzen ile ızgara tabanlı bir düzen arasında geçiş yapma yeteneğidir. Izgara yaklaşımı elbette dergi tarzı bloglar için mükemmeldir ve sitenizde aynı hiyerarşi veya önem seviyesinde birden fazla içerik parçasının daha keskin bir görüntüsüne yol açar. Fotoğrafçılar ve diğer görsel olarak yoğun nişler bu düzeni değerli bir şekilde kullanabilir.

Juliet

Yaşam tarzı ve yaşam Koçluğu bloglar için mükemmel, Juliet WordPress blog için temiz ama kadınsı estetik sunuyor. Bununla birlikte, vintage tonlu görünüm nişinize uymuyorsa, blogunuza daha modern ve minimalist bir stil kazandıracak ücretsiz tema ile birlikte gelen ayrı bir cilt de vardır.

Bu koleksiyondaki temaların çoğunu yaptığı gibi, Juliet ücretsiz WooCommerce eklentisi ile kolay entegrasyon sağlar. Tema ayrıca ana sayfanız için bir afiş ve özellikli mesajlar ekranı içeren ayrı bir düzen sunar. Ancak işlevselliğe rağmen, tema hafiftir ve böylece sayfalarınızın hızlı bir şekilde yüklenmesine yardımcı olur.

Özelleştiriciyi kullanarak Juliet’in başlığını ve arka plan renklerini özelleştirebilirsiniz. Varsayılan olarak, site başlığınız ve sloganınız bir stok görüntüsünün üzerinde görüntülenir. Bununla birlikte, Özelleştirici “başlık resmi” menüsü, bu yaklaşımı saf bir metin yaklaşımı için silmenize veya stok görüntüsünü kendinizden biri için değiştirmenize izin verir.

Hem tam genişlikte hem de Kenar Çubuğu özellikli düzenler, okuyucuyu görsel ve metinsel içeriğinize odaklanarak temiz ve en az dikkat dağıtıcı görüntülerle görüntüler. Size sunulan çok sayıda widget ekran alanlarının yanı sıra, yazı sayfalarınız ve ana sayfanız için ayrı seçenekler sunan Juliet, blog yazarlarına önemli ölçüde özelleştirilebilirlik sunar.

Tema yüklemek ve mesajların özellikli görüntülerin çarpıcı küçük sürümü ile birlikte en son içeriği vurgulamak için kullanabileceğiniz yapılandırılabilir bir widget ekler küçük eklentisi ile son mesajlar Widget etkinleştirmek önerir.

Juliet’in premium sürümü, ek başlık görüntüleme seçenekleri, yapışkan başlık ve gezinme bölümleri, yayınlarınız için ön sayfa kaydırıcıları ve YouTube ve Vimeo video slaytlarının entegrasyonu da dahil olmak üzere yararlı bulabileceğiniz bir dizi özellik ekler. Ayrıca ek WooCommerce entegrasyon araçları, Google yazı tipleri ve renk özelleştirme seçeneklerine de erişebilirsiniz.

Serenti

Mooz Themes tarafından geliştirilen Serenti, moda, yaşam tarzı ve seyahat blog yazarları için özellikle uygun olan ideal, temiz çizgili bir temadır. Kenar Çubuğu ve tam genişlikli stil düzenleri arasında seçim yapabilir, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi farklı yazı düzeni ile sayfalarınızın ve yayınlarınızın mimarisi üzerinde önemli bir kontrol sağlar.

Okuyucuların görsel ve yazılı içerik üzerinde durulacak böylece serenti tasarım yığılmayı keser. Bu yaklaşım, temayı blogcular için harika bir seçim yapan şeydir. İkincil veya ek içeriği vurgulamak için kenar çubuğunuz ve altbilgi alanlarınız için çeşitli widget’lar ekleyin.

Serenti Bootstrap çerçevesi üzerine inşa edilmiştir. Tamamen duyarlı bir tasarıma sahip olan Serenti teması, mobil cihazlar da dahil olmak üzere herhangi bir boyutta herhangi bir ekranda Güzel Görüntüler.Yanıt verme özelliği, özel daraltma ve etkin sınıflarla navigasyonunuza kadar uzanır.

Tema, WordPress Özelleştiricisinin içinde erişebileceğiniz ve yapılandırabileceğiniz yerleşik bir kaydırıcı işlevi sağlar. Ayrıca kendi logonuzu ekleyebilir ve orada tema için arka plan rengini değiştirebilirsiniz. Ayrıca, tek tıklamayla sosyal paylaşım simgelerini etkinleştirmenizi sağlayan serenti’ye yerleşik bir yerel sosyal widget var.

Magnus

Hugo Baeta’dan Magnus, görüntünün gücüne odaklanan bloglar için özel olarak tasarlanmış ücretsiz bir WordPress temasıdır. Özünde bir photoblogging tema, Magnus fotoğraflarınıza önemli görsel vurgu tüm koyar. Her resim yazısı tarayıcı penceresinin tam genişliğinde görüntülenir. Bu cesur tasarım seçimini zarif tipografi ile eşleştirerek, Magnus çarpıcı görüntülerinizden en çok, gerçek ve mecazi bir şekilde yapar.

Tema geliştiricisi, öne çıkan görüntü görüntüsüne yönelik bu tam genişlikli, yüksek etkili yaklaşım nedeniyle, en az 2000 piksel genişliğinde en iyi kalitede görüntülerle çalışmanızı önerir. Belirli bir yazı için özellikli bir görüntü yüklemez ve yapılandırmazsanız, Magnus teması başlığın arka planı olarak koyu bir renk gösterecektir.

Alternatif olarak, belirli bir özellikli görüntü olmadan herhangi bir sayfa veya gönderi için varsayılan görüntü olarak Görünüm menüsünden bir başlık resmi seçebilirsiniz.

Magnus, net, görsel olarak etkili görüntülere bağlı herhangi bir niş veya blog için iyi çalışacaktır. Ürettiğiniz içerik doğada önemli ölçüde görselse, Magnus bu grafik varlıklarını dramatik, göz alıcı bir şekilde vurgular.

Ücretsiz WordPress Temaları Almia 

Almia FancyThemes yaratılmasıdır. Bu koleksiyondaki diğer birçok tema gibi, göze metin ve resimlerinize odaklanmak için tasarlanmıştır.

Kutunun dışında, gözünüzü sayfanın orta gövdesine ve dolayısıyla içeriğinize çeken ince, karanlık bir sarıcı bulacaksınız. Site adı ve slogan tipografisi, büyük bir yazı tipi boyutu ve site başlığı için oldukça okunabilir bir serif yazı tipi yüzü ve slogan için daha küçük bir italik stil içeren bir yumruk paketi. Birincil menünüz, aynı yazı tipinde site adınızın ve sloganınızın altında ortalanmış olarak görüntülenir.

Hemen hemen her şey Almia ile Özelleştiricide kapmak için. Sarmalayıcı, sayfa arka planı, birincil ve ikincil metin ve bağlantılar da dahil olmak üzere çoğu ana öğedeki renk seçimini değiştirebilirsiniz.

Alternatif olarak, varsayılan siyah-beyaz palete ek olarak dört ayrı renk şeması arasından seçim yaparak konuları basitleştirebilirsiniz: koyu, kırmızı, sarı ve gri. Koyu palet, koyu gri bir siyah sarmalayıcıyı değiştirir, üstbilgi ve menülerin arka planını beyaz metinle siyah olarak değiştirir ve gövde paletini aynı tutar (beyaz arka plan üzerinde siyah metin).

Renk düzeni özelleştirme seçeneklerinin yanı sıra, Almia temasının en çarpıcı unsurlarından biri de büyük başlık görüntü alanıdır. Ziyaretçilerinize derin bir görsel etki için 1300 × 450 piksellik bir başlık görüntüsü yükleyin. Bununla birlikte, farklı boyutlara sahip bir görüntü seçerseniz, yüklemeden sonra ustaca kırpabilirsiniz. Resim, site adınızın, sloganınızın ve menünüzün altında görüntülenir, böylece bu öğelerin okunabilirliğini olumsuz yönde etkilemeyen bir resim seçmek istersiniz.

Tam genişlikte bir düzen seçin veya alternatif olarak sol kenar çubuğu düzenlemesiyle gidin. “Yapışkan Kenar Çubuğu” yapılandırmasını seçtiğinizde, sayfanın geri kalanı kaydırılırken Kenar Çubuğu sabit kalır. (Açıkçası, bu etki yalnızca Sayfa İçeriği kenar çubuğundan daha uzunsa çalışır.)

En iyisi, almia sitenizin CSS özelleştirme kolay erişim sağlar. Özelleştiriciye girin, “ek CSS” menüsünü seçin ve yeni kurallarınızı girin, ardından sitenizi kaydedin ve yayınlayın.

Period

Bu koleksiyondaki ücretsiz blog temalarımızın çoğu hafif minimalist renk şemalarına dayanmaktadır. Daha koyu bir palete dayandığı için dönem biraz farklıdır, ancak listemizdeki daha açık tonlu temalarla aynı temiz ve okunabilir estetiği korur.

Dönem ben Sibley tarafından tasarlanmış, geliştirilmiş ve aktif olarak sürdürülmüştür. Temanın paletinin koyu tonları, profesyonel hizmetler ve kurumsal blogların yanı sıra finans veya hukuk gibi muhafazakar nişlerdeki bloglar için de uygundur.

Tema, tam genişlikte, bir sütun ve iki sütun stili de dahil olmak üzere isteğe bağlı düzenlere sahiptir. Ayrıca gelişmiş SEO, geliştirilmiş navigasyon ve daha iyi bir kullanıcı deneyimi için Galeri, kategori, etiket ve yazar sayfaları için isteğe bağlı açıklayıcı metin blokları oluşturabilirsiniz. Dönem tamamen duyarlı ve her türlü mobil cihazlarda iyi görünüyor korur.

Diğer temalarımızın çoğunda olduğu gibi, dönem de woocommerce dostudur. Blogunuza nispeten kolay bir parçası olarak bir online alışveriş oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı, erişilebilirlik, pişmiş SEO ve önbelleğe alma ve küçültme eklentileri ile sorunsuz entegrasyon konusundaki kararlılığı için övgü dönemini gözden geçirir. Geliştiriciden aynı gün desteğinin yanı sıra bir dizi öğreticiye ve dönem için nasıl yapılır ipuçlarına erişmenin keyfini çıkaracaksınız.

Placid

Ücretsiz WordPress Temaları Paragon Themes ‘ Placid teması belki de listemizdeki diğer temaların çoğu kadar minimalist değildir. Bununla birlikte, Placid, tonda tek renkli bir renk şemasına dayanan akıcı, zarif bir görünüm sunar. Placid, Ana Sayfa ekranlarında öne çıkan görüntüleri iyi kullandığından, siteleri için hem görsel hem de yazılı içerik üreten ve sayfadaki içeriği vurgulamak isteyen blogcular için iyi bir seçimdir.

Placid, üç altbilgi alanı ve bir kenar çubuğu da dahil olmak üzere widget entegrasyonu için dört ana alan ve başlığın hemen altında görüntülenen bir sayfa üstü alanı sunar. Tema, sosyal hesap bağlantıları, yazar profili, yapışkan bir kenar çubuğu, telif hakkı bilgi ekranı ve site araması dahil olmak üzere ek işlevler için bir dizi yerel özel widget içerir.

Özelleştirici seçenekleri de takas veya arka plan rengini ve 1800 × 450 piksel ideal boyutları ile, bir başlık görüntü seçmek için seçeneği rafine yeteneği içerir. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmanıza yardımcı olmak için, temanın yalnızca sosyal profil bağlantıları için tasarlanmış iki gezinme menüsü konumunu yapılandırın.
Ve eğer bu sizin için yeterli özelleştirme değilse, Placid ayrıca temanın stil kurallarını beğeninize göre geçersiz kılmak veya daha fazla rafine etmek için kendi CSS kurallarınızı eklemenizi sağlar.

Kokoro

Tony Smith tarafından düzenlendi, Kokoro Lite görüntüleri ve blog yazılarını hem vitrine için uygun bir eşit derecede güçlü, temiz bir platform sağlayan bir prim tema ücretsiz sürümüdür.

Kokoro birkaç farklı sayfa düzeni yapılandırmaları sağlar. Seçerseniz, sitenizde tam genişlikte bir düzen seçebilirsiniz. Veya kenar çubuğunu yalnızca ana sayfanız, arşiv sayfalarınız, tek gönderileriniz veya tek sayfalarınız gibi belirli sayfalarda devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz.

Renk özelleştirme birçok ücretsiz temalar üzerinde daha Kokoro biraz daha kapsamlıdır. Kendi tercih ettiğiniz arka plan rengini seçmenin yanı sıra, ek görsel etki için bağlantılarınıza uygulanacak bir “vurgu” rengi seçebilirsiniz. Sitenizin renk düzeni üzerinde daha fazla kontrole ihtiyacınız varsa, Kokoro supercede veya temanın mevcut stilleri artırmak için özel CSS kuralları eklenmesine izin verir.

Kokoro da her sayfanın üst kısmında seyir çubuğunun sağ üst köşesinde tanıdık sosyal site simgeleri olarak gösterecektir sosyal profil bağlantıları kapsamlı bir dizi kolay erişim sağlar. Yapmanız gereken tek şey hesaplarınızın her biri için profil URL’sini sağlamaktır. Facebook, İnstagram ve Twitter gibi olağan şüpheliler için simgeler görüntüleyebilir, ancak Pinterest, Tumblr, YouTube, Vimeo, LinkedIn, RSS feed’iniz ve diğerleri için bağlantılar da ekleyebilirsiniz.

Kokoro’nun premium sürümü ek blog düzeni ve Kenar Çubuğu yapılandırma seçeneklerinin yanı sıra post format desteği (standart, video, ses ve galeri) ekler. Premium sürümü alıcılar da satın aldıktan sonra bir yıl boyunca geliştirici öncelikli Destek alacaksınız.

Marlin lite

Bir WordPress temasını blogcular için mükemmel bir seçim yapan temel unsurlardan biri, kodun “boyutu” dır. Hafif temalar gerekli işlevselliği sağlar, ancak sayfalarınızın her birinin tarayıcıda hızlı bir şekilde yüklenmesine yardımcı olan akıcı bir şekilde yapın. Bu yaklaşım kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olur ama aynı zamanda SEO çabaları artırır.

VolThemes tarafından geliştirilen Marlin Lite, işlev ve hız arasındaki bu tatlı noktayı oldukça güzel bir şekilde vuruyor, aynı zamanda birçok ücretsiz temanın kaçındığı özelleştirme seçeneklerinin bir artışını da ekliyor. Estetik, zarif, temiz ve modern olan Marlin Lite, herhangi bir tarayıcıda veya cihazda duyarlı tasarım ve performans için Bootstrap çerçevesi üzerine kurulmuştur.

Yükleme hızı nedeniyle, Marlin Lite hemen hemen herhangi bir blog niş için mükemmel bir seçimdir, ama görsel olarak etkili görüntü görüntü yanı sıra metin ihtiyacı herhangi bir blog için özellikle uygundur. Bu nedenle, fotoğrafla ilgili bloglar, yaratıcı bloglar ve hatta bazı kurumsal veya profesyonel siteler için sağlam bir seçimdir.

Kutunun dışında, Marlin Lite hem site kimliğinizi hem de sayfadaki yazılı içeriğinizi vurgulamak için başlığınız, başlıklarınız ve gövde metniniz için çarpıcı bir tipografi sunar. WordPress Özelleştirici renk özelleştirme seçenekleri aynı şekilde etkileyici. Sadece “arka plan rengi” özelleştirme ötesinde, Marlin Lite genel renk düzeni yanı sıra özellikle başlık metni özelleştirmenizi sağlar.

Başlığınızı 1140 x 220 piksel boyutunda bir görüntü ile daha da özelleştirebilirsiniz. Ayrıca, başlıkta görüntülemek için kendi logo dosyasını yükleyebilirsiniz.

Azalea

Sadece iyi temalar tarafından oluşturulan, Azalea aynı takımdan Azalea Pro tema hafif, ücretsiz bir sürümüdür. Açelya yaşam tarzı, gıda, moda ve yaratıcı bloglar için mükemmel bir dokusal ilginç ama hala temiz ve akıcı bir görünüm sunuyor. Açelya estetiğine karşı kutu dışı bir kadınsı eğim olsa da, görünüşlerinde aslında oldukça esnektir, bu da bir dizi farklı niş, daha muhafazakar endüstriler ve alanlar için başarılı bir şekilde kullanılabileceği anlamına gelir.

Azalea, Özelleştiricideki “Post ayarları” menüsündeki iki özelleştirme seçeneğiyle içeriğinize daha fazla vurgu yapılmasını sağlar. Biri, tek gönderi sayfalarınızdaki “yazar hakkında” profil kutunuzun görüntülenmesini sağlar. Diğer gösterileri otomatik olarak ana blog sayfasında alıntılar yanı sıra arşiv sayfaları oluşturulur.

Azalea’nın ücretsiz sürümü Google yazı tiplerine erişmenizi sağlar. Renk özelleştirmesi üstbilgi metni, üstbilgi arka planı ve vurgu renklerine kadar uzanır. Ayrıca, mevcut stilleri artırmak veya değiştirmek için küçük (250 piksel kare) bir başlık görüntüsünün yanı sıra kendi ek CSS kurallarınızı da ekleyebilirsiniz. Tema ayrıca başlık dokusal arka plan görüntüsü üzerinde çeşitli varyantları yanı sıra başlık görüntü ekranı rastgele yeteneği ile birlikte geliyor.

Tema size mesaj navigasyon için iki seçenek sunar. ” Önceki ve sonraki ” metin bağlantı ekranı veya sayfalandırılmış bağlantıları seçebilirsiniz. Kenar Çubuğu, ana gövde/içerik alanınızın solunda veya sağında da konumlandırılabilir.
Tema e-posta yoluyla profesyonel bire-bir destek ücretsiz erişim ile birlikte geliyor. Açelya da çeviri hazır geliyor, ile .geliştirici tarafından sağlanan pot dosyaları.

Premium sürüm, woocommerce entegrasyonu ve desteği, ücretsiz bir hazır logo dosyası, öne çıkan içeriği vurgulamak için bir kaydırıcı, ek düzen seçenekleri ve öncelikli destek dahil olmak üzere blogcular için değerli olabilecek çeşitli özellikler ekler.

Tracks

“Temiz ve modern ” olarak kabul edilen çoğu temadan farklı bir estetik arıyorsanız, parçalara bir göz atın. Listemizdeki diğer temaların çoğundan kesinlikle daha koyu olan Tracks, blogunuz için alternatif, daha çağdaş bir vibe sunarken içeriğinize görsel odaklanmayı sürdürmek için harika bir iş çıkarıyor.

Listemizdeki diğer birkaç tema gibi, parçalar öne çıkan görüntülere dinamik bir vurgu yapar. Parçalar ayrıca, bu özellikli görüntülerin nasıl görüntüleneceğini ve bir tane olmadığında ne olacağını yapılandırmanızı sağlar. İkinci durumda, boş bir yarım alan veya varsayılan bir görüntü görüntülemeyi veya içeriği tam genişliğe genişletmeyi seçebilirsiniz.

Tracks teması, içerik kontrolünü Blogcu ve site sahibi olarak elinize alan çok sayıda yapılandırma seçeneği ekler. Mesaj alıntılarında görüntülenecek Kelime sayısı için seçenekler ayarlayabilir, “daha fazla oku” bağlantınızın metnini görüntüleyebilir, görüntü vurgusu üzerinde yakınlaştırma efekti, mesaj içeriğinden sonra bir yazar bilgisi kutusunun görüntülenmesini ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Parçalar ayrıca sosyal profil simgelerinizin ve bağlantılarınızın görüntülenmesini sağlar. Dahası, tema konumu belirtmenizi sağlar: üstbilgi, altbilgi veya her ikisi. Ayrıca, Reddit, SlideShare, FourSquare, Slack ve daha pek çok simge ve bağlantıyı görüntüleyebileceğiniz Olası sitelerin en uzun listelerinden birini sağlar.

Tema, widget’ın iki ana alanda birleştirilmesini sağlar: her sayfanın içeriğinden sonra ve altbilgi alanında. Altbilgiden bahsetmişken, orada hangi metni görüntülemek istediğinizi de belirtebilirsiniz.

WordPress Özelleştiricisinde herhangi bir tipografi veya renk özelleştirme seçeneği bulamazken, mevcut kurallarını geçersiz kılmak veya eklemek için kendi CSS kurallarınızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca, tema, hem Android hem de iOS app store indirmesi için yayınlayabileceğiniz bir uygulamaya nasıl dönüştürebileceğinize dair yazılı bir öğretici sağlar.

Anariel Lite

Ücretsiz WordPress Temaları Anariel Lite çağdaş bir görünüm ve minimalist bir yaklaşım ile güzel bir tema. Bu aerodinamik stil, ziyaretçinin gözünü içeriğinize doğru çekmenize yardımcı olur ve dikkat dağıtmayı en aza indirgemek için yabancı ayrıntıları çıkarır.

Moda ve yaşam tarzı blogcular için İdeal olan Anariel, harika görünen ve tüm içeriğinizi her türlü cihazda düzgün bir şekilde görüntüleyen retina hazır, duyarlı bir tasarım sunar. İnstagram feed, son mesajlar ekranı, video ve galeri ekranı gibi içerik dostu widget’lara kolay erişim ve uygulama sağlayan tema, yazılarınızı ve resimlerinizi iyi görünmesini sağlamaya derinden bağlıdır.

Özelleştirme seçenekleri konusunda pek bir şey sunmazken, anariel, blogunuzu en iyi görüntü için yapılandırmanıza yardımcı olabilecek demo içeriğine sahip önceden tanımlanmış altı demoyla birlikte gelir.

Anariel’in ücretsiz sürümünü çoğu blog kullanımı için mükemmel bir şekilde işlevsel bulurken, premium sürümde bulunan Ek işlevselliği keşfetmek isteyebilirsiniz. Bu özellikler Revolution Slider eklentisine erişim, sınırsız renk özelleştirme seçenekleri, Google yazı tiplerinin kolay entegrasyonu, altı farklı düzen (ızgara tabanlı ve tam genişlikli Stiller dahil) ve premium desteği içerir.

Kale

Ücretsiz WordPress Temaları Bir bakış size bilmeniz gereken her şeyi söyler: Kale WordPress blog temalarına temiz, minimalist yaklaşımı yeniden tanımlar.

Oluşturulan ve Lyra temalar tarafından geliştirilen, Kale gıda blogcular için inşa edilmiştir, ama aynı zamanda sağlık, yaşam tarzı, fitness gibi tüketici odaklı nişler, herhangi bir sayı için güzel çalışabilir, ve sanatsal ya da yaratıcı çalışma hemen hemen her türlü. Yerel WooCommerce desteği ile birlikte geldiği için Kale, sitelerinde entegre bir e-ticaret bölümüne ihtiyaç duyan herhangi bir Blogcu için mükemmel bir seçimdir.

Arama motorları için iyi optimize edilmiş temiz, akıcı kod ile desteklenen Kale, tarayıcıda hızlı bir şekilde yüklenir, kullanıcı deneyimini geliştirir ve okuyucularınızı sayfalarınızda daha uzun süre tutmaya yardımcı olur.

Özelleştirme oldukça kapsamlıdır. Kale’nin ayrı ön sayfa düzeni göz alıcı ve çekici, ziyaretçileri içeriğinizi daha derinlemesine tıklamaya ve keşfetmeye ikna etmeye yardımcı oluyor.

Kale ayrıca, öne çıkan yayınlarınızı geniş, belirgin bir şekilde görüntülenen vurgulanmış yayın alanına ek olarak yapılandırmanıza olanak tanır. Başlık bölümünde bir banner veya post kaydırıcısının görüntülenmesini etkinleştirmeyi seçebilirsiniz; içerik, sayfalar, mesajlar ve sosyal medya bağlantıları için açılır menüler; çoklu Kenar Çubuğu görüntüleme seçenekleri; ve duyarlı YouTube video görüntüleri. Etkileyici, hatta tipik üçte biri boyutu ve daha kompakt dörtte biri alanı arasında seçerek, Kenar Çubuğu görüntüleme alanının tam boyutunu yapılandırabilirsiniz.

Kale’nin mesaj kaydırıcısı bazı ilginç şekillerde özelleştirilebilir. Slaytlarınız için başlıkları, açıklamaları ve simgeleri gizlemenize izin veren bir seçenek bile var, görüntüyü daha akıcı, minimalist bir ekran için doğrudan içerik Url’lerinize bağlayacak şekilde bırakıyor.

Kale’nin renk seçenekleri arka plan rengiyle sınırlıdır ve tipografi yapılandırılabilir değildir. Ancak, yerel yazı tipi seçenekleri aerodinamik, son derece okunabilir ve üst ve alt başlıkların yanı sıra gövde metniniz için maksimum etki sağlar. Ayrıca WordPress Customizer kendi ek CSS kuralları sağlayabilir. Ücretsiz WordPress Temaları

Floral

Gretathemes tarafından oluşturulan Floral, gerçekten ilginç bir görünüm için vintage bir renk paleti ve zarif tipografi ile temiz, minimal bir estetik ile evlenen güzel bir WordPress blog teması.

Ücretsiz sürümü, Floral Lite, Floral premium sürümü önemli ölçüde daha sınırlıdır. Sonsuz kaydırma özelliği, yazı tipi ve renk seçenekleri, yerel ilgili mesajlar işlevi ve altbilgi İnstagram entegrasyonu erişmek istiyorsanız, tam fiyat sürümünü satın almanız gerekir.

Bununla birlikte, Premium özellikler olmasa bile, Özelleştirici seçenekleriniz oldukça sınırlı olsa bile, “kutunun dışında” cesur ve çarpıcı bir sayfanın tadını çıkaracaksınız. Bununla birlikte, bir favicon ve logo dosyası belirleyebilir ve yükleyebilir ve içeriğiniz için ana sayfa görüntüleme seçeneklerinizi yapılandırabilirsiniz. Ayrıca seçin ve isterseniz bir arka plan resmi görüntüleyebilirsiniz.

Floral Lite sayfa yükleme süreleri üzerinde minimal etkisi ile hafif bir tema. Bu yükler ve hatta mobil cihazlarda, aerodinamik ve şık render, gereksiz aramalar veya kod dağınıklığı bir sürü olmadan, hızlı çalışır.
Sınırlı yapılandırma seçenekleri nedeniyle, Floral yüklemek ve yapılandırmak için hızlıdır. Bir kaç dakika içinde yukarı ve çalışan olabilir.

Bir wordpress temasının gerekliliği olan SEO Hosting yazımızı okuyabilirsin.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.